AccessTr.neT

Tam Versiyon: Bağlı Tablolarda Sorguda İlişkilendirme Hata Mesajı
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
İyi günler 
ODBC ile bağlı iki tabloyu sorguda ortak alanlar ile ilişkilendirip rapor oluşturmak istiyorum ama hata veriyor
çözümü nedir arkadaşlar

[Resim: do.php?img=9423]
alan türleri ne? ODBC ilgili pek bilgim yok ama tür farkından kaynaklanan bir sorun olabilir yada 2 alanda da tekrarlı verilere izin verildiğinden de olmuş olabilir.
ilginiz için teşekkür ederim
ikiside string normalde tablolar Access içinde olmuş olsa idi muhtemelen problem olmayacaktı. bağlı tablo olduğu için diye düşünüyorum ama emin değilim nasıl çözebiliriz
belirttiğim gibi çok deneyimim yok ama isterseniz dosyanızı ekleyin inceleyip çözmeye çalışalım.
dosya çok büyük bağlı tablolar olduğu için hepsini yüklemek lazım kişisel veriler vs verileri silmek lazım o yüzden anlamı olmayacak
sn accessman, öncelikle iyi çalışmalar dilerim
bende yaklaşık 2 yıldır ODBC veritabanı kullanıyorum,
bahsettiğiniz gibi herhangi bir sorun yaşamadım. Allaha Şükürler olsun.

bahsettiğiniz sorguyu ODBC değilde normal Access veritabanı olsaydı aynı sorunu yaşayacakmıydınız acaba?
1-bi deneseniz? 
2-başka tablolarla iligili sorgu oluşturmaya çalıştığınızda da aynı hatayı veriyor mu?
3-birde bağlı tablo yaparken ODBC dosyasını gösterince sana birincil anahtar soruyor, acaba sorun burada olabilirmi?

iyi çalışmalar....
Sayfalar: 1 2 3