AccessTr.neT

Tam Versiyon: Teknik Servis Programında Barkod Sorunu
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
@mehmetdemiral hocamın yaptı teknik servis programını kullanıyorum kendisine teşekkür ediyorum paylaşımı için elleri dert görmesin.

https://accesstr.net/konu-bilgisayar-tek...-yeni.html

sorunum şu barkod makinasından çıktı alıyorum barkod code 128 el terminali okumuyor EAN8 EAN13 Fontlarını denedim gene olmadı  kağıttan felandır diye kağıt değiştim gene olmadı  yardımcı olur musunuz ? 
teşekkür ederim şimdiden
sayın maboc,

bahsettiğiniz talebinize yönelik olarak;
her ne kadar,"...kullanıyorum..." ifadeniz söz konusu olsa dahi,gerek bağlantısını verdiğiniz ve gerekse de bir diğer benzer konuda yazdığınız farklı içerik taleplerinize yönelik olarak,

sizin mevcutta kullandığınız uygulamanız,
bağlantısını verdiğiniz konuda yer alan bire bir aynı uygulama mı yoksa bu uygulama üzerinde kendinize göre bir düzenlemede bulunduğunuz bir çalışma mevcut mu?

eğer ikincisi geçerliyse,siz de takdir edersiniz ki;
Site Kuralları gereği,içeriğinde farazi gerçek dışı uydurma bilgiler ve sonuçları görebilmek adına da birkaç kayıt barındıracak haldeki kendi örnek uygulamanızı konunuza dahil ediniz.

çünkü;yorumlar veya bilgilendirmeler,bu açıklamalarınıza göre şekillenme ihtimali durumunda olunabilir.

son olarak;
açıklamalarınızda kimi kısımlarda,"...olmadı..." tabirini kullanmaktasınız.aslında,naçizane bir tavsiye olarak,bu ifadeleri tek cümle halinde bırakmaktansa,olmayan durum nedir? bir hata mı veriyor,yoksa hiç bir işlem mi olmuyor? eğer hata veya soruna mahal veriyorsa,bunların tam ayrıntılı açıklamalarını da yapınız veya hatta bu durumların ya da elde ettiğiniz baskı sonuçlarını gösteren ekran görüntülerini de dahile diniz ki,bu "olmadı" ifadenizin içeriğinin ne ile dolu olduğunun farkına varılma imkanı olabilsin.teşekkürler.

bilginize...iyi çalışmalar,saygılar.
Öncelikle şu sorulara cevap vermenizi isterim
1-Çıktıyı nasıl bir kağıda alıyorsunuz?
2-Barkod okuyucunuz başka barkodları okuyor mu?
3-Akıllı bir android telefonda "barkod okuyucu" uygulaması ile okutmayı denediniz mi?
4-Programın içinde herhangi bir değişiklik yaptınız mı? Var olan biçimi ve içindeki modülü değiştirmediğinize emin misiniz?
5-Barkodu ne ile yazdırıyorsunuz?
6-Barkod ekran görünümünde doğru olarak görüntüleniyor mu?
7-Benim yayınladığım programla beraber verdiğim ean128 kodunu fontlar klasörüne kopyaladınız mı?

Bu arada başka ean fontlarıyla olmaz çünkü modül ean 128'e göre hazırlanmıştır. Programın bu biçimini değilse bile temelde aynı barkod sistemini ben de kullanıyorum. En azından kalıpta bir sıkıntı olmadığını belirteyim.
(31/01/2017, 12:39)mehmetdemiral yazdı: [ -> ]Öncelikle şu sorulara cevap vermenizi isterim
1-Çıktıyı nasıl bir kağıda alıyorsunuz?
2-Barkod okuyucunuz başka barkodları okuyor mu?
3-Akıllı bir android telefonda "barkod okuyucu" uygulaması ile okutmayı denediniz mi?
4-Programın içinde herhangi bir değişiklik yaptınız mı? Var olan biçimi ve içindeki modülü değiştirmediğinize emin misiniz?
5-Barkodu ne ile yazdırıyorsunuz?
6-Barkod ekran görünümünde doğru olarak görüntüleniyor mu?
7-Benim yayınladığım programla beraber verdiğim ean128 kodunu fontlar klasörüne kopyaladınız mı?

Bu arada başka ean fontlarıyla olmaz çünkü modül ean 128'e göre hazırlanmıştır. Programın bu biçimini değilse bile temelde aynı barkod sistemini ben de kullanıyorum. En azından kalıpta bir sıkıntı olmadığını belirteyim.

1 çıktıyı fişe yazdırıyorum pos cihazlarında kullanılan kağıda
2 barkod okuyucum bakşa barkodları okuyor sorun yok
3 akıllı telefondan barkod okutma aklıma hiç gelmedi 
4 program içinde hiç bir değişiklik yaptım ürün marka model bunları değiştirdim çıktı düzenini yeniden tasarladım  birde sizin düzenlediğniz gibi çıktı aldım gene sonuç değişmedi 
5 bu barkod yazıcısıyla yazıdırıyorum  link = barkod makinem bu
6 yazdırdığım fişin tasarı mı bu şekilde resimdeki şekilde basmakta =resim
7 evet font klasörünün içine yükledim ean128 kodunu  ilk yüklememiştim farklı resimler çıkıyordu sonradan fark ettim

tanıdık bir abiden yardım istedim verdiği bilgiler kağıdın nemli olmaması yoksa okumamazlık ediyormuş sonra ean128 kodunu dikkat etmemi söyledi 
en sonra farklı bir barkod yazıdırma programıyla test ettim sonuç olumlu yazdırdığım barkodu okuyor program linkte dir forumda buldum bunuda
Gönderdiğiniz resimdeki barkod çok iyi değil. Resim mi o şekilde lekeli yoksa barkod çizgilerinde parazite benzer lekeler ve solukluk var. Şimdi ben de kendi bilgisayarımda  yüklü programı çalıştırıp ekrandaki fiş ön izlemesinde akıllı telefonla okuttum. Ekrandan bile okuyor. Sitedeki örnekten kendinize göre uyarladığınız örneği buraya yükler misiniz? Bakalım teknik olarak bir hata yoksa barkod okuyucunuzun ean 128 okumadığı gibi bir durum var demektir. Bu durumda EAN 13 yaparız.
(31/01/2017, 16:35)mehmetdemiral yazdı: [ -> ]Gönderdiğiniz resimdeki barkod çok iyi değil. Resim mi o şekilde lekeli yoksa barkod çizgilerinde parazite benzer lekeler ve solukluk var. Şimdi ben de kendi bilgisayarımda  yüklü programı çalıştırıp ekrandaki fiş ön izlemesinde akıllı telefonla okuttum. Ekrandan bile okuyor. Sitedeki örnekten kendinize göre uyarladığınız örneği buraya yükler misiniz? Bakalım teknik olarak bir hata yoksa barkod okuyucunuzun ean 128 okumadığı gibi bir durum var demektir. Bu durumda EAN 13 yaparız. En kolay barkoddur. Başına sonuna * koyar sadece.

bende tasarlarken yanlış bir şeyler mi ettim diye düşündüm ama sonra tekrardan indirdim dosyayı ı c ye kopyaladım yazdırdım okumadı gene Img-cray  yarın  uzak masa üstünden bağlanıp yardımcı olur musunuz ?
Sayfalar: 1 2 3