AccessTr.neT

Tam Versiyon: Rapor Açarken Sql Cümlesi İle Kayıt Kaynağını Değiştirmek
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
iyi günler rapor taslağım var buna Vba kodları ile Sql cümlesi gönderip çıktı almak istiyorum
nasıl yapmalıyım

SELECT tPersonel.id, tPersonel.sicil, tPersonel.isim, tPersonel.cins, tPersonel.isgirtar, tPersonel.isyeri, tPersonel.bolum, tPersonel.yapis, tPersonel.posta, tPersonel.iskazasi
FROM tPersonel
WHERE (((tPersonel.id) Like "*" & [Formlar].[ifIsKazasi].[id] & "*") AND ((tPersonel.cins) Like "*" & [Formlar].[ifIsKazasi].[cins] & "*") AND ((tPersonel.isyeri) Like "*" & [Formlar].[ifIsKazasi].[isyeri] & "*") AND ((tPersonel.bolum) Like "*" & [Formlar].[ifIsKazasi].[bolum] & "*") AND ((tPersonel.yapis) Like "*" & [Formlar].[ifIsKazasi].[yapis] & "*") AND ((tPersonel.posta) Like "*" & [Forms].[ifIsKazasi].[posta] & "*") AND ((tPersonel.iskazasi) Like "*" & [Forms].[ifIsKazasi].[posta] & "*" And (tPersonel.iskazasi)<>"Hayır") AND ((Format([isgirtar],"mmmm") & "") Like "*" & [Forms].[ifIsKazasi].[girisay] & "*"))
ORDER BY tPersonel.isim;
listboxta böyle bir Sql cümlesi var O anda listboxda görünen verileri yazdırmak istiyorum. Listbox Sql cümlesini raprdada kullanmak istiyorum
Bu kodu raporun kayıt kaynağına yazsanız olmuyor mu?
oluyor ama farklı formlardan farklı Sql cümlesi ile raporu kullanmak istiyorum
Dim GRaporAdi As Report

DoCmd.OpenReport "Rapor1", acViewDesign

Set GRaporAdi = Reports!Rapor1
GRaporAdi.RecordSource = "SELECT id, sicil, isim, cins, isgirtar, isyeri, bolum, yapis, posta, iskazasi FROM tPersonel WHERE (((id) Like ""*"" & [Forms].[ifIsKazasi].[id] & ""*"") And ((cins) Like ""*"" & [Forms].[ifIsKazasi].[cins] & ""*"") And ((isyeri) Like ""*"" & [Forms].[ifIsKazasi].[isyeri] & ""*"") And ((bolum) Like ""*"" & [Forms].[ifIsKazasi].[bolum] & ""*"") And ((yapis) Like ""*"" & [Forms].[ifIsKazasi].[yapis] & ""*"") And ((posta) Like ""*"" & [Forms].[ifIsKazasi].[posta] & ""*"") And ((iskazasi) Like ""*"" & [Forms].[ifIsKazasi].[posta] & ""*"" And (iskazasi) <> 'Hayır') And ((Format([isgirtar], ""mmmm"") & """") Like ""*"" & [Forms].[ifIsKazasi].[girisay] & ""*"")) ORDER BY tPersonel.isim;"
DoCmd.OpenReport "Rapor1", acViewPreview
Çok teşekkürler @ozanakkaya