AccessTr.neT
Ayrı tablolardaki alanları birleştirerek yeni alan oluşturmak - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Ayrı tablolardaki alanları birleştirerek yeni alan oluşturmak (/konu-ayri-tablolardaki-alanlari-birlestirerek-yeni-alan-olusturmak.html)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7

Cvp: Ayrı tablolardaki alanları birleştirerek yeni alan oluşturmak - atoz112 - 11/09/2014

sayın azlan,

Alıntı:...memory ile ilgili bir kod eklemişsiniz. Nedir acaba? ...

diye sormuşsunuz.şu açıklama yeterli olacaktır,cevap olarak.

Alıntı:...Yukarıda bahsi geçen işlemlerin dışında gerek form üzerinde gerekse de diğer kodlamalarda herhangi bir ekleme / çıkarma yapılmamış ve olduğu gibi bırakılmıştır.(ptrsafe uyumuna yönelik uyarılara,kullanılan resimlere yönelik uyarılara dokunulmamıştır ve EK’teki örnek de,bu şekilde olması sağlanarak dahil edilmiştir)…deneme işlemleri ise;uygulamanın bir yedeği çıkartılarak ve parantez içerisinde yazılı olan uyarılar giderilerek,2007 kullanımına ve sorunsuz çalışmasına imkan sağlanarak gerçekleştirilmiştir...

bir önceki mesajımda sonradan dahil ettiğim yazıda da belirttiğim gibi,ben herhangi bir kodlama eklemesinde bulunmadım.bahsettiğiniz diğer bütün kodlamalar,belki çeşitli örneklerden veya bilgilerden hazırlamak sureti ile sizin elde ettiğiniz ve eklediğiniz kodlardır.dolayısı ile,eklediğiniz kodların hangi işlev için geçerli olduğunu da gerek edindiğiniz örnekleri tekrar incelemek gerekse de araştırmak sureti ile bilgilerini tedarik etmeniz yerinde olacaktır.böylece,hem tekrar etmiş olmanıza hem de anlamlarını öğrenmenize imkan sağlamış olursunuz kanısındayım.fakat,kast ettiğiniz kodların hangileri olduğuna dair bilgiler paylaştığınız takdirde gerekli açıklamaların yapılabilmesi sağlanır düşüncesindeyim.bilgilerinize.

bu arada,eklediğim uygulama sorunsuz çalıştı mı,bilgisini de paylaşabilir misiniz lütfen.teşekkürler.

iyi çalışmalar,
saygılar.

Cvp: Ayrı tablolardaki alanları birleştirerek yeni alan oluşturmak - azlan - 11/09/2014

Çok özür dileyerek, çubukların görünüp görünmemesi sorunuyla ilgili olarak kayıtları tam doldurarak Atoz7 de denedim ama yine sorun veriyor bana, acaba benim office 2013 olduğundan, versiyon farkından kaynaklı olabilir mi?

Cvp: Ayrı tablolardaki alanları birleştirerek yeni alan oluşturmak - atoz112 - 11/09/2014

Sayın azlan,

Daha önceki mesajda da belirttiğim açıklamaları tekrarlamak adına yine vurgulamam gerekir ki,uygulamanızı denemelerde bulunmak amacı ile çalıştırmadan öncesinde 2007 uyumlu hale getiriyorum ve ancak sonrasında kullanabiliyorum.bu denemeler neticesinde de,gerek barkodnumber değerlerinin ilgili metin kutusuna gelmesini gerekse de barkod çubuk görseli konusunda herhangi bir olumsuzluk yaşamaksızın,sonuçların doğru şekilde çıktığını izleyerek incelemekteyim.

Şunu da belirtmekte fayda var elbette;ben 2007 ve siz de 2013 olarak kullanırken farklılıklar ve gereksinimler ya da yapılması gereken ayarlar söz konusu olacaktır.(tıpkı,kodlamalarda ptrsafe dönüştürmelerinin yapılması gibi).bu gereklilikleri tekrar gözden geçirmeniz yerinde olacaktır kanısındayım.

ayrıca,sizin eklediğiniz hali ile referanslara bakıldığında doğal olarak bende mevcut bulunmayan bazı .dll dosyaları da olmadığından MISSING olarak göstermektedir.bu dosyaları tedarik edip ilgili klasörlere aktarma işlemlerini de yapma gereksinimi duymadığımdan dolayı da bunları etkisizleştirmek sureti ile bu sorunu da şimdilik ertelemiş oluyorum dolayısı ile.

Son olarak,EK’te;bütün bu bahsettiğim hususlara yönelik olarak,benim kullandığım hali ile son eklediğim örnek uygulamanın çalışmasını ve bu çalışma neticesinde kayıtların barkod görsellerini içeren resimler mevcut.görsel olarak daha net bir anlatım özeti sunacağı kanısında olduğum için bu resimlerin bütün bunca açıklamalarını yazdıklarıma dair anlatımlara bir katkı sağlayacaktır.bilgilerinize.

İyi çalışmalar,
Saygılar.

Cvp: Ayrı tablolardaki alanları birleştirerek yeni alan oluşturmak - azlan - 11/09/2014

Sayın Atoz112,
Olayı bir şekilde çözebilmek adına;
Private Sub BarcodeNumber_AfterUpdate()
Me.eancode = code128(BarcodeNumber)
Me.Requery
Me.Refresh
End Sub
Kodunda, parantez içindeki "BarcodeNumber" sanırım Formdaki alan, bunun değeri "eancode" a değer aktarımını formdan değil de Assets Tablosundaki BarcodeNumber alanından değer aktarımı nasıl yapılabilir acaba, ben
Me.eancode = code128(Assets.BarcodeNumber) olarak denedim ama olmadı.

Bir de şunu farkettim, tablodaki encode (bu cod çalışmadığı için) değer almıyor.. Ama Formdaki BarcodeNumber alanına klavyeden değer girince kod çalışıyor.Img-grin
Kafayı yemek işten değil Img-cray

Cvp: Ayrı tablolardaki alanları birleştirerek yeni alan oluşturmak - ozanakkaya - 12/09/2014

Site Kurallarına

1b) Açtığınız konudaki sorun çözümlenmişse aynı konuya konu başlığındaki soru ile ilgisi olmayan farklı soru yazmayınız. Yeni konu açınız.
1c) Birden fazla soruyu aynı konuda sormayınız. Her soru için farklı başlıklı yeni konu açınız.

şeklinde kural yazmamızın başlıca sebebi budur. Soruları aynı konuya arka-arkaya yazarsanız bunun gibi 6 sayfalık konu oluşur ve konu çorbaya döner.

Bu konuyu cevaplanmış sorular bölümüne taşıyorum. Yeni sorularınız için lütfen yeni konu açınız.

Cvp: Ayrı tablolardaki alanları birleştirerek yeni alan oluşturmak - azlan - 12/09/2014

Sayın Ozanakkaya,
Bir konunun çözümü başka bir porblemi doğurduğu için böyle devam etti, aynı konu altında devam tmesi bundandır.