AccessTr.neT

Tam Versiyon: Evet Hayır Alanına Göre Rapor
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
Değerli Arkadaşlarım
vaaz tablosuna evet hayır alanı eklemek zorunda kaldım. FrmAra formunda kayıtlı konularda seçme yaptığımda ekteki resimde olduğu gibi , örnek oruç ibadetini seçtiğimde 4 adet veriden ilk üçünü işaretliyorum.Bunların Rapor Pdf tıklanıldığında ,raporda sadece işaretlemiş olanların gözükmesini , istiyorum Saygılarımla

[Resim: do.php?img=8892]
Rapor_Pdf butonunun tıklandığında olayındaki kodu aşağıdaki ile değiştirerek deneyin, olmaz ise örnek uygulamanızı ekleyin.

Dim SQLAra, XKriter, Xvarsay As String
If IsNull(Me.AKAramaGecmisi) Then GoTo 10
If Me.OnayAnahtar = True Then Xvarsay = "[anahtar_kelime]" Else Xvarsay = "[anahtar_kelime] & ' ' & [metin]"
If IsNull(Me.AKKriter) Then Me.AKKriter.Value = "or"

XKriter = Replace(Trim(Me.AKAramaGecmisi), " ", "*' " & Me.AKKriter & " (" & Xvarsay & ") Like '*")

SQLAra = "SELECT * FROM vaaz WHERE (((sec)=True) AND ((" & Xvarsay & ") Like '*" & XKriter & "*')) ORDER BY sirano"
'DoCmd.OpenReport "RprVaazPlan", acViewNormal, , , , SQLAra
DoCmd.OpenReport "RprVaazPlan", acViewPreview, , , , SQLAra

Exit Sub
10 MsgBox (" Lütfen konu seçiniz")
AKAramaGecmisi.SetFocus
Sn ozanakkaya
Dosyayı göndermemişim özür dilerim.Dosya ektedir.Sizin yukarıda verdiğiniz kodu ekledim..Evet seçeneğine göre raporda sonuç istediğimiz gibi gözüktü.
a-FrmAra formunda süre hesapla butonu kod düzenlemesi yapılması gerekiyor galiba.Sn haliliyas ın Süre hesapla kodunun buna göre uyarlanması gerekiyor. Konuyu seçip,Süre hesapla butonuna tıkladığımızda , vaazplan tabosundaki dakika ve UzunDk alanlarına süre toplamları ,seçeneklere göre gözükmesi gerekiyor.
b- FrmAra formunda kayıtlı konu seçimi yapıldığında seçili olanların (işaretlilerin) dışındaki verilerin, gözükmemesi için,FrmAra formuna FrmYeni butonu ekledim Bununla FrmYeni formu açılıyor. FrmYeni  formunda ,FrmAra formundan ,seçilen konunun verilerinden, sadece evet işaretlilerin bu forma getirilmesini istiyorum...Değişik ifadeyle rapordaki benzer tasarımın formda gözükmesini istiyorum.Saygılarımla
Merhaba, önceki cevabımda, konu başlığında ve ilk mesajınızdaki soruya göre;

SELECT * FROM vaaz WHERE (((" & Xvarsay & ") Like '*" & XKriter & "*')) ORDER BY vaaz.sirano;

şeklindeki kodda where kısmına ((sec)=True) kodu eklenerek sec alanında işaretlileri listelemesi sağlanarak

SELECT * FROM vaaz WHERE (((sec)=True) AND ((" & Xvarsay & ") Like '*" & XKriter & "*')) ORDER BY sirano;

şeklinde değiştirildi.

sizinde Hesapla butonundaki 

SQLicerik = " SELECT Sum(nz(vaaz.dk,0)) AS Topladk" & _
                    " FROM vaaz" & _
                    " WHERE (((" & Xvarsay & ")" & _
                    " Like '*" & XKriter & "*' ));"

şeklindeki koda ((sec)=True) kodu eklemeniz gerekiyor.
sn ozanakkaya denedim olmadı galiba
" WHERE ((sec)=True) (((" & Xvarsay & ")" & _

orada sanki bir AND olmalı. 4. mesaja bakın.
Sayfalar: 1 2 3