AccessTr.neT

Tam Versiyon: otomatik sayı
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3 4
merhabalar. yaptığım ihbar programında 2014 yılının başından bu yana verilerimi girmiştim. (Örnek 1 kayıt bıraktım) kayıt eklemesini otomatik sayı olarak ayarlamıştım, kayıt yılının varsayılan değerini de hangi yılda ise onu gösterecek şekilde ayarladım.

Ancak yeni kayıt tuşuna bastığımda otomatik sayı 1'den değilde 2014 yılındaki son kaldığım sayının üzerine eklemeye devam ediyor. (örnekte kayıt ekle dediğinizde görülecektir.)

Ben Otomatik sayının her yılın başında 1 den başlamasını ve 2014 yılında girdiğim tüm verilerimin de ve bundan sonra girilecek yıllarında programımda durmasını istiyorum. Nasıl yapmalıyım. Yardımcı olursanız sevinim.

kullanıcı adı: ergunarslan
şifre: 1
Otomatik sayının birden başlaması gereksiz. Otomatik sayı kayıtların birbirine karışmasını engellemek için kullanılır. İlla ki sayıların 1 den başlaması lazımsa bunu başka bir alan ekleyerek oradan takip edin.
Alpeki'nin cevabına ek olarak aşağıdaki bağlantıdaki konuyu inceleyiniz.

Bilgi-Kaynak  Otomatik Sayıyı El İle Oluşturalım URL'ye Git
sayın ergunarslan,

konu takibiniz açısından,hatırlatma anlamında;
konunuz ile ilgili son gelişme ne durumdadır.
şüphesiz,işlemleriniz tamamlanmış ve sorununuzu çözmüş de olabilirsiniz.
bilgilendirmek ister misiniz lütfen.teşekkürler.bilginize.

iyi çalışmalar,
saygılar.
Sayın atoz112 maalesef yapamadım.. verilen cevapları incelemeye çalıştım ancak yapamadım...
sayın ergunarslan,

uygulamanızı;incelenmek üzere 2007 kullanımına da imkan verecek şekilde ya da 2002-2003 farklı kaydet şeklinde konunuza eklemek ister misiniz.teşekkürler.

iyi çalışmalar,
saygılar.
Sayfalar: 1 2 3 4