AccessTr.neT

Tam Versiyon: yeni güne göre yeni kod
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
merhaba arkadaşlar,

çalıştığım firma için tasarladığım programda sipariş numaramız var. sipariş numaramız 2014123001 olması gerekiyor.
ayrıca yeni gün için sondaki iki sayı 1den başlaması gerekiyor. kafamda bir türlü tasarlayamadım. konuyla ilgili formda illaki kayıt vardır ama ben bulamadım. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Sayın larion,

EK’te;bahsini yaptığınız bu talebinize yönelik olarak hazırlanmış örnek uygulama mevcuttur.inceleyebilirsiniz.

Örnekte,iki şekilde sonuç elde edilmiştir.

1)      Form1 adlı formda,form üzerinden urun_adi denetiminin Çıkıldığında Olay Yordamına kodlama dahil edilerek hazırlanmıştır.

2)      Sorgu1 adlı formda ise,bu sonucu bir sorgu üzerinden elde etmek üzere hazırlanmıştır.

Tercihinize göre,kendi uygulamanıza adapte edebilirsiniz.Bilginize.
İyi çalışmalar,
saygılar.
Merhaba;

Kullanmış olduğum bir programda; EKLE butonun tıklandığında olayında

If MsgBox("Yeni Kayıt Yapmak istiyor musunuz?", vbYesNo + vbQuestion, "AYDIN") = vbYes Then

DoCmd.GoToRecord , , acNewRec

Dim son_id, aktif_yil, tablodaki_son_kayit, yil_bolumu, otomatik_sayi_bolumu As String
       son_id = DMax("sirano", "evrakkayit")
           tablodaki_son_kayit = Nz(DLookup("evrakno", "evrakkayit", "sirano=" & son_id), 0)
               If tablodaki_son_kayit = 0 Then
                   evrakno = Format(Date, "yyyy") & "-0001"
               Else
                   yil_bolumu = left(tablodaki_son_kayit, 4)
                       If yil_bolumu <> Format(Date, "yyyy") Then
                           evrakno = Format(Date, "yyyy") & "-0001"
                       Else
                           evrakno = yil_bolumu & "-" & Format(Mid(tablodaki_son_kayit, 6, 5) + 1, "0###")
                       End If
               End If

Me.sayisi.SetFocus

Else
   Me.Undo

Gördüğü yılı yazar araşa (-) İşareti koyar ve 0001 den başlar.
Pardon ATOZ112 hocam.
Sayın yorum70,

Lütfen rahat olunuz.her bir konu içerisinde ne kadar çok alternatif bilgi yer alırsa hem konu sahibi hem de konu ile ilgili araştırmalarda bulunabilecek ve ilgilenebilecek bütün diğer üyelere dair alternatif çözümlerin sunulması site adına da olumlu bir gelişme sağlayacaktır.engelsiz ve sınırsız paylaşımlar,bilginin yayılmasına da yol açar ve yön verir.

Bu nedenle,katılımınız memnuniyeti artırmaktadır.teşekkürler.

İyi çalışmalar,
Saygılar.
Tamam teşekkür ediyorum.

Saygılarımla.
Sayfalar: 1 2