AccessTr.neT

Tam Versiyon: Liste kutusu İçinde Kayan Yazı
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhaba hazırladığım bir programa duyuru formu hazırlamak istiyorum. bununla ilgili bir örnek aradım fakat bulamadım. yapmak istediğim bir liste kutusunda ilan başlıkları yukarı doğru devamlı kayan yazı şeklinde hareket etsin. liste kutusunda kayan yazı şeklinde yer alan ilan başlıklarına tıklandığı zaman ilanın detayı açılsın istiyorum.
Lütfen örneğinizi ekleyiniz. Ayrıca şu konuyu inceleyebilirsiniz. Formda arama yaparsanız başka konularda var.

Saygılar...

https://accesstr.net/konu-formda-kayan-y...pilir.html
Hocam Formda cok arama yaptım fakat liste kutusunda yukarı kayan yazı şeklinde bulamadım. daha doğrusu ilan yayınlama formu hazırlamak istiorum bununla ilgili de bir örneğe rastlamadım
liste kutusunda yer alana duyuru_baslık ve tarih bilgilerini tablodan çekerek liste kutusunda yukarı doğru devamlı kaymasını istiyorum yardımcı olabirseniz cok sevinirim
Konu ile ilgili bilgisi ve ya önerisi olan arkadaşlar lütfen cevap verebilirmisiniz
Kayma şeklinde tam istediğiniz şekilde olmaz ancak belirli bir süre geçtikçe satır satır yukarı doğru bir sıra sıralamasında değişme olur. Hazır çözümler arasında :

Kod:
fmsinc.com/microsoftaccess/controls/components/marquee/index.html

mevcut. Bunun dışında sitede kayan yazı konularını inceleyin. Yazıya tıklanınca bir form açıp içinde mesajı gösterebilirsiniz.

İşin bana bakan tarafı her zaman bu tip şeyleri çok gereksiz görüyorum. Zarfa odaklanmayın içindekini mükemmel yapmaya odaklanın.
merhaba 
konu ile ilgili sorun farklı bir siteden çözüm geldi.  başka arkadaşlara faydalı olabilir diye bu çözümüde sizlerle paylaşmak istedim. dosya ektedir