Skip to main content

AccessTr.neT M.


Etiketler
Yazar: passenger - Cevaplar: 14 - İzleme: 11530
combobox'tan secilen veriye göre değişen listbox oluşturma
merhaba arkadaşlar,
Malesef programcılığım iyi olmadığından bir türlü bir veriyi diğerine bağlı olarak çalıştıracak code yazamıyorum, inşallah sizlerden göre göre öğrenecem. Sorunum şu; örnekte verdiğim gibi bir tablo ve bu tablonun da alt tabloları var. benim istediğim form da combobox ile seçtiğim araba markasına uygun araba modellerinin listbox ta görünmesi ve burada seçimi yaptıktan sonra arabnın rengini girip bunların tablo1 de kayıt olması. Bunu sağlayan codu birde açıklarsanız sevinirim.
Yazar: passenger - Cevaplar: 4 - İzleme: 2354
Kayıtlı bilgilere Listboxtaki veriye tıklayarak ulaşmak
Merhaba arkadaşlar,
Herşeyden önce mubarek Ramazan ayınızı kutlarım. Kısaca sorunumdan bahsedeyim. Ekte de vermiş olduğum Access çalışmasında formdaki listbox'ta tıkladığım kişinin bilgilerini formdaki gerekli yerlerde görmek istiyorum, yani ulaşmak istiyorum. Birde yorum kısmında da farklı zamanlarda yazılan yorumları eskilerini silmeden history kısmına eklemesini istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.Access 2003 formatına çevirdim.
Yazar: leylaz - Cevaplar: 6 - İzleme: 3435
belirlediğim veriye göre tablodaki verileri forma çekmek istiyorum
Arkadaşlar rehberlik servisi için bir uygulamaya yapmaya çalışıyorum.
Öğrenci ile yaptığım görüşmeleri GORUSME adlı tabloma yazdırıyorum. Bu kısımda sıkıntım yok.

Fakat fazla veri girişi olduğunda bu görüşmeleri açıp düzenlemek,önizleme, yazdırmak istediğimde samanlıkta iğne aramaya dönecek gibi. Bir öğrenci numarası ile birden fazla görüşme kaydı da bulunuyor.Ben sadece belirlediğim öğrenci numarası ile o öğrenciye ait görüşmeleri ileri-geri butonunu kullanarak görüntülemek istiyorum. OGR
Yazar: Nika - Cevaplar: 3 - İzleme: 1304
Kritere gore eslesen veriye ait formun acilmasi Ile ilgili
Merhaba Arkadaslar,

EKTE gonderdigim database de iki form var. Birisi birisi Incoming Letter digeri Outgoing Letter. Incoming Letter formunda ki OurRef alani, Outgoing Formunda ki Doc_No ya esit, ayni yani. Incoming Letter da ki "mektubu ac" butonuna bastigmizda "OurREef" orn. BTS-LET-RCLD-0031 yi gidip Outgoing Letter formunda "Doc_No" da arayacak bulursa, mesaj olarak "mektup bulundu acmak istiyormusunuz? evet hayir, evet i tiklayinca "outgoing formunda ki, BTS-LET-RCLD-0031 numarali mektu
Yazar: guestdown - Cevaplar: 16 - İzleme: 3926
Veriye göre otomatik kutu açma
Merhaba Ben önceden kayıtlı olan alanlar dan her hangi bir kritere göre birini seçince diğer sütunların o satırdaki kayıta göre dolmasını istiyorum.
Gönderdiğim örnekte Ürün Satış Tablosunda bir ürünün seri numarasını seçtiğimde ya da yazdığımda Ürün Adı alanına ürün adının otomatik olarak gelmesini istiyorum. Nasıl yapılır.
Yazar: omercirali - Cevaplar: 20 - İzleme: 5592
Listedeki Veriye Tıklayınca Alttaki Formda Kayıları Görme
Merhaba Arkadaşlr yaptığım Access formunda kişilerin isim ve soyisimlerini listeliyorum daha sonra bu listeyedeki isime bastığımda alttaki metin kutularında o kayıda ait bütün bilgileri listelemek istiyorum formdaki bir çok örneği indirim baktım denedim ama bir türlü başaramadım nerde eksiğim var bulamadım konuyla ilgili mekale bulamadığım için açıyorum bu konuyu saygılarımla örnek ektedir.

Not: oluşturduğum forun smi musteriarama deneme yapmak için sadece altına kşi adı metin kutusu koydu eğ
Yazar: KARAHİSARLI - Cevaplar: 5 - İzleme: 2407
veriye göre renk değişimi
iyi günler kıymetli hocalarım.
şüphesiz accesstr.net den çok şey öğrendim elinize sağlık

renklerle ilgili örnekleri inceledim ama bulamadım.
bu kod yazılımlarından pek anlamıyorum bana ne tavsiye edersiniz.

ayrıca örnekte sunduğum üzere formdaki cinsiyeti kız ise pembe erkek ise mavi renkli olsun istiyorum ne yapmam lazım.
şimdiden teşekkürler
Yazar: elrohir18 - Cevaplar: 11 - İzleme: 4160
Liste kutusunda ki veriye tıklayınca yandaki etiketdeki bölümler
Arkdaşlar final projesi için yardımınıza ihtiyacım var bir liste kutusu yaptım ve verileri içine çektim yanında da verilerin geldiği tablodaki bölümler var burada listede örneğin burak emre ye tıklandığında yandaki bölümlerde burak emre bilgileri görünsün istiyorum bunu nasıl yapabilirim ekde örnek mevcuttur. Yapan arkadaşlar nasıl yaptıkalrını da anlatırlarsa gerçekten çok memnun olurumImg-grin
Yazar: mehmetb84 - Cevaplar: 7 - İzleme: 2867
üst menüdeki veriyi alt veriye aktarma
merhaba arkadaşlar, üstmenümde bulunan ürünadı nın altmenümde yeni bir alan oluşturarak yazılmasını istiyorum.
Sözgelimi üstmenüde "afro" adlı ürüne ait bilgilerim "afro"nun altmenusünde mevcut fakat "afro" isminin bulunduğu bir hane mevcut değil.Bu aslında gerekli değil belki ama kopyala yapıştır yöntemiyle tablolarımı aktarmayı düşünüyorum,o yzüden bu problemimi çözecek gibi görünüyor.
Ekteki veritabanımıda,forumda çok yer kaplamaması amacıyla verilerin yüzde99unu silerek ekledim,yani bu işi
Yazar: derelli18 - Cevaplar: 7 - İzleme: 2949
Açılan Kutudan Seçilen Veriye Göre Form Açtırma
Üstatlar merhaba sitenizdeki birçok örneklere bakmama rağmen içinden bir türlü çıkamadığım bir konu var.
Açılan kutu içinde birden fazla veri mevcut bu verilerden sadece bir tanesine tıkladığım zaman bununla ilgili bir form açtırmak istiyorum.
örn: mesleklerin yer aldığı açılan kutuda 10 adet meslek kayıtlı bunların en altında da meslek ekle verisi var ben bu veriye tıkladığım zaman meslek ekleme formu açılmasını istiyorum. Yeni mesleği ekledikten sonra kaydedip açılan kutuda görmek istiyoru