Etiketler
Yazar: ozanakkaya - Cevaplar: 87 - İzleme: 37695
Shift Tuşunu Engelleme ve Engeli Kaldırma
Yaptığınız uygulamanın shift tuşu basılarak açılmasını engelleyen veya shift tuşu engeli olan uygulamalardaki engeli kaldıran uygulama.
Yazar: Redgreen - Cevaplar: 5 - İzleme: 3939
Form,Tablo vs.Kopyalanmasını engelleme(Mouse sağ klik iptali)
Hazırlanmış olan bir Access programında mouse'nin sağ kliğiyle form yada tabloların kopalanarak başka yere taşınmasını nasıl engelleyebilirim.

Saygılar,
MG
Yazar: access06 - Cevaplar: 0 - İzleme: 3010
ofis 2007 de shift tuşu engelleme
Slm arkadaşlar, verildi ise özür dilerim, daha önce verilen Access 2003 ve önceki sürümler için geçerli olan shift tuşu engelleme çalışmasında minicik bir değişme ile ofis 2007 Access ler üzerinde de etkinliğini sağladım.

dediğim gibi Access 2003 ve önceki sürümlerine ait olan çalışmada değişiklik yaptıp, yoksa kendime ait değildir, Access 2007 de denedim çalışıyor. kolay gelsin
Yazar: Aykay - Cevaplar: 8 - İzleme: 5825
Mükerrer Kayıt Engelleme
Değerli arkadaşlar merhaba;
Belli kriterlerde kayıt oluştururken onun kayıtlı olduğunu uyaran ve kayıt yapmasını engelleyecek bir uyarıcı oluşturmak istiyorum.
Örnekte olduğu gibi kayıt oluştururken mükerrer kayıdın önüne geçecek herhangi bir uyarıcı bulunmamaktadır. Söz konusu örnekte tek personele ve çok personele aylık puantaj oluşturuluyor. Bu oluşum sağlanırken hangi ay seçildiyse o ayın bütün gününü (örn: 01.06.2009-30.06.2009), yılı ve en sonda seçilen personeli kontrol ederek mükerrer
Yazar: makarax - Cevaplar: 7 - İzleme: 10809
combobox a klavyeden bilgi girişi engelleme
Arkadaşlar merhaba, combobox la ilişkili tablodaki verileri seçebiliyorum.
Ama aynı zamanda klavyeden değer girilmesini istemiyorum. Combobox ı kilitlemeyi denedim ama bu seferde hiçbirşey seçemiyorum. Ne yapabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim..
Yazar: aerosmith - Cevaplar: 5 - İzleme: 1756
tabloların bir başka vt ye alınmasını engelleme
Merhaba
Bir örnekten yararlanarak oluşturduğum vt ye kullanıcılar ve izinler atadım.
Bu izinler ve kullanıcılar tabloda tanımlı. Dolayısı ile vt den bu tablo çekilebilir ve tanımlanan izinler anlamını yitirebilir. Bunu engellemek için veritabanı kapandığında verileri kriptolayan bir örnek var ama benim vt me uygulayamadım.
Veritabanından tabloların alınması engellenebilir mi?
Yazar: tolga2305 - Cevaplar: 4 - İzleme: 1902
formun çıkışta otomatik tablo güncellemesinin engelleme
Merhaba bri form vasıtası ile tabloya veri giriliyor fakat formdaki alanlar doldurulduktan sonra vaz geçip formu kapatırsak veriler tekrar tabloya gidiyor bunu nasıl engelleyebiliriz. yani verilerin yanlızca kayıt butonu vasıtasıyla tabloya gitmesini sağlarız.
Yazar: sistem93 - Cevaplar: 3 - İzleme: 2314
Formlarda Mouse Tekerleği kullanımı engelleme
Merhabalar !
Formda mouse tekerleğinin kullanımı engellemek mümkün mü ? Mümkünse yordamı nedir?
İyi çalışmalar!
Yazar: drummers - Cevaplar: 8 - İzleme: 3491
Mükerrer Kayıdı Engelleme Hakkında
Ekli dosyamda "makbuz" sekmemde makbuzu yazdır dediğimde "AC5" hücresini 1 arttırıyor ve ilgili alanları "veri" sekmesine aktarıyor.

İsteğim Şudur: "veri" sekmesine verilerim aktarılırken makbuz no sunu mükerrer yazmasını engellemek. Yani 1 nolu makbuz 2 sefer kesilemesin.


Teşekkürler.
Yazar: orhantanriverdi - Cevaplar: 2 - İzleme: 1546
Dizayn girişi engelleme

Arkadaşlar,

Öncelikle herkeze iyi çalışmalar.
Yaptığım programda veritabanını bölerek bir çok kişiye giriş yaptırmaktayım. Fakat bazı kullanıcılar formlar açıldığında sağ tuşa tıklayarak formların dizayn kısmına girmekteler. Dizayna girmelerini nasıl engelleyebilirim.

Saygılar

Türkçe Çeviri: MCTR, Yazılım: MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.