AccessTr.neT

Tam Versiyon: Access Vba Kodsuz Veri Doğrulama Yardım !!!
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Arkadaşlar Merhaba,

Ekte oluşturduğum listede;

Bilgi girişi formunda,

- Proje Adını liste görünümünden seçtiğimde Proje Kodu' nun  alt satırda otomatik olarak gelmesini ve değiştirilmemesini,

- Makina Kodunu liste görünümünden seçtiğimde Makina Adı' nın alt satırda otomatik olarak gelmesini ve değiştirilememesini,

- Operatör Kodunu liste görünümünden seçtiğimde Operatör Adı' nın alt satırda otomatik olarak gelmesini ve değiştirilememesini

istiyorum. Fakat bir türlü yapamadım. 

Ayrıca formda girdiğim tüm bilgiler İmalat Giriş tablosuna eklenmeli 

Bu yapacağımız işlemleri Modul de kod kullanmadan ilişkilendirmeler ile ve sorgu ile çözmem gerekiyor.

Yardımlarınızı rica ederim.
Merhaba, konu başlığınız "Access Vba Kodsuz Veri Doğrulama Yardım !!!" şeklinde ancak bu işlemi Vba kodu olmadan gerçekleştiremezsiniz.

Kod yardımı ile yapabilmeniz için @mehmetdemiral hocanın Açılan kutudaki seçime göre formdaki metin kutularına bilgi getirme (Dlookup olmadan)

bağlantısındaki konusunu inceleyiniz. Yapamadığınız yeri belirtirseniz yardımcı olabiliriz.
(19/01/2017, 23:26)ozanakkaya yazdı: [ -> ]Merhaba, konu başlığınız "Access Vba Kodsuz Veri Doğrulama Yardım !!!" şeklinde ancak bu işlemi Vba kodu olmadan gerçekleştiremezsiniz.

Kod yardımı ile yapabilmeniz için @mehmetdemiral hocanın Açılan kutudaki seçime göre formdaki metin kutularına bilgi getirme (Dlookup olmadan)

bağlantısındaki konusunu inceleyiniz. Yapamadığınız yeri belirtirseniz yardımcı olabiliriz.

İlginiz için teşekkür ederim.

excel de programlama konusunda geliştirdim kendimi fakat Access e yeni başladım.

Hazırlayacağım programı exe formatına dönüştürmek istiyorum bittiğinde.

Programın kasma yapmaması lazım ve değişiklik yapmam gerektiğinde pratik olsun istiyorum. Nasıl bir yol izlemem gerekir. Verdiğiniz örnekteki yöntemi mi kullanmalıyım yoksa işimi daha da kolaylaştıracak başka yöntem var mıdır ?
Merhaba, Vba kodu olmadan istediğiniz işlemi gerçekleştirecek başka yol yok. 
Yapılmaması gereken ölümcül hatalar bağlantısındaki konuyu da mutlaka inceleyip sıkıntı yaşamamak için uygulamanızı düzenleyiniz. 

Konu başlığınızla ilgisi olmadığından exe'ye dönüştürme ile ilgili cevap yazmıyorum.

İyi çalışmalar.
(20/01/2017, 00:01)ozanakkaya yazdı: [ -> ]Merhaba, Vba kodu olmadan istediğiniz işlemi gerçekleştirecek başka yol yok. 
Yapılmaması gereken ölümcül hatalar bağlantısındaki konuyu da mutlaka inceleyip sıkıntı yaşamamak için uygulamanızı düzenleyiniz. 

Konu başlığınızla ilgisi olmadığından exe'ye dönüştürme ile ilgili cevap yazmıyorum.

İyi çalışmalar.

Teşekkür ederim.