AccessTr.neT

Tam Versiyon: aynı 8 tabloyu sorgu ile toplayıp raporda gösterememe
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
arkadaşlar kolay gelsin kusur bakmayın dvit formunda takıldığım bir yer var ve yine siz ustalarıma sormak istedim.
8 aile hekimim var ve bu 8 aile hekimine ait 8 tane tablom var.Devirli olduğu için.8 tabloda bire bir aynılar ben bu sekiz tablodan mart dönemini toplayıp raporda sunmak istiyorum. ama gel gelelim bu 8 tabloyu ne yaptım ise toplayamadım. 8 tablodan bir tabloda yapsam olur. raporda önce 8 tabloyu toplayıp bir tablo yapan sonrada bu tablo icinde sadece benim istemiş olduğum dönemdeki verileri toplayıp gösteren bir rapor nasıl yapabilirim.nasıl bir sorgu oluşturabilirim. yardımcı olursanız sevinirim.
select donem, dvitgebe, dvitanne, dvitrecete, dvitdevreden, dvitgelen, dvitdagitilan, dvitkalan, toplam  from tbl_dvit1
union
select donem, dvitgebe, dvitanne, dvitrecete, dvitdevreden, dvitgelen, dvitdagitilan, dvitkalan, toplam from tbl_dvit2
union
select donem, dvitgebe, dvitanne, dvitrecete, dvitdevreden, dvitgelen, dvitdagitilan, dvitkalan, toplam from tbl_dvit3
union
select donem, dvitgebe, dvitanne, dvitrecete, dvitdevreden, dvitgelen, dvitdagitilan, dvitkalan, toplam from tbl_dvit4
union
select donem, dvitgebe, dvitanne, dvitrecete, dvitdevreden, dvitgelen, dvitdagitilan, dvitkalan, toplam from tbl_dvit5
union
select donem, dvitgebe, dvitanne, dvitrecete, dvitdevreden, dvitgelen, dvitdagitilan, dvitkalan, toplam from tbl_dvit6
union
select donem, dvitgebe, dvitanne, dvitrecete, dvitdevreden, dvitgelen, dvitdagitilan, dvitkalan, toplam from tbl_dvit7
UNION select donem, dvitgebe, dvitanne, dvitrecete, dvitdevreden, dvitgelen, dvitdagitilan, dvitkalan, toplam from tbl_dvit8;
onion formülü ile 8 tabloyu birleştirdim. burayı çözdüm ama bu seferde misal ben sadece mart ayını istiyorum. frm_dvitrp formunda açılan kutuda hangi dönem varsa toplayıp vermesini istiyorum nasıl yapabilirim.
Örnekteki iki sorguyu inceleyiniz.
teşekkür ederim bu kadar pratik bir cevabı olduğunu tahmin edemedim. cok teşekkür ederim.
Pekala

bu tablolarda en fazla kaç adet sutün olabilir....

1-malum yıllardan beri dev ana tabloma 10 konuya böleceğim
2-ve bu tabolara başka veritebanlarına göndereğim
3-orada her tabloya bilgi yükleyeceğim
4-ve tekrar yeniden bir ana tablo da toplayacağım diyordum ya hani...

evet kafamda şimşekler çaktı...

bu sayede teşekkürler ozan kardeşim..