Etiketler
Yazar: Nurullah_Serdar - Cevaplar: 8 - İzleme: 6601
dlookup kullanımı
yapmış olduğum formda görüntülenen personelin en son hangi birimde çalıştığını Dlookup yöntemi ile göstermek istiyorum. ancak tarihi Dlookup içinde kullanamadım. istediğim 123456 sayılı personelin en son tarihte (tablomda personelin tüm yer değişiklikleri belirtilecek ) hangi birimde çalıştığını göstermek.
Yazar: mehmetdemiral - Cevaplar: 65 - İzleme: 44208
Açılan kutudaki seçime göre formdaki metin kutularına bilgi getirme (Dlookup olmadan)
Arkadaşlar, hemen herkesin formlardaki bir açılan kutusan diğer kutulara veri getirme konusunda zaman zaman sıkıntıları olmuştur. Genellikle yeni başlayan arkadaşlar bununla ilgili pekçok soru sormaktalar. Ben de böyle bir döküman ile bu konudaki alternatif yolları göstererek, kullanımı oldukça kolay olan bir tanesini anlatacağım. Diğer yollardan özellikle Dlookup (düşey ara) yöntemi çok defalar anlatıldı, forumda bununla ilgili örnekler mevcut. O yüzden ona değinmeyeceğim. Belki talep olursa on
Yazar: tdsharun - Cevaplar: 39 - İzleme: 33145
DLookup İşlevi
Belirtilen kayıt kümesinden etkialanı (etki alanı: Tablo, sorgu veya Sql deyimi tarafından tanımlanan bir kayıt kümesi) belirli bir alanın değerini almak için kullanılır.

DLookup işlevini kullanarak başka bir tablo veya sorgudan değer arayabilir ve görüntüleyebilirsiniz. Dlookup işlevinde üç değişken kullanılır:

• Değerini aramak istediğiniz alan adı
• Alanın bulunduğu tablo veya sorgu
• Kayıt aramak için kullanılacak ölçüt (Kriter)

Sözdizimi

[code]DLookup(ifade, etkialanı,
Yazar: yasinunal - Cevaplar: 6 - İzleme: 2739
dlookup işleç hatası
Arkadaşlar Merhaba

Dlookup komutunu ilk kez kullanıyorum ve aşağıdaki kodu yazdığımda işleç hatası veriyor. Bu işleçler bana çok karmaşık geliyor bunlar ne işe yarıyor bunlarıda anlatan olursa sevinirim Halay
yardım eden arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

PHP Kod:
Me.PROSESSURESI = DLookup("[PROSESSURESI]", "PROSES", "Kriter1 =" & Forms![URETIMRAPORLARI]!URUNADI & " AND Kriter2= '" & Forms![URETIMRAPORLARI]!PROSESADI & "'")

Yazar: gilmorefb - Cevaplar: 7 - İzleme: 1927
Dlookup hatası
DLookup("[Ürün adı]", "Ürün bilgileri", "[Ürün no] =' " & Forms![Ürün bilgileri Altform]!ÜrünNo & " ' ")

Ürün bilgileri tablomdan ürün adını almak istiyorum, ürün bilgileri altformuna girdiğim ürün noya göre bu formdaki Ürün adına yazdırmak istiyorum.
yalnız ifade oluşturucu devamlı hata veriyor.
Yazar: nacar - Cevaplar: 3 - İzleme: 2417
dlookup işlevi -toplama sorunu
Mrb arkadaşlar çözemediğim bir sorunum var ben çok uğraştım çözemedim.
bir bordro hazırlıyorum. tc kimlik no ve gündelikler kısmında Dlookup işlevini kullandım. Dlookup u kullanınca toplama hatası veriyo.
dlookup işlevini kaldırmadan toplama işlemini nasıl yaparım.
şimdiden teşükker ederim. herkese..
Arkadaşlar sorunumu geri çekiyorum. sledgeab 'in 19-10-2009 tarihli vermiş olduğu yazıdaki açıklama ve Karaelmas adlı örnekle sorunumu çözdüm. Dlookup özelliğini kullanmadan 2,3,4 üncü sa
Yazar: firdevs - Cevaplar: 6 - İzleme: 3449
Metin Kutusuna DLookUp la veri çağırma
Sayın Hocalarım

Benim ihtiyacım aylık alt toplam alınmış bir sorgudan form üzerine koyduğum liste kutusundan seçeceğim tarihe göre toplamının gelmesi.
Bu konuyu verileri liste kutusuna verip aya göre süzerekte yapıyorum ama birçok liste kutusunda olan verileri metin kutularında hesaplamasını tam yapmıyor. Form açılıp kapandığında seçilenler iptal oluyor ve tekrar seçmeden toplamlar bozuluyor.
Ben gelen verilerin sabit durmasını ve ben ay seçmini değiştirmeden bozulmamasını istiyorum.

Yar
Yazar: mahirozcan - Cevaplar: 2 - İzleme: 1882
Açıklama Balonuna Dlookup ile şartlı bilgi nasıl yazılır?
Herkese merhabalar;

Aşağıdaki örnekte siteden bulduğum bir çalışmayı geliştirmek istedim. Ancak If kullanımını sanırım koda yanlış yazıyorum. İstediğim ekteki örnekteki açılan kutudan parametre değerini seçtiğim zaman yanadki metin kutularına değerleri getirmek. Bunu yapabiliyorum. Metin kutusuna tıkladığım zaman açıklama bolonu çıkıyor ve açılan kutudaki parametrenin max ve min değerlerini getiriyor. Ancak açılan kutudan parametreyi değiştirip tekrar metin kutusuna girdiğimde bu sefer önceki
Yazar: sheffzen - Cevaplar: 2 - İzleme: 866
dlookup kayıt etmek
Herkese Merhabalar,

Access te basit bir stok ve sipariş formum var burada sipariş ekranında ürünü seçtiğimde Dlookup komutu ile otomatikman fiyatını yan sütunda alabiliyorum. Fakat Dlookup ile aldığım fiyat tabloma kayıt etmiyor. Daha önce fiyatı elle giriyordum tabloda kayıt ediyor ve raporlarımı düzenli alabiliyordum. Şimdi fiyat otomatik gelsin diye Dlookup kullandım. Burdan gelen otomatik bilgiyi tabloya kayıt edebilirmiyiz. Ne yapmalıyım işin içinden çıkamadım tşk.ler
Yazar: merter - Cevaplar: 6 - İzleme: 2563
Alt formda dlookup
iyi akşamlar ekteki dosyada formada ürünü seçince tablodaki fiyatın gelmesini istiyorum Dlookup ile denedim ama bir türlü olmadı alt formda Dlookup farklımı kullanılıyor. yardımlarınız için teşşekkürler.

Türkçe Çeviri: MCTR, Yazılım: MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.