Skip to main content

AccessTr.neT M.

Etiketler
Yazar: canlaracan - Cevaplar: 7 - İzleme: 4359
dört ayrı sayfadaki hücre içindeki ismi başka bir sayfada
Bir çalışma kitabında yaklaşık 21 sayfa açtım ve yine her dört sayfa bir başka bölüme (örnekte 8A,8B,7A,7B şeklinde sayfaya bağlanıyor) ilk farklı 4 sayfadaki (sayfa1A, sayfa2A,sayfa3A,sayfa4A,) Sayfalarındaki H4 hücresine girilen aynı ismi (örneğin: can başka bir sayfada yazdırmak istiyorum, yani 7a sayfasında b2 hücresine isim olarak yazdırmak istiyorum. örnek olarak dosyayı gönderiyorum; 1a,2a,3a,4a hücreleri renkli olan hücreye yazılan aynı ismi örnek "can" (dört hücreye de aynı isim olacak
Yazar: exorccist - Cevaplar: 5 - İzleme: 2265
Bir sayfadaki button ile o sayfayı yazdırma
Merhaba,
bir form hazırladım 2 sayfalık. 1. ve 2. sayfalara iki ayrı button ekleyerek çıktıları bu buttonlar üzerinden almak istiyorum. wizard ile print buttonu eklediğimde normal olarak formun 2 sayfasının aynı anda çıktısını veriyor. benim bu süreçte printerdan çıkan kağıdı alıp tekrar printera verme şansım olmuyor ve arkalı önlü çıktı alamıyorum.

buttonun kısaca şu işi yapması lazım :
- şu anki sayfa numarasını al
- bu sayfanın çıktısını al

böyle birşey yazmak mümkün müdür?

çok
Yazar: hegu - Cevaplar: 13 - İzleme: 5454
sayfadaki verileri tek sayfada toplama
arkadaşlar ekte gönderdiğim örnekte çeşitli sayfalara yapılan işleri gün gün işleyeceğim bunları en sonda bulunan sayfaya listelemek istiyorum.Her veri girincede yine toplama eklemek istiyorum.Birde toplam sayfasında app,atp,üpp,ütp lerin toplamlarını eklendikçe aldırmak istiyorum. bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.
teşekkür ederim.
Yazar: hatice.haa - Cevaplar: 10 - İzleme: 2845
sayfadaki degerleri farklı bir sayfaya atama
Merhaba,
bir sayfada girdiğim değerlerin aynısı kaydedildiğinde diğer sayfada da görüntülenmesini istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?
Yazar: gokaytasci - Cevaplar: 6 - İzleme: 5194
Bir Sayfadaki Verileri Diğer Sayfaya Alt Alta Getirme.
Ekte gönderdiğim Excel dosyasında Sayfa1'de A sütununa ALT ÖRME TEKSTİL yazısını ve yandaki satırına ilgili değerleri girdiğimde;Sayfa2'de B sütununa Sayfa1'deki C sütunundaki bilgiler geliyor.Sayfa1'den G ve J sütunlarındaki tarihler dikkate alınacak.

Yalnız alt alta gelmiyor.Ben formülü bir yere kadar getirdim fakat burada tıkandım.Olması gereken örneği ekledim.Sadece ALT ÖRME TEKSTİL firması olacak diğer firmalar konu değil.

Sayfa1'de tüm yıllara ait girişler olacak.Ben bu işi yıllık b
Yazar: aek1989 - Cevaplar: 3 - İzleme: 1223
Formülle köprü oluştırma ve sayfadaki veriyi alma
Sayın Yetkili kolay gelsin;
Aradım lakin bulamadım....
Ekte göndermiş olduğum çalışma klasöründe sizden 2 şey isteyeceğim. Nasıl yapacağım konusunda yardımcı olursanız sevinirim...
1-A Müşteriler listesinde yer alan dosya isimleriyle aynı olan Excel dosyasını açmasını;
J1 hücresindeki sayıyı da ayrıca bana göstermesini istiyorum. Bunu kodla yapmak istiyorum çünkü 456 tane müşterinin her biri için tek tek köprü oluşturup formul yazmak çok zamanımı alacaktır. Kısa yolu yoksa tabiki de yapacağı
Yazar: irfans - Cevaplar: 2 - İzleme: 557
Raporun Son Sayfadaki Sayfa Toplamı Görüntülenmesin
Merhaba Arkadaşlar
Bir rapor oluşturmaya çalışıyorum biraz uzun sayfa toplamlarını aldım ancak rapor sayfanın ortalarında bitiyor son sayfada hem rapor toplamı hem de sayfa toplamı oluyor. Benim istediğim son sayfada sadece rapor toplamının olması yanı raporun sonunda sayfa altbilgisi gözükmesin Access 2003 kullanıyorum böyle bir özellik göremedim. Örnek ekleme gereği duymadım.
Yazar: ertus35 - Cevaplar: 0 - İzleme: 278
Excelde Satıra Yazdığım Veriyi Başka Sayfadaki Şablona Atıp Print Alma
Merhaba arkadaşlar,

Yapmak istediğim şu: 
Birincisi : 1. Sayfada 1000 sütun ve 10 ar satır var ben istediğim satırı tıklayınca (butonla) seçip 2.Sayfada oluşturduğum sabit bir sablona atabilir miyim.
İkincisi: Attığım bu şablonu önizleme yapıp print almak istiyorum.

Şimdiden Teşekkürler
Saygılar
Yazar: martineden-30 - Cevaplar: 35 - İzleme: 881
Ekders Uygulamasında Verileri Farklı Sayfadaki Tabloya Yerleştirmek
Merhaba Değerli arkadaşlar
Bir okulda yönetici olarak çalışıyorum. Ek Dersleri hazırlamak için internetten bulduğum bir uygulama kullanıyorum. İhtiyacı fazlası ile karşılayan bir uygulama. Fakat Milli eğitim müdürlüğümüz farklı bir tablo yapısı daha eklememizi istedi. Excel bilgim yetersiz olduğundan yapamadım.
[color=#141414][size=small][font=Roboto,]Ekte sunduğum Ekde