AccessTr.neT

Tam Versiyon: Access Web Üzerinden Basit Bir Kullanıcı Girişi Yapamıyorum?
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Öncelikle merhaba. Access veritabanı ile web sitesi üzerinden kullanıcı girişi yapmak istedim. 
[Resim: D70WYy.png]
Ancak "Giriş Yap" a tıkladıktan sonra şu hata ile karşılaşıyorum.
[Resim: A1d8G7.png]

ve böyle hatalar ile karşılaşmak ne kadarda hevesimi kırsada öğrenmek istiyorum. Cidden, hatanın sebebi nedir? yazdığım kodların hepsinin doğru olduğunu düşünüyorum.

buda projemin linki: https://mega.nz/#!aMFHEboR!vtJnjf7hf_vzy...Gw7aMHp8Y0
Sankisorguda hata var , sorguyu kotrol edin
OleDbCommand vericek = new OleDbCommand("SELECT * FROM ADMIN where adminKullaniciad='"+ aKad + "'and adminSifre='"+aEmail+ "'and adminEposta'"+aŞifre+"'", baglanti);

Satırını aşağıdaki ile değiştirerek deneyiniz.

OleDbCommand vericek = new OleDbCommand("SELECT * FROM ADMIN WHERE ((adminKullaniciad='" + aKad + "') AND (adminSifre='" + aŞifre + "') AND (adminEposta='" + aEmail & +'))", baglanti);

bu arada sizin kod adminsifre alanı aemail, adminemail alanını da asifre ile eşleştiriyor.
(07/04/2018, 15:54)ozanakkaya yazdı: [ -> ]
OleDbCommand vericek = new OleDbCommand("SELECT * FROM ADMIN where adminKullaniciad='"+ aKad + "'and adminSifre='"+aEmail+ "'and adminEposta'"+aŞifre+"'", baglanti);

Satırını aşağıdaki ile değiştirerek deneyiniz.

OleDbCommand vericek = new OleDbCommand("SELECT * FROM ADMIN WHERE ((adminKullaniciad='" + aKad + "') AND (adminSifre='" + aŞifre + "') AND (adminEposta='" + aEmail & +'))",baglanti);

bu arada sizin kod adminsifre alanı aemail, adminemail alanını da asifre ile eşleştiriyor.

Çok teşekkür ederim! Sonunda 1 aydır uğraştığım şeyi sayenizde öğrenmiş oldum.  1_004-1