Etiketler
Yazar: Morphe - Cevaplar: 1 - İzleme: 1706
Forum Gizlemek
Merhaba Arkadaşlar,

Ben formlara şifre vermek istiyorum bunu nasıl yapabilirim?

Örneğin 3 adet formum var (Müşteri - Depo - Satınalma)

Her formumun ayrı giriş kullanıcıları var... Örneğin Depoya sadece üretimdeki kullanıcı girecek diğer ikisini görmesine ve açmasına gerek yok ... aynı şekilde satınalma da bu şekilde.. Formlara şifre nasıl koyabilirim?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Yazar: mehmetdemiral - Cevaplar: 45 - İzleme: 14901
Accessi Gizlemek İçin 3.ncü Yol.. Mutlaka Deneyin..
Bu da Pozorek çalışmasından bir uyarlamam. Mutlaka inceleyin. Çok ama çok şey öğreneceksiniz. Özel Menu oluşturma konusunda da çok çok güzel bir çalışma. Çok orjinal bir çalışma...


02.09.2018 EK BİLGİ: Arkadaşlar, zaman içinde değişen versiyonlarda artık bu örneğin çalışmadığı ya da hata verdiği görüldü. Yeni biçimlere örnek ektedir.   MD.
Yazar: erkanb - Cevaplar: 5 - İzleme: 4913
Çalışan Formu Gizlemek Hk.
Merhabalar,

Programı çalıştırdığımda açılan ilk formu kapatmadan diğer formu açıyorum. Açtığım diğer form içerisindeki sorgular ilk açtığım form ile bağlantılı çalışıyor. O yüzden ilk formun kapanmasını istemiyorum. Fakat ilk form açıldığından itibaren aktif çalışsın fakat gizli olarak acces içinde kalsın. Bunu nasıl yapabilirim?

Teşekkürler.
Yazar: feardream78 - Cevaplar: 6 - İzleme: 3373
Accessi kapatıp ekrandakileri gizlemek istiyorum.
Arkadaşlar ben acceste bir form yaptım ama ben bu formu çalıştırdığımda sadece o formun ekranda görünmesini isteiyorum ve sağ tıklamayı kapatmak istiyorum.Access pencresi görünmeyecek.Sadece form ekranda belirecek.Nasıl yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Yazar: mehmetb84 - Cevaplar: 13 - İzleme: 4919
veritabanı öğelerini gizlemek
merhaba arkadaşlar,
Veritabanımda bulunan formlar,tablolar,sorgular,makrolar vs vs. gibi öğelerin görünmesini istemiyorum.Açılışta sadece açılış sayfamın görünmesini ilişkili formlara sadece buradan erişilmesini ve veri girişinin yapılmasını istiyorum.Daha önce bir arkadaşın örneğinde görmüştüm shift tuşuyla açıldığı taktirde bu öğeler görünebilir oluyordu. Bunun gibi birşey yapmam için bana yardımcı olursanız çok sevinirim,teşekkürler.


Bu arada siteniz kapalıyken çok sıkıntı çektik,tekrar
Yazar: yildiray - Cevaplar: 9 - İzleme: 2903
access penceresini gizlemek
merhabalar. yaklaşık 2 ay önce Access kullanmaya başladım ve paylaşılmış olan örneklerle bir hasta takip programı hazırladım. program bitmek üzere yalnız aşamadığım bir konu var. Access penceresini gizlemek. bu konunun dersler bölümündeki örnekleri uygulamaya çalıştım ve örneğimde de 3 numaralı gizleme yöntemini denedim ama hata verdi o haliyle ekledim birde Sn alpeki99 örneğinide denedim ama yine hata verdi. örneğin programdaki ana menü ve hasta bul' da calışırken hasta girıs' te hata verdi. ha
Yazar: sebo19gs - Cevaplar: 2 - İzleme: 1868
Alt formda bulunan alanı gizlemek
Merhaba...

bir forma alt form ekledim. Alt formda da gözükmesini istemediğim alanların visible özelliklerini false yaptım. Forma da veri forma olarak göster dedim. Ana formu çalıştırdığım zaman gizlemiş olduğum nesneler hala gözükmekte bunu nasıl kapatabilirim.
Yazar: accessman - Cevaplar: 2 - İzleme: 2362
tag özelliğine göre nesneleri gizlemek
iyi günler

Kod:
For Each ctl In Me.Controls
    If ctl.Tag = Tag_qd Then
        ctl.Visible = False  
    End If
Next

dediğimde
"bu denetimi odak üzerindeyken gizleyemezsiniz"
diyor
ya beni tanımıyor
yada Access kendi sınırlarının farkında değil
illaki bir çözümü vardır
nasıl yapmalıyım arkadaşlar
teşekkürler

Yazar: umutakkaya - Cevaplar: 20 - İzleme: 6250
Reportviewer de kolon gizlemek nasıl olur?
[attachment=21090] Vb.net te reportviewer ile bir deneme yapıyorum. Ama olmuyor olmuyor.

Veriler adlı Acces veritabanında Tablo1 adlı tablomda 5 kolon var bunları sırayla;
E01, E02, E03, E04, E05 olarak adlandırdım.

Form1 deki datagridviewde bu kolonlardan istediğim kadarını gösterebiliyorum. Comboboxtan seçtiğim sayı kadar kolonu dataridviewde görüntüleniyor.

Bu datagridview deki kolon sayısısı kadar kolonu BASKIÖNZİLEME adlı formumuzdaki reportviewer de nasıl gösterebilirim. For
Yazar: YuNuSEmReN - Cevaplar: 2 - İzleme: 702
Forum açıldığında access i gizlemek
accessi açtığımda forum ekranda cıkıyor ama kapatma tuşuna bastığımda Access ekranı kalıyor ve çalışmanın içersindeki dosyalar görünüyor bunun görünmesini istemiyoırum bunu nasıl yapabilirim Office 2007 kullanıyorum

Türkçe Çeviri: MCTR, Yazılım: MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.