AccessTr.neT

Tam Versiyon: Excelden 1 satırlık bilgi alıp Formdaki labela yazdırma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
[Resim: do.php?img=4415]

Arkadaşlar Vb.NEt Formumdaki Label içine daha önceden oluşturup kayıt ettiğim bir Excel dosyasından 1 satır veri nasıl atılır.(Yada şöyle diyeyim bu Excel dosyamdaki istediğim bir satırdaki değerler Labela nasıl atılır)
Aşağıda Örnek Ekledim. Yapmak İstediğimi resimledim.
Teşekkürler.

[attachment=20792]
Bu örnekteki amacım , Excel dosyasındaki bir satırdaki değerleri vb.net formumdaki label yada textboxda görmek..Cevaplayana, cevaplamaya çalışana, tüm üyelere saygı ve selam ile..
(13/07/2014, 21:48)umutakkaya yazdı: [ -> ]Bu örnekteki amacım , Excel dosyasındaki bir satırdaki değerleri vb.net formumdaki label yada textboxda görmek..Cevaplayana, cevaplamaya çalışana, tüm üyelere saygı ve selam ile..

Dim App As Excel.Application
Dim Kitap As Workbook
Dim Sayfa As Worksheet
Dim satir, sutun As Integer
satir = 1
sutun = 1

App = New Excel.Application
Kitap = App.Workbooks.Open("c:\deneme.xls")

Sayfa = Kitap.Sheets(1)

TextBox1.Text = (Sayfa.Cells(satir, sutun).Value)

Kitap.Close()

Gibi olabilir
drummers hocam Allah razı olsun. Çok teşekkür ederim.
(14/07/2014, 23:29)umutakkaya yazdı: [ -> ]drummers hocam Allah razı olsun. Çok teşekkür ederim.

Kolay gele Img-grin
Şu an aynı şeyi bende yapmak istiyorum ama visual studio 2008 'de maalesef hata veriyor yada benden kaynaklanan bir hata var.

sizden ricam proje halinde bana atabilir misiniz ? atma şansınız yoksa kodları tam olarak nereye yazmam gerektiğini söyler misiniz ? Çünkü kodları button1 click olayına yazdığımda hata veriyor...
Sayfalar: 1 2