Skip to main content

AccessTr.neT M.


Etiketler
Yazar: peter088 - Cevaplar: 2 - İzleme: 1100
Tabloya Eklenen Resmi Formda Gösterme Problemi
Ekte göndermiş olduğum formda arama yaptığımda birden fazla sonuç varsa ve forma resim ekledikten sonra bir sonraki kayda gitmek için ileri düğmesine bastığımda eğer sıradaki kayıtta resim yoksa bir önceki eklediğim resim kalıyor
Yazar: siyahca - Cevaplar: 2 - İzleme: 1170
Tabloya Resim Yolu Eklenen Resmi Raporda Gösterme
harika bilgiler için teşekkürler. Peki bir mantık sorusu sormak istiyorum. İlk mesajdaki örnek mesela, herhangibir rapor oluştursam.O raporda resim nasıl gösterilebilir? Tabloda çünkü sanırım resim ile ilgili birşey kayıt edilmiyor
Yazar: esrefigit - Cevaplar: 12 - İzleme: 17379
Koordinatlara Göre Haritada Yer Gösterme
örnekte kamyoncuların koordinatlarına göre yer göstermeyi ekledim bir arkadaş demişti sen koordinata göre yer göstermeyi ekle ben koordinatları alırım bir yerden demişti vs vs neyse örnek ekte

bu adreste de bu na benzer başka yapılacak şeyler var
http://code.google.com/intl/tr/apis/maps.../examples/
ilgilenelere duyurulur

not klasördeki Html dosyasını kesinlikle silmeyin
Yazar: tdsharun - Cevaplar: 7 - İzleme: 6210
Windows Admin Kontrolü İle Yetkilendirme ve Tablo Gizleme-Gösterme
Sizlerle paylaştığım bu örnek forumda daha önce forumda paylaşılmıştı. Sayın alpeki99 hocam bu örneği vermişti. Ancak hem ingilizce olması hem de başka bir konunun içerisinde verilmiş olması nedeniyle gözden kaçırılmış veya dikkate alınmamış olabilir...

Sayın alpeki99 hocamın verdiği örneği "Tamamen" Türkçeleştirdim. Kodlar o kadar açık ve net... Hatta kod tanımlamalarını uzun uzun yazdım ki anlamak kolay olsun.

Örneğimizin içinde barındırdığı konular ise şöyle:

1- Windows kull
Yazar: kendigelen - Cevaplar: 3 - İzleme: 2683
Alt Toplamı Textbox'ta Gösterme
Arkadaşlar, yapmakta olduğumuz ihracat takip programında cari hesaplar formumdaki giriş bölümünün alt toplamını aldırıp yukardaki giriş textbox ın da göstermek istiyorum.
Aynı şekilde çıkış içinde uygulanacak ve çıkış textbox ında gösterilecek nasıl yapabilirim bişeyler denedim ama ayrı yapamadım.
Yardımcı olursanız sevinirim..
Teşekkürler....
Yazar: KCMZ - Cevaplar: 4 - İzleme: 2340
"Yardım için soru yazın" Gizleme/Gösterme
Başlık için özür dilerim
bi ara biyerlerde bu sorunun çözümünü bulmuştum.
şimdi bulamıyorum.
sanırım bu seçtiğimiz soru başlıklarından kaynaklanıyor.
sorumu sorayım veritabanı penceresinin en sağında bulunan ""yardım için soru yazın"" bölümünün görünmemesi için napıyorduk bulamadım.
Yazar: direnist - Cevaplar: 5 - İzleme: 2388
Textboxta arama sonucu gösterme hk.
Merhaba;
Açılır kutu ile yapılan bir sorgulamada sonucun bir textbox ta görüntülenmesi mümkün mü?
Yani bir araa sonucunu liste kutuları için liste1.requery ile gösterebilirken benzer şekildeki bir arama sonucunu textbox1.requery diyerek nasıl gösterebilirim? Kodu ve textbox un özellikler tarafında yapılacak ayarlamaları nasıl olur? Teşekkürler.
Yazar: donepezil - Cevaplar: 12 - İzleme: 4297
raporda gruplamaları ayrı sayfada gösterme
Arkadaşlar aradım ama bulamadım. Tablolarımdaki verileri raporda gruplama düzyleryle ayırdım. ama her gruplama düzeyini ayrı sayfada görme istiyorum yapamadım. Bunu yapmanın bir yolu var mı acaba?
Yazar: sinan55 - Cevaplar: 6 - İzleme: 2776
Raporda olan adeti gösterme
Arkadaşlar, biliyorum basit bir konu fakat formda genelde toplam örnekleri var. ben o sayfada kaç sıra olduğu nu yazdırmak istiyorum. bunu nasıl yapabilirim. şimdiden teşekkür ederim.
Yazar: sessizgemi - Cevaplar: 6 - İzleme: 5352
adres kayıtlarında arama yapma ve sonuçlarını formda gösterme
arkadaşlar ben bir emlak veritabanı hazırlıyorum. form tasarımını yaptım. formda gayrimenkul kiralamak isteyen için aradığı özellikleri bulmasına yardımcı olacak comboboxlar ekledim ancak comboboxlarda belirtilen özellikleri bulan aramayı nasıl yapabilirim? yardımcı olursanız çok sevinirim. şimdiden teşekkürler... bakmak isterseniz hazırladığım veritabanını ekledim..