AccessTr.neT
wampserver - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Php (https://accesstr.net/forum-php.html)
+--- Forum: PHP Videoları (https://accesstr.net/forum-php-videolari.html)
+--- Konu Başlığı: wampserver (/konu-wampserver.html)

Sayfalar: 1 2


wampserver - mcmaho - 28/12/2012

wampserver programını kurdum. ama sağ alt köşede simgesi çıkmıyor.localhosta da girmiyor.nasıl çözebilirim sorunu.


Cvp: wampserver - chopper07 - 28/12/2012

ne hatası veriyor, birde sağ köşede çıkan simgesi ne renk?


Cvp: wampserver - mcmaho - 28/12/2012

hata vermiyor hocam. sag alt köşede simge çıkmıyor. daha dogrusu cıkıp, bir saniyeden az sürede kayboluyor. programın simgesine her tıklayısımda gelip gidiyor sag kösede simge.


Cvp: wampserver - alpeki99 - 28/12/2012

Bilgisayarda IIS ve/veya Skype kurulu mu? İşletim sisteminiz kaç bit ve siz kaç bir olanı indirip kurdunuz? XP de kurduysanız güvenlik duvarının engellemiş olabilir engellemeyi kaldırmanız lazım. Wamp kurulumundan önce kurulması gereken c runtime dosyasını kurdunuz mu?


Cvp: wampserver - mcmaho - 28/12/2012

daha önceleri de wampserver programını kurup kullanıyordum. IIS kurulu değil. güvenlik duvarı engelini kaldırdım. c runtime dosyası hakkında bilgim yok.


Cvp: wampserver - ozguryasin - 29/12/2012

alpeki99 hocamın dediği gibi bir güvenlik duvarı engel olup kapatıyordur. aksi olması halinde Kırmızı olması yani servisleri başlatamama hatası vermesi ve/veya kavuniçi renkte olup çakışma göstermesi gerekiyor. kullandığınız antivirüs programınında firewall (güvenlik duvarı) özelliğide engel oluyor olabilir. eğer mysql bölümünün içinde bilgiler var ise yedeklerini alıp kurulumu yeniden gerçekleştirin. yine aynı hatayı alırsanız diğer durumlara göz gezdirin.