AccessTr.neT
Geçerli Kaydı Mail Atma Hk. - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Geçerli Kaydı Mail Atma Hk. (/konu-gecerli-kaydi-mail-atma-hk.html)

Sayfalar: 1 2

Geçerli Kaydı Mail Atma Hk. - serkan1985 - 24/08/2017

Arkadaşlar merhaba "blok_yük" formunda geçerli olan kaydı "komut41" butonuna basıldığında mail atamıyorum. Verileri doldurup basıldığında tüm kayıtlar mailde ek olarak geliyor. Sadece seçili kaydı nasıl maile ek olarak yapabilirim?

Cvp: Geçerli Kaydı Mail Atma Hk. - direnist - 24/08/2017

(24/08/2017, 11:06)serkan1985 yazdı: Arkadaşlar merhaba "blok_yük" formunda geçerli olan kaydı "komut41" butonuna basıldığında mail atamıyorum. Verileri doldurup basıldığında tüm kayıtlar mailde ek olarak geliyor. Sadece seçili kaydı nasıl maile ek olarak yapabilirim?

Merhaba serkan1985;
Ekli örneği inceleyebilir misiniz?
Referans numarasını kriter olarak alan Query1 isimli bir sorgu yapıp, kayıt kaynağı bu Query1 olan Mail_Blok_Yük formu hazırladım.
Sizin Blok_Yük formunuzda Referans numarası dolu olan kayıtlardan birisine gelip Komut41 e tıkladığınızda bu referans numaralı kaydı maile ekliyor.
İyi çalışmalar.

Cvp: Geçerli Kaydı Mail Atma Hk. - serkan1985 - 24/08/2017

Direnist bey merhaba verileri doldurduğumda "komut41" e basıldıgında gelen mailde ek boş olarak çıkıyor.

Cvp: Geçerli Kaydı Mail Atma Hk. - direnist - 24/08/2017

Merhaba;
Blok_Yük formunda 10. kayıt olan ISB0255555 referans numaralı kayda geldiğinizde ve Komut491 e bastığınızda maile eklenen .pdf bende dolu olarak gelmektedir.
Belirttiğim gibi ben referans numarsı üzerinden Query1 i yazdım. Query1 de BLOK_YÜK isimli tablonuzda sorgulama yapıyor. Yani Blok_Yük isimli formunuzda yazdığınız referans numarası BLOK_YÜK tablonuzda da var olmalı.
Tekrar kontrol eder misiniz?

Cvp: Geçerli Kaydı Mail Atma Hk. - serkan1985 - 24/08/2017

Direnist bey şimdi mantığı anladım ancak ben kayıt girişi yapıp komut41 tıkladığımda boş geliyor ben değer girdiğimde tuşa basıp ekte görüntü alabilir miyim?

Cvp: Geçerli Kaydı Mail Atma Hk. - direnist - 25/08/2017

Merhaba;
"ben kayıt girişi yapıp komut41 tıkladığımda boş geliyor " açıklamanızı anlamadım. BLOK_YÜK tablosuna kaydolmamış bir kaydımı giriyorsunuz.
Mail ekinin boş gelmesi için BLOK_YÜK tablonuzda olmayan bir referans numarası giriyorsunuzdur.
Siz aynı form üzerinde hem sıfırdan bir veri girişi yaparak bunu BLOK_YÜK tablonuza kaydetmeyi, sonrada kaydolmuş bu verilere ulaşarak mail atmayı istiyorsunuz olarak anlıyorum.önce 
BLOK_YÜK tablosunda olmayan bir referans numarası eki boş gelir. Önce veriyi kaydedin, sonra formun altındaki kayıt gezinti aracı ile kaydettiğiniz veriye ait bilgileri ekrana getirip Komu491 i tıklayın ve kontrol edin mail eki sadece o kayıt görünecek şekilde dolu geliyor.
İstediğiniz bu değil ise diğer değerli hocalarımızdan destek bekleyelim.
İyi çalışmalar.