AccessTr.neT

Tam Versiyon: Combobox'daki seçime göre listbox'a veri getirmek
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Herkese günaydın, Arkadaşlar Temizlik adlı dosyamın alt veri tabanı hazır hale geldi.Ancak formlarımı F_PERSONEL adlı formdan açmam tehlikeli oluyordu.Zira yapılan en ufacık bir dikkatsizlik kişilerin bölgelerinin ve şubelerinin değişmesine sebep oluyordu. Bunun yerine form1 adlı bir form oluşturdum.Bu formda 2 adet combobox ve bir adet listboxum var, bolgekutuya bölgeleri sıralıyorum,subekutuda ise o bölgeye ait şubeler geliyor. subekutudan seçeceğim şubeye göre ise liste8'de o şubedeki kişilerin bilgileri gelecek.Liste8'de üzerine çift tıkladığım kişilerin ise F_PERSONEL adlı formu gelecek.Buraya kadar bir şeyler yapmıştım ama F_PERSONEL adlı formda şube adları sayı karakter olduğundan liste8 de şube adları yerine sayılar çıkıyordu.Bu kısmını yapamadım.Yardımcı olurmusunuz.
Hasan Bey örnek ekleme durumunuz var mı?
Dosyam 1. mesaja eklidir. İlginize teşekkür ederim.
Hasan Bey ; Form1 i düzenledim. İşin ilk kısmı tamamdır herhalde. Bir kontrol edin olmuşsa ;
listelenen personlein üzerine tıklandığında personel formunun tıklanan kişinin bilgileriyle açılmasını mı istiyorsunuz?
Evet Çift tıklama ile ilgili kişiinin F_PERSONEL formu açılacaktı. Zannedersem o kısmını yapabilirim. form1 gayet güzel olmuş Teşekkürler.
Tamam o zaman . Sizin yapmanız daha iyi olur. Kolay gelsin.