Etiketler
Yazar: mehmetdemiral - Cevaplar: 30 - İzleme: 12144
Access Developer yerine WinRar
Arkadaşlar, bu çalışmada Access developer olmadan winrar kullanarak hem programımızı kurup hem de eğer makinede Access yoksa otomatik olarak (silent) el değmeden Runtime kuracağız. Kısayollarımız falan yerlerine atılacak. Bildiğiniz setup kurulumu yani. Sadece görsellik biraz eksik kalır onu da artık modlardan falan düzeltirsiniz.

Bu arada şunu belirteyim, başka kurulum programlarında da bu işlemler yapılır. Ben örnek olarak winrar'la yaptım. Diğer kurulum setup oluşturma programlarına da pak
Yazar: ogulcan92 - Cevaplar: 7 - İzleme: 4878
WinRar ile Setup Yapma
WinRar ile AccessRuntime2007 kullanılarak setup yapma işlemi görsel olarak anlatılmıştır.Ben videoda Yükleme1.SFX seçmiştim sonra sizde olmadığı için değiştirdim siz Default.SFX Windows arayüz Türkçe RAR SFX seçiniz Yükleme1.SFX benim kendim için hazırladığım bir arayüzdür.

Link:
http://www.4shared.com/file/171159966/a1...Setup.html
Yazar: ogulcan92 - Cevaplar: 2 - İzleme: 4410
Proje İçerisinden Winrar ile Veri Tabanı Sıkıştırma ve Açma
Projeniz içerisinden Winrar ile veri tabanı sıkıştırma ve açma yani burada yedek alırken kullanabilir veya kayıtlarınızı girdikten sonra tekrar veri tabanını sıkıştırarak saklayabilrsiniz.Daha geniş açıklama Winrar yardım dosyasında bulunmaktadır.

Açıklama

Komut satırı sözdizimi

WinRAR komutlarını komut satırından çalıştırmak mümkündür.Genel komut satırı söz dizimi aşağıda açıklanmıştır:

WinRAR <komut> -<anahtar1> - <anahtar N> <arşiv> <dosyalar...> <@liste_dosyaları...> <çıkartılaca
Yazar: alpeki99 - Cevaplar: 2 - İzleme: 5990
Dosya Düzenle Onar ve WinRar ile Sıkıştırma İşlemi
Sitemize daha önce dosyalar MDB, ACCDB formatlarında eklenebiliyordu. Yeni alınan karar gereği bu dosya formatlarına artık çok yer kapladığından dolayı izin verilmiyor. Lütfen dosya eklemeden önce aşağıdaki resimlerde yer alan adımları Access versiyonunuza göre uygulayınız.

Access 2010 versiyonuna göre işlemler aşağıdaki gibidir:

1- Access Dosya menüsünde yer alan Bilgi seçeneği altında Düzenle Onar işlemini uygulayınız.

[img]http://www.zumrut.org/Ac
Yazar: qroniq_wqha - Cevaplar: 5 - İzleme: 3592
Winrar şifresi nasıl kırılır acil destek!
Winrar şifresini nasıl kırabilirim? Dosyayı açmam gerekiyor ama şifreyi bilmiyorum. Şifre kırıcı programları denedim ama yapamadım yardım edebilirseniz çok sevinirim.
Yazar: direnist - Cevaplar: 1 - İzleme: 2431
Ek Dosya Açmada Alınan Winrar Hatası Hakkında.
Merhaba arkadaşlar;
Bilgisayarlarında Winrar programının son sürümü olan site üyelerinin, konularına bu son sürüm ile sıkıştırarak ekledikleri dosyaları, eski Winrar sürümüne sahip kullanıcılar açmak istedikleri zaman hata almaktadır.
Çözüm olarak, eski sürüm sahibi kullanıcıların Winrar sitesinde güncel olanı versiyonu yüklemeleri durumunda bu hata uyarısını almayacalardır.

Bilgilerinize.
İyi çalışmalar.

Türkçe Çeviri: MCTR, Yazılım: MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.