AccessTr.neT

Tam Versiyon: kod penceresi kullanımı
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Hayırlı ramazanlar hayırlı cumalar arkadaşlar
kod penceresinde çok uzun olan satırları ikinci satıra nasıl yazabiliriz

mesala sunu nasıl yazmalıyız
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sub sorgu51()
DoCmd.RunSQL "INSERT INTO sorguladım ( tarih, mal, Deyim2, yemek, ONAY )
SELECT tarih.tarih, malzeme.mal, Sum([kilo]*[aksamtoplam]) AS Deyim2, "yemek10" AS Deyim1, malzeme.onay
FROM ((yemek INNER JOIN tarih ON yemek.yemek = tarih.yemek10) INNER JOIN öğün_toplam ON tarih.tarih = öğün_toplam.tarih) INNER JOIN malzeme ON yemek.yemek = malzeme.yemek
GROUP BY tarih.tarih, malzeme.mal, malzeme.onay
HAVING (((tarih.tarih) Between [Forms]![tttth]![Başlangıç Çağrı Saati] And [Forms]![tttth]![bitiş Çağrı Saati]));", 0
End Sub
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
teşekkürler
satırların sonuna & _
satır başlarını yene "" içine alaçaksın.
yapmaya çalıştım ama beceremedim
örnekteki sorgular modülünde gerekli değişiklikleri yaparsanız çok sevinirim
teşekkürler
Sub sorgu51()
DoCmd.RunSQL "INSERT INTO sorguladım ( tarih, mal, Deyim2, yemek, ONAY ) " &_
"SELECT tarih.tarih, malzeme.mal, Sum([kilo]*[aksamtoplam]) AS Deyim2, "yemek10" AS Deyim1, malzeme.onay " &_
"FROM ((yemek INNER JOIN tarih ON yemek.yemek = tarih.yemek10) INNER JOIN öğün_toplam ON tarih.tarih = öğün_toplam.tarih) INNER JOIN malzeme ON yemek.yemek = malzeme.yemek " &_
"GROUP BY tarih.tarih, malzeme.mal, malzeme.onay " &_
"HAVING (((tarih.tarih) Between [Forms]![tttth]![Başlangıç Çağrı Saati] And [Forms]![tttth]![bitiş Çağrı Saati]));", 0
End Sub
teşekkürler nurullah serdar kardeşim
sizin yazdığınız şekliyle ekledim ama yazı kırmızı çıkıyor
problem nedir tekrar bakabilirmisiniz
halloldu inşallah. ben teşekkür ederim. kolay gelsin.
Sayfalar: 1 2