Skip to main content

AccessTr.neT


Geçerli Kaydı Mail Atma Hk.

Geçerli Kaydı Mail Atma Hk.

Çözüldü #1
Arkadaşlar merhaba "blok_yük" formunda geçerli olan kaydı "komut41" butonuna basıldığında mail atamıyorum. Verileri doldurup basıldığında tüm kayıtlar mailde ek olarak geliyor. Sadece seçili kaydı nasıl maile ek olarak yapabilirim?
.rar Mail.rar (Dosya Boyutu: 137,77 KB | İndirme Sayısı: 11)
Cevapla
#2
(24/08/2017 11:06)serkan1985 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar merhaba "blok_yük" formunda geçerli olan kaydı "komut41" butonuna basıldığında mail atamıyorum. Verileri doldurup basıldığında tüm kayıtlar mailde ek olarak geliyor. Sadece seçili kaydı nasıl maile ek olarak yapabilirim?

Merhaba serkan1985;
Ekli örneği inceleyebilir misiniz?
Referans numarasını kriter olarak alan Query1 isimli bir sorgu yapıp, kayıt kaynağı bu Query1 olan Mail_Blok_Yük formu hazırladım.
Sizin Blok_Yük formunuzda Referans numarası dolu olan kayıtlardan birisine gelip Komut41 e tıkladığınızda bu referans numaralı kaydı maile ekliyor.
İyi çalışmalar.
.7z Mail.7z (Dosya Boyutu: 130,18 KB | İndirme Sayısı: 19)
Cevapla
#3
Direnist bey merhaba verileri doldurduğumda "komut41" e basıldıgında gelen mailde ek boş olarak çıkıyor.
Cevapla
#4
Merhaba;
Blok_Yük formunda 10. kayıt olan ISB0255555 referans numaralı kayda geldiğinizde ve Komut491 e bastığınızda maile eklenen .pdf bende dolu olarak gelmektedir.
Belirttiğim gibi ben referans numarsı üzerinden Query1 i yazdım. Query1 de BLOK_YÜK isimli tablonuzda sorgulama yapıyor. Yani Blok_Yük isimli formunuzda yazdığınız referans numarası BLOK_YÜK tablonuzda da var olmalı.
Tekrar kontrol eder misiniz?
Cevapla
#5
Direnist bey şimdi mantığı anladım ancak ben kayıt girişi yapıp komut41 tıkladığımda boş geliyor ben değer girdiğimde tuşa basıp ekte görüntü alabilir miyim?
Cevapla
#6
Merhaba;
"ben kayıt girişi yapıp komut41 tıkladığımda boş geliyor " açıklamanızı anlamadım. BLOK_YÜK tablosuna kaydolmamış bir kaydımı giriyorsunuz.
Mail ekinin boş gelmesi için BLOK_YÜK tablonuzda olmayan bir referans numarası giriyorsunuzdur.
Siz aynı form üzerinde hem sıfırdan bir veri girişi yaparak bunu BLOK_YÜK tablonuza kaydetmeyi, sonrada kaydolmuş bu verilere ulaşarak mail atmayı istiyorsunuz olarak anlıyorum.önce 
BLOK_YÜK tablosunda olmayan bir referans numarası eki boş gelir. Önce veriyi kaydedin, sonra formun altındaki kayıt gezinti aracı ile kaydettiğiniz veriye ait bilgileri ekrana getirip Komu491 i tıklayın ve kontrol edin mail eki sadece o kayıt görünecek şekilde dolu geliyor.
İstediğiniz bu değil ise diğer değerli hocalarımızdan destek bekleyelim.
İyi çalışmalar.
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da