Skip to main content

AccessTr.neT


Liste kutusu İçinde Kayan Yazı

Liste kutusu İçinde Kayan Yazı

Çözüldü #1
Merhaba hazırladığım bir programa duyuru formu hazırlamak istiyorum. bununla ilgili bir örnek aradım fakat bulamadım. yapmak istediğim bir liste kutusunda ilan başlıkları yukarı doğru devamlı kayan yazı şeklinde hareket etsin. liste kutusunda kayan yazı şeklinde yer alan ilan başlıklarına tıklandığı zaman ilanın detayı açılsın istiyorum.
Cevapla
#2
Lütfen örneğinizi ekleyiniz. Ayrıca şu konuyu inceleyebilirsiniz. Formda arama yaparsanız başka konularda var.

Saygılar...

https://accesstr.net/konu-formda-kayan-y...pilir.html
Bilgi paylaşıldıkça çoğalır....
Her engel, yaşam koşullarınızı daha iyileştirecek bir fırsattır.


Access için her zaman lazım olacak konu başlıkları listesi


Cevapla
#3
Hocam Formda cok arama yaptım fakat liste kutusunda yukarı kayan yazı şeklinde bulamadım. daha doğrusu ilan yayınlama formu hazırlamak istiorum bununla ilgili de bir örneğe rastlamadım
liste kutusunda yer alana duyuru_baslık ve tarih bilgilerini tablodan çekerek liste kutusunda yukarı doğru devamlı kaymasını istiyorum yardımcı olabirseniz cok sevinirim
Konu ile ilgili bilgisi ve ya önerisi olan arkadaşlar lütfen cevap verebilirmisiniz
.rar duyuur.rar (Dosya Boyutu: 30,39 KB | İndirme Sayısı: 23)
Cevapla
#4
Kayma şeklinde tam istediğiniz şekilde olmaz ancak belirli bir süre geçtikçe satır satır yukarı doğru bir sıra sıralamasında değişme olur. Hazır çözümler arasında :

Kod:
fmsinc.com/microsoftaccess/controls/components/marquee/index.html
mevcut. Bunun dışında sitede kayan yazı konularını inceleyin. Yazıya tıklanınca bir form açıp içinde mesajı gösterebilirsiniz.

İşin bana bakan tarafı her zaman bu tip şeyleri çok gereksiz görüyorum. Zarfa odaklanmayın içindekini mükemmel yapmaya odaklanın.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Cevapla
#5
merhaba 
konu ile ilgili sorun farklı bir siteden çözüm geldi.  başka arkadaşlara faydalı olabilir diye bu çözümüde sizlerle paylaşmak istedim. dosya ektedir
.rar duyuur.rar (Dosya Boyutu: 25,74 KB | İndirme Sayısı: 32)
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task