Skip to main content

AccessTr.neT M.


Etiketler
Yazar: esrefigit - Cevaplar: 57 - İzleme: 29439
Formlara Otomatik Menü Oluşturma
örnekte otomotik olarak menüler ve alt menüler oluşturulur bu menülerin ne yapacağı form açacaksa form ekranda alt form olarak görünür hangi menüyü hangi yetkiye sahip kullanıcıların açacağı menüler açımı kapalımı olacağı vs vs gibi bir çok şeyi otomotik hale getiren bir uygulama siz formu yapıyorsunuz
ondan sonra programı kapatıyorsunuz açtıktan sonra menülerden hangi ana menüye alt menü olarak ekleyecekseniz ekliyor ve yeni formunuz tanıtoyrsunuz hepsi otomotik neyse az kaldı bir kaç gün sonr
Yazar: bayFARUK - Cevaplar: 4 - İzleme: 2826
formlara, komutlara ses uygulaması örneği
yaptığınız formların açılışında veya kapanışında ayrıca komutlarınıza basıldığında sessiz kalmasın!!! ses vererek canlılık getiresiniz! klasör içinde istediğiniz yere taşıyabilirsiniz. istediğiniz wav dosyasını yükleyerek adını değiştirin yeter.
programıma uyguladığım örneğin ses kısmını paylaşmak istedim!
Yazar: esrefigit - Cevaplar: 14 - İzleme: 5119
Formlara Otomotik Menü Eklendi
Formlara otomotik Menü Eklendi bekleyenlere duyurulur.
https://accesstr.net/formlara-otomatik-m...392-3.html
Yazar: mesudi - Cevaplar: 2 - İzleme: 2141
Formlara açılış ve kapanış efekti
arkadaşlar, bu sitedeki bazı örneklerden yararlanıp çok az kod kullanarak formların açılışına ve kapanışına efekt koydum. Projelerinizde kullanmak isteyebilirsiniz. Yalnız kapanış efekti sırasında üstteki formun görüntüsü alttakini kaplıyor ve form kapanıncaya kadar bu böyle kalıyor. Bunu çözebilecek bir arkadaş olursa çalışmaya katkı babında anlamlı olur diye düşünüyorum. kolay gelsin.
Yazar: ogulcan92 - Cevaplar: 1 - İzleme: 2243
Flash İle Formlara Ara Yüz Tasarımı
Merhaba Arkadaşlar
MacroMedia Flash ile Formlarınızın arayüzünü tasarlayabilirsiniz aşağıdaki linkte basit bir örnek çalışma var.

Link:
Flash İle Formlara Ara Yüz Tasarımı
Yazar: margeaux54 - Cevaplar: 9 - İzleme: 3003
Formlara tıkladığımda ayrı pencere
Arkadaşlar formlarım var ve ben bu formlara tıkladığımda accessin içinde değilde yeni bir pencere olarak benim boyutlandırdığım açılsın istiyoyrum bazı örnekler gördüm beğendim denemek istiyorum sadece yardımcı olursanız sevinirim.
Yazar: gogoli01 - Cevaplar: 9 - İzleme: 3225
Raporları Hazır Formlara Uyarlamak
merhabalar,
yapmış olduğum veritabanında bir raporum var bu raporumu hazır forma uyarladım fakat kayıt sayısı 15'ten az olduğunda rapor görünümü değişiyor, 15'ten çok olduğunda da 1. sayfa normal görünürken, 2. sayfa kısalabiliyor.

uğraşıp ta yapamadığım konu, raporum her sayfada 15 kayıtı göstersin 15 kayıttan az veya çok olanlarda formun şekli değişmesin çizgilerde görünsün istiyorum.

istediğim örnek form şekli ekte gönderdim.
yardımcı olabilirseniz sevinirim.
------------------------
Yazar: abahceci - Cevaplar: 21 - İzleme: 5197
tablodan diğer formlara veri aktarma
Arkadaşlar, bir form içine alt formlar ekledim. Her bir alt formun ilişkili olduğu tablosu var. Bu alt formlar ile ilgili tek bir tablodan diğer formlara veri aktarabilir miyim? Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.
Yazar: oceanblues - Cevaplar: 8 - İzleme: 2430
SQL kodlarını formlara bağlamak
Ekli örnekte araç görüntüleme formunda araçları plakasına göre seçebiliyoruz. SOnrasında listboxta üzerine çift tıklama ile araç detay formuna geçilmeli ve bu form yüklenirken ilgili data ARACLAR adlı tablodan çekilecek ve ilgili bilgiler ilgili textboxlara yazılacak ayrıca p1 adlı sütündaki adresteki resim resim_sag_camurluk adlı nesneye picture olarak atanacak p2 adlı sütündaki adresteki resim de resim_sag_kapi adlı nesneye picture olarak atanacak.

Bunları yapmak için select * from ARACLAR
Yazar: fascioğlu - Cevaplar: 2 - İzleme: 1220
Tek tablodan birden fazla oluşturulan formlara ver girişinin kaydedilmesi
Sayın hocalarım,
Daha önceden yapmış olduğuğum Otel Projesi çalışmamda bazı yenilikler ve düzenlemeler yaptım.
Sorunum şu,ekteki örnekte ve resimlerden de anlaşılacağı gibi sorun şu,frm_Odabilgileri formunda çalıştırdığım ve tbl_musteri kayıt kaynağına bağlı olarak üç adet Kişi Kimlik formu oluşturdum,bu kişi kimlik formları Odabilgileri formunda bulunan Kişisayısı alanına bağlı olarak form açmaktadır.
Buraya kadar herşey gayet sorunsuz olarak çalışmakta.Ancak kişi sayısına göre girm