Skip to main content

AccessTr.neT M.Etiketler
Yazar: mehmetdemiral - Cevaplar: 30 - İzleme: 17171
Access makro uyarısını otomatik kapatan uygulama (Access ile)
Arkadaşlar
Bu çalışma tamamen kendi fikrim olup, accessi ilk açtığımızda gelen güvenlik uyarısını ve dosyayı açmak için onay alan Makro güvenlik uyarısını registere yaptığı müdahale ile kapatıyor. Böylece sadece ilk açarken güvenlik seviyeniz uygun değilse gelen metin kutularının her ikisini de elle 1 olarak değiştiriyor ve kaydediyoruz. Sonraki açılışta artık değerler karşımıza gelmiyor.

Çalışma taslak biçimindedir. Geliştirebilirsiniz.

Yardımları için Sayın tdsHarun'a teşekkürler..
Yazar: mehmetb84 - Cevaplar: 4 - İzleme: 2258
'parametre değerini girin' uyarısını kapatmak
2 farklı formda aynı altformu kullanıyorum. Bu altformumda bulunan bir liste kutusundaki sorguyu her iki formda da kullanmak için sorgudaki ifadelerimin arasına "or" koydum ve şuanda her iki formda da sıkıntısız çalışıyor.
Fakat her form açılışında diğer form için yazılan ifade açtığım formda bulunmadığı için "parametre değerini girin" uyarısı veriyor. Bu uyarının görünmemesini sağlamak için ne yapabilirim?

Tşşkrüler.

Yazar: durkheim - Cevaplar: 2 - İzleme: 1901
Access Hata Uyarısını Engelleme
Merhaba
Eklentideki KarneVER isimli formdaki buton1'e tıklandığında komut webbrowser daki "kisiIndexNo"yu bulamadığı için hata veriyor. Forma şifreli giriş yaptığımda sorun yok ama sayfa(WebBrowser) açılmadığında veya

tarayici8.Document.Forms(0).Elements("kisiIndexNo").Click

işlemi gerçekleşmediğinde Access Visual Basic kod sayfası uyarısının(End-Debug-Help)açılmasını nasıl engelleyebilirim?
Yazar: bg5800 - Cevaplar: 4 - İzleme: 4768
Parametre değerini gir uyarısını kaldırmak
Frm_GunlukGirdilerSuz formunu açtığımda "Parametre değerini Gir" uyarısı alıyorum, forumdaki örnekleri inceledim fakat kendime uyarlayamadım. Ne yapmam gerekiyor?
İlgilenen tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Ek Dosyalar
PROGRAM forum.zip(769.32 KB)
Yazar: orkuncan5 - Cevaplar: 4 - İzleme: 1849
Parametre uyarısını nasıl engellerim.
Sorguda ölçüt bölümüne like .....ile başlayan kod yazıp çalıştırdığımda Parametre gir uyarısı alıyorum.Bu uyarıyı almamak için nelere dikkat etmeliyim.Beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.
Yazar: aliyorga - Cevaplar: 4 - İzleme: 1301
Flash32_22_0_0_198.ocx uyarısını düzeltme talebi
Bir mdb dosyam var. Çalıştırdığım vakit Flash32_22_0_0_198.ocx hatası veriyor. Bu problemi nasıl çözebilirim. Dosyanın kendisini de internetten aradım, bulamadım. Bu problemi nasıl çözebilirim