AccessTr.neT

Tam Versiyon: Accesste Form Sonuçlarını Raporda Toplam Aldırarak Gösterme Nasıl Yapılır?
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
S.aleykum değerli forum üyeleri;
Uzun bir tatil arasından sonra yeniden aranızdayım..Öncelikle saygılar sunuyorum..

Tatilde bulunduğum süre içinde, kurumda kullanılan programda istatistik alma kısmında bir iki özellik eklenmesi ihtiyacı doğmuştur.

Formlar aracılığı ile almış olduğumuz istatistiki bilgileri raport1 olarak almaktayız..Raport1 de açıklama kısmında (resim1 de alt kısımdaki açıklama kısmı) farklı renklerle izah etmeye çalıştığım toplamların burada otomatik gösterilmesini nasıl sağlarız?

Bu konuda öneri ve yardımlarınızı vekliyor saygılar sunuyorum..
Program Şifresi:77

Not:Programı Shift Kullanarak Açınız..

Resim1
[Resim: do.php?img=5025]

Resim2
[Resim: do.php?img=5026]

Resim3
[Resim: do.php?img=5027]
Raporda "9'u ilk defa olmak üzere" şeklinde ibare var, bu sayı kaç olmalı ve veriler nerede??

form1'de 1. tarih temmuz, 2. tarih ağustos seçilirse son istatistik kısmı nasıl olacak?
inceleyiniz.
Değerli ozanakkaya hocam;
İlginize çok tşk ediyorum..

Raporda "9'u ilk defa olmak üzere" şeklinde ibare var, bu sayı kaç olmalı ve veriler nerede??
form1'de 1. tarih temmuz, 2. tarih ağustos seçilirse son istatistik kısmı nasıl olacak? diye sormuşsunuz..

İlk defa gelenleri form_hepsi adlı formda işaretleme yapıyoruz o ay ilk defa gelenleri..hepsi adlı tabloda ilgili alana tik atılıyor..iki tarih arasında bu alandaki tikler saydırılıp kaç tik varsa o kadar kişi iki tarih arasında ilk defa gelmiş kişilerin sayısı oluyor..

Tarih olarak ayın başı ve ayın son günü seçileceğinden, asla temmuz-ağustos gibi tarihler olmayacak..Sadece 01/08/2015 ile 31/08/2015 gibi tek ay seçilecek..

Örneği inceledim..rapordaki açıklama kısmında madde 2 ve 3 sorunsuz çalışıyor lakin madde 1 bende #Hata diye hata veriyor..

Yardım ve önerilerinizi bekliyor saygılar sunuyorum..
Sayın mehami,

Alıntı:...madde 1 bende #Hata diye hata veriyor...

talebinize yönelik olarak,

Report1 adlı raporun mtnrapsatir1 adlı metin kutusunun içeriğini aşağıdaki ile değiştirdiğiniz takdirde,bahsettiğiniz hata iletisi giderilmiş olacaktır.

Kod:
=Space(8) & DLookUp("[ay]";"srg_sledtoplam") & " ayında.... ilk defa olmak üzere toplam  " & DLookUp("[gelenogrenci]";"srg_sledtoplam") & " öğrenci gelmiş, " & DLookUp("[tamzamkayn]";"srg_sledtoplam") & " öğrenciye tam zamanlı kaynaştırma eğitimi, " & DLookUp("[ozelegitimsin]";"srg_sledtoplam") & " öğrenciye özel eğitim sınıfı karar verilmiştir."

bilginize.
iyi çalışmalar,saygılar.
Değerli atoz112 hocam;
İlginize çok tşk ederim..kodu değiştirdim hata ortadan kalktı..lakin Agustos ayı seçildiği zaman,
Ağustos ayı içinde ......ilk defa olmak üzere derken buraya da ilk defa gelenlerin toplam sayısını nasıl yazdırabiliriz??

İlk defa gelenleri hepsi adlı form üzerinde tikleme ile seçiyoruz..iki tarih arasında bu tikleri saydırıp ttoplamlarını buraya yazdırmamız lazım..

Öneri ve yardımlarınızı bekliyor saygılar sunuyorum..
Sayfalar: 1 2 3