Skip to main content

AccessTr.neT


Bilgisayar Teknik Servisi 2014 versiyon YENİ

Bilgisayar Teknik Servisi 2014 versiyon YENİ

#1
Arkadaşlar, uzun zamandır sözünü verdiğim yeni versiyonu nihayet paylaşmaya karar verdim. Kullanan arkadaşlar eski versiyonlardaki verilerini aktarmak isterlerse yardımcı olmaya söz vermiştim. Sözüm geçerli. Bana ulaştırırlarsa eski verileri yeni versiyona uyarlayarak geri göndereceğim. Böylece kimler kullanıyormuş onu da öğrenebilirim belki Img-grin

Yeni versiyon için yapılacak işler aşağıda sıralandı. 

Öncelikle belirteyim ben Office 2013 32 bit kullanıyorum. Onun dışındaki sürümlerde denemedim. Problem çıkarsa bilin ki Office 2013 lazım Img-grin

1- Öncelikle kurulum hazırlamadım. Erindim biraz. Bu nedenle verdiğim rar dosyasını c:\ sürücüsüne direkt çıkarın. Böylece C:\ sürücüsünde AccessTr adında bir klasör oluşacaktır. 

2-Bu klasörün içindeki "teknik servis 2013" isimli dosyanın kısayolunu masaüstünüze oluşturun.

3- Bu klasördeki "data" dosyasına müdahale etmeyin ve sakın silmeyin. Verileriniz orada saklanacaktır. 

4- Bu klasördeki "code128" ttf dosyası barkod yazı fontudur. Çift tıkladığınızda zaten windows size yazdırma ve yükleme seçeneği sunan bir pencere açacaktır. Onu yükleyin. Sorun olursa elinizle c:\windows\font altına kopyalayın.

5- Masaüstünde oluşan kısayolun simgesini değiştirip "utilities" ikonunu seçebilirsiniz.

6- Programın girişinde eğer GÜVENLİK UYARISI alırsanız güvenlik seviyenizi uygun duruma getirin. Office 2013 kullananlar açık olan pencereyi (dikkat Accessi değil) kapatıp "İçeriği Etkinleştir" deyip programa tekrar girsinler. Bu işlem ilk kullanım için yapılırsa artık sormayacaktır.

7- İlk açılışta şifre ekranında "M" tuşuna basarsanız benim adım gelecek, Enter tuşuna basarak şifreyi girin. Şifre "1"

8- Yetkili kullanıcı olarak girip yeni kullanıcı açmak isterseniz kullanıcı adı "admin", şifre de "11996655" olacaktır. Bu şifre yazıldıktan sonra hemen Enter basmayın ki beliren YENİ KULLANICI butonu kullanılabilsin. Ona basıp Yeni kullanıcı ekleyebilirsiniz. Birçok kullanıcı şifre ekranında alışkanlıkla direk programa girip bu butonu "admin" olarak girmesine rağmen göremiyor. Özel bir kullanımdır.

9- Raporlar için dizayn sorunları mutlaka olacak. Çünkü ben termal bir etiket yazıcısı kullanıyorum. Kullandığım kağıt boyutuna göre sizin yazıcınız hiç uygun olmayacaktır. Bu durumda tasarım yapıp varsayılan yazıcı ile ona uygun boyutlarda fiş tasarlamalısınız. Bu arada bir de A4 boyutlu raporumuz var ama ben bu çıktıyı hiç kullanmıyorum. O yüzden kendinize göre düzenleyin raporları, başka çare maalesef yok.
 
Güle güle kullanın. Soru ve sorunlar için burdayım. 


NOT: SON GÜNCELLEME EKLENDİ. 11.03.2015

Bu güncellemeyle data dosyasını nereye atarsanız atın, programı açtığınızda manuel olarak sizden data dosyasını göstermeniz istenecektir. Artık data nereye taşınırsa taşınsın, yerini göstererek çalışmaya devam edebileceksiniz. Bu arada gözden kaçan ufak tefek hatalar olabilir. Lütfen uyarınız. İndireceğiniz dosya yeni versiyona güncellenmiştir. 
.rar AccessTr.rar (Dosya Boyutu: 298,19 KB | İndirme Sayısı: 444)
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
#2
TEŞEKKÜRLER HOCAM ELİNİZE SAGLIK
Cevapla
#3
Hocam eline sağlık.
komşuda dülger mi var geliyor keser sesi,
ustalar konuşunca çıraklar keser sesi.
Cevapla
#4
Mehmet hocam elinize sağlık, teşekkürler.

Saygılar...
Bilgi paylaşıldıkça çoğalır....
Her engel, yaşam koşullarınızı daha iyileştirecek bir fırsattır.


Access için her zaman lazım olacak konu başlıkları listesi


Cevapla
#5
O kadar adam vardı "yeni versiyon yükle" diye yazan. Nerde bu millet? Img-grin)
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
#6
Hocam eline,beynine sağlık
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task