AccessTr.neT

Tam Versiyon: Stok Rezerve Ve Satış
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3 4 5
Değerli uzmanlardan yardım bekliyorum Sadd
Uygun bir zamanda incelemeye çalışırım ama yaptiginiz son degisikliklerin olduğu çalışmanızı ekleyip, bu haliyle çözülmesi gereken problemi tekrar yazar mısınız?
günaydın 

son halini ekte gönderiyorum. frmStocksEnter formunda alt form olan frmStocksDetail formuna verileri excelden kopyalayıp yapıştırıyorum. (excel dosyasını da eke ekledim) burada sadece Article kısmı excelde yok. bunu da frmPurchasedetail formundan almak istiyorum. frmPurchaseDetail ve frmStocksDetail formlarındaki ortak alanım PurchaseDetail_ID kısmı. 

bunları eşleştirip, doğru Article kodunu getirmek istiyorum. 

Article butonuna tıklama olay yordamı sonrasında Vba da yazdığım kodlar mevcut. hem insert into hem Dlookup denedim. insert into ile hiç birşey gelmiyor. Dlookup ile her satıra ayrı ayrı gelip Article butonuna tıkladığımda değer geliyor. ama göreceğiniz üzere burada 604 satır var. bazen bu 1000 -2000 olabiliyor. 

kodlar : 

INSERT INTO  için : 
CurrentDb.Execute "INSERT INTO tblStocksDetail(Article) SELECT tblPurchaseDetail.Article FROM tblPurchaseDetail WHERE((tblPurchaseDetail.PurchaseDetail_ID)=" & Me.txtPurcDetail_ID & ")"

DLOOKUP için :
'Me.txtArticle_ID = Dlookup ("Article", "tblPurchaseDetail", "PurchaseDetail = [txtPurcDetail_ID]")


tşk
aşağıdaki kodu dener misiniz?
CurrentDb.Execute "UPDATE tblPurchaseDetail INNER JOIN tblStocksDetail ON tblPurchaseDetail.PurchaseDetail_ID = tblStocksDetail.PurcDetail_ID SET tblStocksDetail.Article = [tblPurchaseDetail]![Article];"
harika! çok teşekkürler
yukardaki kod tüm tabloyu güncellemek için daha çalışmanızı tam inceleyemedim o nedenle sadece belirli kayıtlar içinse uygun bir zamanda daha ayrıntılı incelediğimde çözüm bulmaya çalışırım

kod tam istediğiniz gibi mi çalışıyor
Sayfalar: 1 2 3 4 5