AccessTr.neT

Tam Versiyon: hasta takip projem hakkında
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
sayın hocalarım ben aklıma gelen ne varsa yaptım ama çok eksik var sizler bana biraz fikir verin bende uygulayım daha çok program yapıcam bu başlangıç Img-grin

acemiyim daha işallah usta olurum en kısa zamanda Img-grin

programın kullanıcı ad=bilişim şifre=123
Örnek eklediğinizde lütfen kullanıcı adı ve parolayı ekleyiniz konunuza (bilişim ve 123)

Estetik olarak üzerinde durmamışsın o açıdan kötü olmuş. Tüm herşeyi sekmelerde toplamak düzen adına iyi ancak yinede çok sayıda veri vs. olursa belki performansa olumsuz etki yapabilir.

Biraz daha üzerine düşülürse çok daha iyi olacaktır. İlk programlar için gayet iyi en azından benim ilk programıma göre daha iyi Img-grin
ilerlemeye devam
durmak yok
biraz hayal gücü
biraz tembellik(*)
biraz sabır(**)
biraz psikopatlık(***)
olursa önün açık
bir bill gates de bizden çıksın değil mi

(*) tembel olmayan programcı olamaz
neden
çünkü bir şeyi daha kısa yoldan daha az tıklamayla nasıl yaparım kaygısı olmalı
(**) etrafdan gelen
"gene mi geçtin şu meretin başına"
sataşmalarına göğüs gerebilmeli
(***) gecenin üçünde işlem iki tık az olsun diye şişmiş gözlerle bilgisayarın başında battaniyeye sarılmış bir şekilde başka kim oturabilir
Kişiler ikinci bir defa başvurduğunda, eski kaydına başvurup sadece işlemlerini ekleyebilmek gerekli, bu şekilde her defasında kişi bilgilerini yeniden girmek zorunda kalacaksın. Yani bir ana tablo "Kişinin adı soyadı, tc, doğum tarihi vs) olan birde diğer işlemler için ayrı bir tablo veyahutta birden fazla tablo yapmalı ve ilişkilendirmelisin.
(03/05/2011, 15:12)alpeki99 yazdı: [ -> ]Örnek eklediğinizde lütfen kullanıcı adı ve parolayı ekleyiniz konunuza (bilişim ve 123)

Estetik olarak üzerinde durmamışsın o açıdan kötü olmuş. Tüm herşeyi sekmelerde toplamak düzen adına iyi ancak yinede çok sayıda veri vs. olursa belki performansa olumsuz etki yapabilir.

Biraz daha üzerine düşülürse çok daha iyi olacaktır. İlk programlar için gayet iyi en azından benim ilk programıma göre daha iyi Img-grin
valla usta benim aklıma başka birşey geldi o yüzden bu şekilde yapmıcam daha güzel bi fikir geldi aklıma onu yapıcam sonra sizlerin yorumuna bırakıcam artık
benim ilk programım oto galericilikti hocam çok beğendi
(03/05/2011, 16:15)accessman yazdı: [ -> ]ilerlemeye devam
durmak yok
biraz hayal gücü
biraz tembellik(*)
biraz sabır(**)
biraz psikopatlık(***)
olursa önün açık
bir bill gates de bizden çıksın değil mi

(*) tembel olmayan programcı olamaz
neden
çünkü bir şeyi daha kısa yoldan daha az tıklamayla nasıl yaparım kaygısı olmalı
(**) etrafdan gelen
"gene mi geçtin şu meretin başına"
sataşmalarına göğüs gerebilmeli
(***) gecenin üçünde işlem iki tık az olsun diye şişmiş gözlerle bilgisayarın başında battaniyeye sarılmış bir şekilde başka kim oturabilir
HalayHalay ne güzel anlatttın öyle usta
(04/05/2011, 04:09)omerdd yazdı: [ -> ]Kişiler ikinci bir defa başvurduğunda, eski kaydına başvurup sadece işlemlerini ekleyebilmek gerekli, bu şekilde her defasında kişi bilgilerini yeniden girmek zorunda kalacaksın. Yani bir ana tablo "Kişinin adı soyadı, tc, doğum tarihi vs) olan birde diğer işlemler için ayrı bir tablo veyahutta birden fazla tablo yapmalı ve ilişkilendirmelisin.

aslında öyle birşey düşündüm ama vazgeçetim başka şekilde yapıcam daha güzel olucak