Skip to main content

AccessTr.neT M.


Etiketler
Yazar: elmariachi - Cevaplar: 7 - İzleme: 3280
"Açılan Kutu" daki değerleri seçemiyorum...
Arkadaşlar üzerinde çalıştığım ekteki dosyada, açılış formunda "Yapı Sınıfı" isimli bir Açılan Kutum var. (13 satır ve 3 sütundan oluşmaktadır.) 2 ve 3 ncü sütundaki değerler istediğim alanlara gidiyor. Ama 1 nci sütunda bu olmuyor. Şöyleki; ilk sütunda II-B isimli değeri seçiyorum. Ama II-A geliyor alana. Hangi satırı seçersem seçeyim mutlaka A lı değer geliyor. (IV-C için IV-A)

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler...
Yazar: 67-MKZSG - Cevaplar: 4 - İzleme: 1839
Değerleri otomatik hesaplatma
Herkese merhaba;

Access ile uğraşan herkese en derinden saygılarımı sunarım.
Arkadaşlar ben tam bir acemiyim. Kendi çapımda bir şeyler yapmaya çalışıyorum, tabi bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp diyerekten sizlerden yardım ve bilgi bekliyorum. Ekli dosyamda yapmak isteğimi anlatan bir resim var .Elimden geldiğince meramımı anlatmaya çalıştım.
Şimdiden teşekkür ederim.
Yazar: cobanoglu - Cevaplar: 2 - İzleme: 1933
Filtreleme (Açılan Kutulardaki değerleri Temizleme)
Filtreleme Örneklerindeki Açılan kutularını nasıl temizleyebilirim.Yani bir filtreleme işlemi yaptım ve işim bitti.formu kapatmadan tekrar formun ilk açıldığı haldeki gibi açılan kutuların boş olduğu ve liste kutusunda tüm verilerin göründüğü hale nasıl dönebilirim.6 tane Açılan kutum var bunların hepsini tek tek silmek yerine ne yapabilirim.

Me.Açılan_Kutu3.Value = ""
Me.Liste54.SetFocus


bunu denedim kendi aklımca ama başaramadın yardımcı olursanız sevinirim.
Yazar: makarax - Cevaplar: 2 - İzleme: 1994
Listbox ta değerleri tamsayı olarak gösterme
Arkadaşlar merhaba. Sorgudan listbox'a aldığım değerleri, listboxta tamsayı olarak göstermek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim, yardımcı olursanız sevinirim.
Yazar: ekremzeki - Cevaplar: 4 - İzleme: 2083
alanlardaki değerleri sayma
Sevgili Arkadaşlar ve Üstadlar....
Belki basit gibi gelecek ama çözemedim bir türlü... Ekteki örnek dosyadaki formda her kişinin durum toplam sayısını yan taraftaki kendi durum alanlarına yazmasını istiyorum.... DCount ile alt toplamlara alabildim ama yan taraflara olmadı bir türlü.... Mantık hatası yapıyorum galiba... Yardımcı olursanız çok çok sevineceğim... Şimdiden teşekkürler....
Yazar: labtek - Cevaplar: 5 - İzleme: 2098
referans değerleri kendi gelsin
benim bir sorunum var
ben laboratuvarda çalışıyorum ve test tanımlarından testlerin dosyaya otomatik gelip kaydolmasını istiyorum yani hastaya akş testi kaydettiğimde low hıgh ve birim otomatik gelmeli
örnekte gönderdim yardımınız için şimdiden teşekürler
Yazar: afiro - Cevaplar: 7 - İzleme: 3245
iki alt forumdan değerleri toplayıp ana forma aktarma
Ekteki çalışmamda "frm_musteri sorgu" formu altında bulunan alımlar ve satışlar alt forumları yukarıda eklediğim açılan kutuda seçilen ürüne göre alım ve satışları listeliyor. Alt forumların alt bilgisinde toplamlar var. Yapmak istediğim ürün seçildikten sonra alt forumların toplamlarının farklarını alarak (Alınan-Satılan) depoda seçilen üründen ne kadarlık kaldığını görmek.

Ne denediysem yapamadım Access bilgim zayıf olduğu için yardımlarınızı bekliyorum.

Ayrıca dosyayı mde formatında kay
Yazar: SİBEL70 - Cevaplar: 6 - İzleme: 3064
Comboboxta ki seçime göre textboxa değerleri almak
Merhabalar,

Access üzerindeki MüsteriListesi adlı tablodan, Excel üzerindeki Combobox'a aşağıdaki kodlarla firma adını aldırdım. Exceldeki Comboboxtan firma ismini seçtiğimde Access üzerindeki MusteriListesi adlı tabloya bakıp bilgileri textboxlara getirecek kodlar konusunda yardımcı olmanız mümkünmüdür?


Private Sub UserForm_Initialize()

Dim rs As ADODB.Recordset
Dim yol As String
yol = ThisWorkbook.Path
Set conn = New ADODB.Connection
conn.Open "Provider=microsoft.jet.oledb.4.
Yazar: gkurttepe - Cevaplar: 3 - İzleme: 2433
İki tarih arasındaki ayları ve denk düşen değerleri listelemek
Eklediğim Excel dosyasında butona bastığımda hangi aylara ne değer düştüğü geliyor. Bu örnekte yaptığımı access'te yapmak istiyorum. bir ihtimal birleşim sorgusuyla yapabilirim ama bu çok ağır olacağından işime gelmiyor.

Sorguda yapmalıyım çünkü ardına grafik çıkaracağım. Ama genede form üzerinde de yardımcı olabilirseniz ben fikirlerinizden istifade ederek grafiği çıkartmaya gayret ederim.


Saygılarımla.
Yazar: livadi53 - Cevaplar: 2 - İzleme: 1659
değerleri sıralama
üstadlar; Excel de a1 ,b1 ,c1 deki değerlerin en büyükten en küçüğe doğru sıralıyarak e1 f1 g1 hucrelerine yazmak için nasıl bir formül yazmalıyım.yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler.örnek dosya ekledim