Skip to main content

AccessTr.neT M.

Etiketler
Yazar: sonerdursun - Cevaplar: 18 - İzleme: 6352
Arşive gönderme
Daha önce bir uygulamada arşive gönder diye birşey görmüştüm nerde olduğunu bulamadım bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.
Yazar: kahraman701 - Cevaplar: 7 - İzleme: 3542
Arşive Gönderirken Onar ve Sıkıştır Yapamıyorum
Arkadaşlar verileri arşive göndermek için aşağıdaki kodu kullanıyorum. Verileri göndermede sorun yok ancak en alt bölümde yer alan onarma ve şıkıştırmaya yarayan komut çalışmıyor şöyle bir uyarı veriyor "bir makro veya visual basic kodu çalıştırırken açık veritabanını sıkıştıramazsınız" bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

[code]Private Sub Komut47_Click()
DoCmd.DoMenuItem acFormBar, acRecordsMenu, acSaveRecord, , acMenuVer70
DoCmd.RunSQL "insert into ArşivT select * from VeriT Where Veri
Yazar: hegu - Cevaplar: 6 - İzleme: 1703
arşive gönderme
Arkadaşlar ekte gönderdiğim örnekte Musteri ve Mst_alt formları var. Yapamadığım hem musteri ve Mst_alt ki verileri arşive göndermek istiyorum. Arşive gönderme kriteri Mst_alt taki taksitlerin bitmesinden sonra hem müşteri bilgileri hemde taksit bilgileri arşivlemek isitiyorum. Teşekkür ederim.
Yazar: mehami - Cevaplar: 8 - İzleme: 2263
Arşiv Oluşturmak,Verilerin Arşive Gönderilmesi-Mevcut Tablodan Silinmesi??
Merhaba değerli forum üyeleri;

Yapmaya çalıştığım programda arşivlemeye ihtiyaç var..

1) frm_hepsi adlı formumuzda bulunan bir buton (arşive gönder butonu) yardımı ile ekranda bilgileri açık olan öğrencinin bilgilerini ARSİV_TABLOSUNA atmak istiyorum..
Arşiv tablosuna atıldığı anda tbl_hepsi adlı asıl tablodan da silinmesi gerekmekte..


2) Arşivdeki verileri zaman zaman ihtiyaç duydukça FRM_ARSİV de bulunan buton(güncel dosyalar arasına gönder butonu)[b] vası
Yazar: mehami - Cevaplar: 2 - İzleme: 1061
Arşive Gönderilen Belgenin Tekrar Getirilmesi??
Değerli forum üyeleri;
Simendifer-Ozanakkaya-Power-Atoz112 ve siz değerli dostların yardım ve önerileri ile yapmaya devam ettiğim programda arşiv oluşturma,arşive kayıtlı öğrencileri yollama işlemi tamam..Arşive yollamada sorun yok..

Arşivde bulunan kayıtları güncel kayıtlar arasına yollamak için FRM_ARSİV de bulunan butonun(güncel dosyalara gönder butonu) olay yordamına yazmış olduğum kodda sanırım bir hata var,yollamak istediğim kaydı yolluyor fakat sayı olarak BİR'den fazla yolluyor..8-10
Yazar: fascioğlu - Cevaplar: 4 - İzleme: 1201
Arşive gönderirken Güncelleme sorunu.
Sayın Hocalarım,
Ekli Personel çalışmamda;
-Personel formundan durumu açılan kutudan Çalışmıyor seçimi yapılıp Arşive Gönder dediğimizde Me.personel_List.Requery ve Forms!frm_PERSONEL!.Requery kod hatası vermekte,kodları iptal ettiğimde ise
Aktarma işlemini yapıyor ancak Personel formunu kapatıp tekrar açınca işlemi gerçekleştiriyor.
ANCAK;
Durumu seçeneğinden Çalışmıyor seçip  ve  Kaydet dedikten sonra Arşive gönderme işlemini hatasız sorunsuz gerçekleştiriyor.
     Bu durumda ne y
Yazar: kenan827 - Cevaplar: 6 - İzleme: 1386
Kesilen faturaları arşive kaldırmak
İyi geceler Arkadaşlar eklediğim Fatura programında Fatura listesi veya  Fatura ara butonu ile bir firmayı seçip Fatura giriş sayfasına aktarıyorum. Yeni satış bilgilerin girerek yen bir fatura kesiyorum. Yeni kestiğim ikinci bir fatura olarak değil de Kayıtlı olan faturanın satış bilgilerini değiştirerek kayıt yapıyor. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.