AccessTr.neT

Tam Versiyon: İlişilendirme Konusunda Destek
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Bir satın alma işleminde, her bir satın alma işiyle ilgili üç firmaya verilen teklif ve dönüşlerini nasıl ilişkilendirmeliyim?
Şöyle bir şey yaptım ama?
[Resim: L0RzJl.jpg]
[Resim: GHzEun.jpg]
İlişkilendirme doğru mu?
Hocalarım ilişkilendirme mantığım doğru mu?
ilişkilendirme doğru görünüyor ama neden sadece 3 firma ihaleye daha fazla firma katılma ihtimali varsa 5 yada 6
işin içinde siz olduğunuz için siz daha iyi bilirsiniz ama bana kalsa
ihale tablosu - ihtiyaçları gösteren alt tablosu
firma - firma ihale teklifleri alt tablosu gibi bir yapılandırma daha uygun olur
böylece hem işlem yapmaya daha uygun hale gelir hem de firma sayısı sınırı sorun olmaz
Evet projeyi geniş kapsamlı düşünürsek siz haklısınız. Lakin İhale kanunun 22/d maddesinde 3 teklif almak yeterli. Programda bu kapsamda devam ediyoruz. Sonuçta kaç firmadan teklif alınırsa alsın-sonuç totalde en düşük teklif veren firmaya yönleniyor. Ayrıca bütün firmaların fiyat analizlerini bir sayfaya dökmek (yaklaşım maliyet-piyasa fiyat araştırma) zorlaşıyor.
İlişkilendirme de bir hata var. bir türlü kafamda kuramadım. Çünkü firma kaydet dediğimde hata veriyor. Firmalar formundan yeni firma kaydetmeyi yapamıyorum.
Çünkü küçük düşünüyorsun sn.sefer
Bence sn.berduşun dediklerine kulak ver
İleride 5 firma yeterli derlerse ki derler
O zaman yeni baştan mı uğraşacaksın
Şöyle ki; aşama aşama gitmek istiyorum. Amacım esasta bir şeyler öğrenmek.
Sayfalar: 1 2