Etiketler
Yazar: askaskeri - Cevaplar: 15 - İzleme: 5535
veri tabanında bulunan verilerden istediğimi raporlama
Arkadaşlar veri tabanına kaydettiğim verilerden rapor almak istediğimde raporlama ilk kayıttan itibaren başlıyor ben ise estediğim kaydı raporlamak ve çıktısını almak istiyorum ne yapmam lazım
saygılar
Yazar: musteri53 - Cevaplar: 4 - İzleme: 2679
Simge durumunda bulunan access dosyasının belli saatlerde ekranı kaplaması
Arkadaşlar, Access dosyası simge durumunda iken ben başka birkaç ofis dosyasını(word, Excel gibi) açıp onlar üzerinde çalışırken zaman dolduğunda arka planda kalmış olan Access dosyasının otomatik olarak ön plana gelip ekranı kaplayarak aktifleşmesini istiyorum. Dosyayı bu şekilde tetikleyecek bir kod mutlaka vardır ama nedir, bulamadım. Bilen arkadaşlar vardır mutlaka. Yardımlarınızı bekliyorum.
Yazar: Sanver - Cevaplar: 4 - İzleme: 2396
acceste arama sonucu bulunan değerin fiyat la hesaplattırılması
veri tabanında arama yı yapamamıştım ama burdaki abilerin sayesinde yaptım şuan son kısım kaldı veri tabanında
form larda ara alanında arıyoruz buluyor ve bulunan sonuca tıklayıp çıkış yap dediğimde ordaki duruş saatine göre ve çıkış saatini çıkarıcak ve bir saatten büyükse 5 ytl olarak ayarlıcak ve bulduğu 5 ytl yi de kasaveparkaracsayısı formunda daki hasılatta göstericek toplam hasılat olarak
son olarak ta otoparkta bulunan araç sayılarını kasaveparkaracsayısı formunda ki araç sayısıı kıs
Yazar: m çakıcı - Cevaplar: 7 - İzleme: 3230
sabit genişlikli kayıtlar bulunan txt açmak harf değerlendirmek
iyi günler
access te kodlar yardımıyla sabit genişlikli txt dosyasını açıp içindeki kayıtları nasıl aktarabileceğimizi belirtir misiniz?
Yazar: danke - Cevaplar: 5 - İzleme: 1938
Satırda bulunan verileri saydırmak
Arkadaşlar kolay gelsin,
Halen Acceste yaptığım, kullandığım bir programda, sorguda iki tablonun birleşmesiyle veri temin ettim. Bu verilerden bir kısmı iki kere, bir kısmı üç kere, bir kısmı ise sadece bir kere sorguda gözüküyor.(Örnek: Kazım KARA (3) kere, Tuncay ATSIZ (4) kere, Burhan KUZU (1) kere vb.)
Ben sorguda çıkan o verilerin tekrar etmeden kaçtane olduğunu pratik olarak nasıl öğrenebilirim. (Kazım KARA (1) kere, Tuncay ATSIZ (1) kere, Burhan KUZU (1) kere)Icon_rolleyes

Yardımc
Yazar: danke - Cevaplar: 12 - İzleme: 3486
Aranıp bulunan veriyi düğme ile formda açtırma
Arkadaşlar iyi akşamlar, kolay gelsin.
Burada arkadaşların yardımıyla çözmeye çalıştığım programda, yine bir problem çıktı, yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkürler.

Program içinde, "Ara" isimli bir form var, tıklandığında neyi bulmak istediğimizi soruyor, mesela: konu içinde geçenlerden birini yazdığında hem üst formda, hem alt formda arıyor ve buluyor, problem yok. Bulduğunda her kayıtın sağ tarafında bir düğme var, başka programlarda doğrudan o kayıt ile ilgili formu açtırabildiğim ha
Yazar: danke - Cevaplar: 28 - İzleme: 5981
İki ayrı tabloda bulunan iki sayı alanının otomatik artması
Arkadaşlar kolay gelsin, bir sıkıntım var ancak bunun çözümlenip çözümlenemiyeceğini bilemiyorum. Kendimce çalıştığım yerde yaptığım işle ilgili problemimi çözmek maksadıyla tasarladığım programı site bulunan arkadaşların yardımıyla güzel bi noktaya getirdik. Fur Tabi baya zor oldu.

Sorunum şu: Bir programda iki tablodan faydalanılarak form üzerinde iki form kullanılmış. Ve ne alaka diyebilirsiniz. Bu iki tablodaki bir alan aslında ayrı tablolarda olmasına rağmen aynı alan.

Bir kayıt ya
Yazar: Aksesigusel - Cevaplar: 3 - İzleme: 1875
Form da bulunan değerin çift tıkla ilgili bölüme yazılması
Merhaba,
Ekte bulunan Access dosyasında formda sorgulama sonucunda bulduğum değeri ilgili bölüme çift tıklama ile yazmak istiyorum. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

iyi çalışmalar..
Yazar: danke - Cevaplar: 12 - İzleme: 3070
Üstünde bulunan kaydın raporda açılması
Arkadaşlar kolay gelsin, sitede bir cevapta kullanılan örneği inceledim, faydalandım. Ancak kayıt üzerindeyken o kaydın raporda açılmasını anlayamadım, uyarlayamadım.

Ekteki programda kayıt üzerindeyken, aynı kaydın raporda açılması uygulamasında püf noktası nedir, neden beceremedim?

Yardımcı olacak herkese teşekkürler.
Yazar: Lerashasan - Cevaplar: 13 - İzleme: 4178
Form'da Bir Önceki Kayıtıda Bulunan Degeri Otomotik Aldırma
Resimde Göstererek Anlatmak Kolay Olur Diye Resim Ekledim.
Kırmızı İşaretli Alana Bir Önceki Kayıtın Mavi İşaretli Alanındaki Değeri Otomotik Getirmek İstiyorum
[Resim: http://img7.imageshack.us/img7/2535/adszkxb.jpg]

Türkçe Çeviri: MCTR, Yazılım: MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.