Etiketler
Yazar: siyahca - Cevaplar: 2 - İzleme: 1038
Tabloya Resim Yolu Eklenen Resmi Raporda Gösterme
harika bilgiler için teşekkürler. Peki bir mantık sorusu sormak istiyorum. İlk mesajdaki örnek mesela, herhangibir rapor oluştursam.O raporda resim nasıl gösterilebilir? Tabloda çünkü sanırım resim ile ilgili birşey kayıt edilmiyor
Yazar: gokaytasci - Cevaplar: 3 - İzleme: 2185
Dlook up uygulanan formdaki verileri değiştirebilme yolu
ANATABLO'daki açılan kutudan seçilen firmaya ait bilgilerin verileri üzerinde değişiklik yapmak istiyorum.Formda Dlookup fonksiyonu kullandım veriler üzerinde değişikliğe izin vermiyor.Nasıl bir yol uygulamalıyım.
Yazar: teo81a - Cevaplar: 5 - İzleme: 3783
Access öğrenmenin en iyi yolu .::accesstr.net::.
Merhabalar...

Benim Access hakkında çok fazla bir bilgim olmadığı halde çalışmış olduğum kurumda, yapmış olduğum iş ile alakalı bir program yapmayı denedim. Fakat bir sürü engellere takıldım. Almış olduğum kitablarda yeterli seviyede istediğim bilgilere ulaşımıyordum. Ama şimdi accesstr.net sayesinde bilgi birikimim arttı.

Diyeceğim o ki... ; Ben bu forumda bir çok konuda değişik örnek uygulamalar indirdim ve bu örneklerin sayesinde kendimi geliştirdim. Bu yüzden başta site
Yazar: mehmetdemiral - Cevaplar: 8 - İzleme: 4580
Access Gizlemenin başka yolu
Access gizleme kodunu herkes bilir. Ben hiç sevmem mesela. Bu da değişik bir Access gizleme. Bunda yukardaki Access çubuğu kaybolmuyor. Rapora basıldığında da tekrar tam ekran yapılabiliyor. Biraz incelenirse çok güzel çalışmalara ilham kaynağı olabilir.
Yazar: danke - Cevaplar: 7 - İzleme: 3483
Forma ve Rapora resim yolu bağlamak..
Arkadaşlar kolay gelsin..

Kılasör ve Worde bağlamak adlı sorunun içerisindeki ayrı soruyu buraya çaşımamın daha mantıklı olacağına kanaat getirdim. Diğer soruma cevap veren tüm arkadaşlara teşekkürler.

Personel ile ilgili uygulama yapmaya çalışıyorum. Yalnız personel fotoğraflarını tabloya yol göstererek forma çağırmak, aynı formu raporlarda da kullanmak istiyorum.

[img=http://img219.imageshack.us/img219/2975/hatae.th.png]
Yazar: Abdullah - Cevaplar: 2 - İzleme: 2235
Access çıktı dosyasının yolu
Arkadaşlar, tasarladığım bir Access programında Excel formatında makro ile çıktı almak itiyorum, buraya kadar hepsini yaptım.Fakat sorun şu bu çıktıyı programın bulunduğu klasörün içindeki ''Raporlar'' adında bir alt klasörün içine almasını istiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.
Yazar: ensar236 - Cevaplar: 3 - İzleme: 1739
Klasor Yolu
Merhaba arkadaşlar.
Form üzerine yerleştirilecek bir büton ile form'da kayıtlı şahsın Tc nosu ile aynı isimle bilgisayarda kayıtlı klasor açılabilirmi? diğer kayıtlara gidildiği zaman ekranda görünen şahsa ait klasorü açtırmak istiyorum. Bu yapılabilirmi? Teşekkürler.
Yazar: Nurullah_Serdar - Cevaplar: 18 - İzleme: 8691
Forma Otomatik Resim Ekleme (Dosya Yolu Kaydetmeden )
forma resim yükleme ilgili yapılmış farklı bir örnek daha.
uygulamayı 2007 olarak eklemek durumunda kaldım.yönetici arkadaşlardan birisi 2003 yapıp eklerse sevinirim.
Yazar: baselbasel - Cevaplar: 4 - İzleme: 2567
access öğrenmenin etkin yolu
merhabalar
Access öğrenmek istiyorum
İşyerimizde özel dbilgisayarlarda office 2003 kullanılmakta Access 2003 ile mi başlamalıyım yada kişisel bilgisayarıma daha yuksek bir sürüm yükleyip onunla mı ?
Etkin ve hızlı bir şekilde öğrenmenin yolu nedir ?
internetten indirilebileceğim eğitim setleri varmıdır ?
Benim şu an için aklıma yatan ders yada kurs izmirde bana kurs önerebilecek varmı ?
Kendim biraz kurcalıyorum tablolar yaratıyorum basit form yaratıp tabloma kayıt falan atıyorum fakat k
Yazar: derebeyi - Cevaplar: 2 - İzleme: 1651
Web Browserde History Olmadan Dolaşma Yolu Nedir
Programlarımızda ihtiyaç duyduğumuz güncelleme ve lisans kontrolü yapmak için web sitelerine bağlanarak bazı değerlerin kontrolünü yapmamız gerekebiliyor. Ancak web browserler siteleri yada sayfaları daha hızlı açabilmek için Temporary Internet Files (geçmiş, history) kısmında yada browserin kendi tercih ettiği bir klasörde ziyaret edilen sayfalara ait bilgileri ve sayfayı saklamaktadır.
Örnek olarak bir hafta içinde web browserin geçmiş ziyaretleri silinmemişse browser direk olarak geçmiş klas

Türkçe Çeviri: MCTR, Yazılım: MyBB, © 2002-2019 MyBB Group.