AccessTr.neT

Tam Versiyon: win7 64 bit sistemde ocx kaydetme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3 4
sayın üyeler örnek uygulamam ektedir.
barkode.ocx windows xp de sorunsuz çalışıyor ancak, win7 64 olayına takıldı yoksa bir sorunum yoktu 
barkode.ocx win7'de nasıl çalışır ?
rar içindeki uygulama ile barkod çizgileri oluşuyor ama uygulama demo sistemin içine nasıl gömüyor anlamadım activex ekleme olarak yani.. system32 altında zaten çalışmıyor..
sysWOW64 içine atılıyor diye biliyorum ama o nasıl kaydedilecek activex 'lerde görünmüyor Img-cray(((
sayın karaayhan,

bahsettiğiniz sorununuza yönelik olarak,ilk etapta bir bilgilendirme olması adına,

Kod sayfasında TOOLS-REFERENCES sekmesinde eğer MISSING yazan bir ifade söz konusu ise ya da bulunamayan referans mevcut ise onun yerine kendi sürümünüze yönelik olanı tedarik edip kurulumunu sağlayınız.bunun için,

eğer 32bit işletim sistemi kullanıyorsanız ilgili edineceğiniz dosyayı C:\WINDOWS\system32 klasörüne,

eğer 64bit işletim sistemi kullanıyorsanız ilgili edineceğiniz dosyayı C:\WINDOWS\syswow64 klasörüne aktarınız.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
sayın atoz 64 bit uygulamamız ocx dosyasını oraya atıyorum ama activex denetiminde görünmüyor sorun tamda bu zaten Img-cray
Sayın karaayhan,

Site arama sayfası'nda gerek “regsvr32” ve gerekse de “activex” ifadelerini yazmak sureti ile çeşitli içeriklere sahip konuları edinerek bu konularda yer alan bilgiler ile,bahsi geçen sorununuza dair çözüm önerilerini uygulama imkanı edinebilirsiniz.

Ayrıca,
BAŞLAT-DONATILAR-KOMUT İSTEMİ (cmd)’nin bir kısayolunu masaüstüne ekledikten sonra,üzerine sağ tuşa basıp FARKLI ÇALIŞTIR ile Kullanıcı tanımını ADMINISTRATOR (Yönetici) olarak belirleyiniz ve çalıştırınız.ardından,komut satırına

C:\WINDOWS\sysWOW64\regsvr32 C:\WINDOWS\sysWOW64\ocx_dosyasinin_adi.OCX

ya da

%systemroot%\SysWoW64\regsvr32.exe ocx_dosyasinin_adi.OCX

şeklinde bir kod satırı ile de ilgili dosyanın eklenmesini sağlayabilirsiniz.

Bilginize…iyi çalışmalar,saygılar.
Bence activex'den vazgeçin. ocx kullanırsanız uygulamanın açılacağı farklı pclerde sorun yaşarsınız. Barkod için yazı fontları var. bu fontları kullanabilirsiniz.
Şurada yazdığım cevap çözüm olmadı mı?

https://accesstr.net/konu-barkod-etiketi...#pid128997
Sayfalar: 1 2 3 4