Skip to main content

AccessTr.neT M.


Etiketler
Yazar: dostkervanı - Cevaplar: 2 - İzleme: 2933
Parametre değerini forma yada alt forma aktarma.
Selamlar. Örnek uygulama koymadım ama inşallah anlatabilirim. Bir satış formuna satılacak ürün eklemek için bir butonla ayrı bir parametre formu .açılıp satılacak ürünü seçtikten sonra bu ürünü ekle butonuyla satış formundaki alana nasıl ekleyebilirim. Yardımlarınız için teşekkür ederim. Tüm form üyelerine Saygılarımla.
Yazar: arif1971 - Cevaplar: 13 - İzleme: 4696
İki hücre değerini kendi belirlediğimiz formtta başka bir hücrede toplama
Biliyorum başımız sıkışınca hemen sizden yardım bekliyoruz ama sizlerin değerli bilgileri ve tecrübeleri olmadan bizler sıkışıp kalıyoruz, sizlere sonsuz teşekkürler.

Hocam Form'da "Tarih" ve "Saat" isminde bir hücrem var, ben "TSG" diye yeni bir hücre yaptım ve burdaki değerin "Tarih" + "Saat"'den almasını istoyum nasıl yapabilirim.

Örnek: Tarih : 10.05.2009
Saat : 1315 C

TSG: 10 1315 C MAY 09 olacak şekilde yeni bir hücrede toplanacak.

Sizlere örnek'te gönderdi
Yazar: makarax - Cevaplar: 5 - İzleme: 2708
Sorgudaki count değerini textbox a yazdırma
Üstatlar merhaba. Ekteki sorgudaki sayaç değerini listbox a yazdırabiliyorum.Fakat textbox a yazdıramadım.(sizin için kolay bir soru olmalı Img-grin) yardımcı olursanız sevinirim.
Yazar: skyuye - Cevaplar: 3 - İzleme: 4290
Vba Kod ile Sorgu Yazma ve Yapılan Bir Sorgunun Değerini Bir Değişkene Atama
Arkadaşlar, ben daha önce Sql komutlarını bir çok asp sayfasında başarılı bir şekilde kullandım ama access' de olay sekmesinden değilde de vb kod alanında bir Sql sorgusu nasıl kullanılır ve sorgudan elde ettiğim değeri nasıl bir değşkene atar ve bunu kullanırım veya olay olarak tasarım görünümüyle yaptığım sorgudan aldığım değeri nasıl yine değişkene aktarıp kullanabilirim.

ii çalılşmalar.
Yazar: iozcan - Cevaplar: 5 - İzleme: 2315
Sorgudaki bakiye kısmının en son değerini ilk açılan formda görüntüleme
Tekrar Merhaba gine ben Img-grin

Bu seferki sorum biraz farklı.

Sayenizde Kasa-Avans takip programını bitirmek üzereyim. Çok yakında da accesstr.net üyeleriyle paylaşacağım.Fakat bir sorum olacak. İlk açılışa ayarladığım anasayfa isimli forma bir kutu eklemek istiyorum kasa genel durum gibisinden. Yani amacım kasaicmal sorgusundaki bakiye sütununun en son değerini anasayfada göstermek. İçimden gelmeyerek de olsa isteyeceğinizi düşünerek programın son halini ekledim. İstediğim nası yapacağımı ban
Yazar: febas - Cevaplar: 14 - İzleme: 4522
Parametre değerini kontrol etmek
Merhabalar

Aşağıdaki Sql i modül olarak oluşturdum ve makro üzerinden çalıştırıyorum, çalıştırdığımda Firma_Adını_Giriniz parametresi çıkıyor herhangi bir değer girdiğimde çalışıyor. sormak istediğim

1. ifadeyi nasıl kontrol altına alabilirim örn eğer değer boşsa veya tabloda yoksa uyarı versin
2. parametreyi iptal et dediğimde error veriyor ve eylem başarısız ekranını açıyor bunu nasıl engelliyebilirim ?

yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.


"SELECT kmtportfoy.firma,
Yazar: SerdarO - Cevaplar: 3 - İzleme: 1138
Parametre Değerini Gir
Merhaba, personel takip sistemi ile ilgili çok kapsamlı bir proje üzerinde çalışıyorum. Accessi öğrenmeye başlayalı sadece bir ay oldu. Bu yüzden çok hızlı ilerleyemiyorum. Bu siteden örneklere bakarak ilerliyorum. Yaptığım tablolarda bağlantıları tamamladıktan sonra o an tamam iyi çalışıyor ama dosyayı kaydedip kopyalayıp eve götürüp çalışmaya başladığımda "Parametre Değerini Gir" uyarısı veriyor (açılır kutularda özellikle). Bu bir ikincisi, ne kadar güvenliği en alt düzeye getirirsem getirey
Yazar: yasinunal - Cevaplar: 4 - İzleme: 3516
parametre değerini gir problemi
Arkadaşlar Merhaba Halay

Ekteki örnekte STOKSORGU formunda yazdığım ürün adına ve iki tarihe göre alt forma ürün hareketlerini listelemek istedim. Fakat daha formu açtığımda ve ürün adını yazdığımda "parametre değerini gir" kutusu açılıyor. Ben halbuki formdaki URUNADI alanına yazdığımda çalışmasını istiyorum. Bu tarz problem ile birkaç kez daha karşılaştım. Acaba nerede yanlış yapıyor olabilirim ?

Yardım eden ve ilgilenen arkadaşlar şimdiden teşekkür ederim Halay
Yazar: mehmetb84 - Cevaplar: 4 - İzleme: 2242
'parametre değerini girin' uyarısını kapatmak
2 farklı formda aynı altformu kullanıyorum. Bu altformumda bulunan bir liste kutusundaki sorguyu her iki formda da kullanmak için sorgudaki ifadelerimin arasına "or" koydum ve şuanda her iki formda da sıkıntısız çalışıyor.
Fakat her form açılışında diğer form için yazılan ifade açtığım formda bulunmadığı için "parametre değerini girin" uyarısı veriyor. Bu uyarının görünmemesini sağlamak için ne yapabilirim?

Tşşkrüler.

Yazar: Mehmet_Akif - Cevaplar: 12 - İzleme: 4633
Bir forumdaki [GENEL TOPLAM] değerini başka forma taşıma.
Merhaba değerli Arkadaşlar ;
Bu aralar çok soru soruyorum ama üzerinde 4-5 aydır belediyemiz için yapmaya çalıştığım programın son aşamalasına gelmiş bulunmaktayım. Birkaç küçük eksik dışında birşey kalmadı sayılır. Bu seferki sorunum şu;
"2011_kontor_e_frm " adındaki forum içinde bulunan [GENEL TOPLAM] değerini "giriş_frm" adındaki formun alt bilgisine taşımak istiyorum.

Bunu yapmak istememin sebebi. "2011_kontor_e_frm" formunda ilgili tahsildarın yaptığı tahsildarlar ve bunların toplamı