Skip to main content

AccessTr.neT M.


Etiketler
Yazar: C*e*l*o*y*c*e - Cevaplar: 11 - İzleme: 5309
Belli kritere göre tablo kayıtı silme
Arkadaşlar ekteki bulunan örnek içinde tblSınıf Adında tablom var ve burada frmkayıt'tan girdiğim verileri tutuyorum buraya kadar tamam
benim sorunum ise bu tblsınıf isimli tablodaki verilerin belli zaman sonra silinmesi ile ilgili ,örneğin gireceğim iki tarih aralaralığındaki bir zaman aralaığındaki kayıtları silmek istiyorum, uğraştım ama kafam basmadı yardım edecek arkadaşlara ve hocalara şimdiden teşyekkürler (soru cevaplanırken veya yapılırken tek istediğim bu tablonun veri türününün de
Yazar: livadi53 - Cevaplar: 19 - İzleme: 5785
kritere göre ayrı açılır liste
kendım amatörce yapımış olduğum ekteki çalışmada bir sorunum var yardımcı olursanız senırım.
sorunum şu;fatura formunda cari Id bölümünde isime kriter girmek örneğin al* olarak ve seçilen kritere göre yeni bir form açılmasını istiyorum ve açılan formdan seçmiş oduğum kişi bilgilerilerinin formda oluşmasını sağlamak istiyorum. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
saygılar
Yazar: alpeki99 - Cevaplar: 39 - İzleme: 32341
Aktif Arama - Formdaki Kritere Göre Başka Formda Kayıt Bulmak Video Ders - 1
N O T : Videonun boyutu 100 MB olduğu için hemen seyretmeye başlamayın. 3-5 dakika bekleyin ki hafızaya yüklensin biraz. Internet hızınıza göre etkilenir tabi bu durum.

Arkadaşlar forumda sürekli sorulan sorulardan 2 tanesini örnek bir projede yaparak siteye eklemiştim. Az çok Access kullananlar neyi nasıl yaptığımızı anlıyor ama doğal olarak yeni kullanıcılar aynı şeyi defalarca sorabiliyorlar.

Video iki bölüm halinde. Burada seyredeceğiniz 1. bölümü devamıda yine videolar bölümünde ye
Yazar: alpeki99 - Cevaplar: 21 - İzleme: 14735
Aktif Arama - Formdaki Kritere Göre Başka Formda Kayıt Bulmak Video Ders - 2
N O T : Bu video ders 65 MB büyüklüğünde olduğu için yüklenmesi biraz uzun sürebilir. 3-5 dakika en az bekleyin ki video hafızaya yüklensin yoksa kesik kesik seyretmek zorunda kalırsınız.

Daha önce bu adreste 1. bölümünü yayınladığımız videonun devamı olarak 2. video aşağıda yer almaktadır. 


Derste anlatılan örnek dosyayı ise [b][url=https://access
Yazar: osman06 - Cevaplar: 37 - İzleme: 10850
üç kritere göre yanıp sönen uyarı
örneğin deneme adında bi formum var ve bu forma ait bir alt formum var deneme alt adında burda formda olan 5 -6 tane bilgiyi göteriyor bu alt formda mükerrer kayıtı önlemek için formdaki üç alanın kontrolünü yaptırmak istiyorum

tarih
saat
adı soyadı
eğer alanların üçünede aynı aynı veri girildiğinde bana form üzerinde mesajı benim yazabileceğim yanıp sönen bi metin getirsin ve desinki aynı kayıt var kaydedilsinmi kaydedilmesinmi gibi
örneğim yok yalnız nerden başlayacağımı bilmediğim iç
Yazar: alpeki99 - Cevaplar: 3 - İzleme: 3448
Bir alan içindeki tüm kayıtları belli kritere göre iki sütuna bölme program
Merhaba dostlar.

Bu program ile birlikte bir alan içindeki tüm kayıtları belirlediğiniz kritere göre iki alana bölebilirsiniz.

Diyelimki bir alan içinde kişinin adı ve soyadı var. Siz istiyorsunuz ki adını bir alana soyadını diğer alan kaydettirmek istiyorsunuz. Burada kriter olarak boşluk seçmeniz lazım. Program boşluktan önceki kelimeleri bir alana boşluktan sonraki kelimeleri başka bir alana kaydedebilirsiniz.

Program Adresi : http://www.sobolsoft.com/accessspl
Yazar: firdevs - Cevaplar: 9 - İzleme: 3739
kritere göre form açma
Sayın hocalarım
Ekteki örenekte genel fonmumda çek kayıt butonuna basınca F_cek formunun , eğer yeni kayıt yapıyorsa işlem no'nun otomatik yazılı olarak açılması
eğer daha önce kayıt yapılmış bir kadı inceliyorsam ,işlem noyu kriter alarak o no'lu kayıtların hepsini göstermesini istiyorum.(formum sürekli form)
Başka bir arkadaş ziyaretçi adına göre açtırmış ama o örnekte adsoyad alanını içeren üçüncü bir form yoktu
Ben aynı zamanda formun adını da vermeliyim.
Birçok kez denedim ama yapamad
Yazar: aydinseren - Cevaplar: 13 - İzleme: 5827
Hücreleri kritere göre boyamak
İyi çalışmalar, Yevmiye puvantajı listesi hazırlayacağım. Bu puvantajda Cumartesi, Pazar, Arefe ve Bayram günlerini yukarıdan aşağıya doğru boyatmam gerekiyor. Ancak Hücrenin en başına Cumartesinin "C" harfini koyunca o sütunun tamamen boyanmasını istiyorum. Bu uygulamayı başka bir puvantajda gördüm ancak kodlarını şifre koydukları için göremedim. Bunun için Modülü nasıl hazırlamalıyım. Bunu yapabilecek arkadaşların yol göstermelerine ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.
Yazar: BKCAN - Cevaplar: 8 - İzleme: 3036
Kritere Göre Form Açma
frmithalat içinde bulunan konteyner butonuna tıkladıgım zaman frmkonteynerin açılmasını ve o malla ait konteynerlerin dökümünü eklemek istiyorum hata veriyor.

yardımlarınızı rica edecem


[Resim: http://img268.imageshack.us/img268/3863/79787536.jpg]
Yazar: ancyra - Cevaplar: 1 - İzleme: 1540
comboboxta ki kritere göre arama yapmak
datagridviewde listelenen dokumanlarımda 12 tane sütun mevcut. Bir combox yardımı ile bu 12 sütundan birini işaretleyip, işaretli o sütünda textbox'a yazdığım değerle arama yaptırabilirmiyim.