AccessTr.neT
Meb Öğrencilerin Disiplin İşleri Programı - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Örnekleri ve Uygulamaları (https://accesstr.net/forum-access-ornekleri-ve-uygulamalari.html)
+--- Konu Başlığı: Meb Öğrencilerin Disiplin İşleri Programı (/konu-meb-ogrencilerin-disiplin-isleri-programi.html)

Meb Öğrencilerin Disiplin İşleri Programı - SeferŞANLI - 15/03/2020

Milli Eğitim Bakanlığı na bağlı okullarda öğrencilere verilecek ödül ve cezaların, disiplin işlerini kolaylaştıracak bir çalışma. Umarım ilgili kişilere faydalı olur.
Katkılarını esirgemeyen Sayın Berduş'a ve diğer arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.

Cvp: Meb Öğrencilerin Disiplin İşleri Programı - ozanakkaya - 15/03/2020

Paylaşımınız için teşekkürler.

Cvp: Meb Öğrencilerin Disiplin İşleri Programı - SeferŞANLI - 03/04/2020

Programı biraz daha farklı tarzda geliştirdiğimde buradan paylaşacağım.

Cvp: Meb Öğrencilerin Disiplin İşleri Programı - accessman - 04/04/2020

sn. @SeferŞANLI paylaşım için teşekkürler ellerinize sağlık 
madem geliştireceksin müsadenle biraz yapıcı eleştiride bulunayım
bir kaç takıldığım yer var 
mesela disiplin kararı formunda yönetmeliğin alt maddesi kısmında aynı işi gören açılan kutu ve metin kutusu var sebebi nedir

mesela daha önce aldığı ceza kısmında iki adet combobox var ne olursa olsun 3. seferde öğrenci atıldığı için mi 
yoksa 3. 4. ceza alırsa başka yere mi yazılacak

mesela karar no kutusunun yanında ki buton ne işe yarıyor
mesela "varsa tanıkların ifadesinin özeti" etiketi kutusu gereksiz yere uzun 
metin girilecek kısım ise gereksiz yere küçük
bu Excel değil ki görüntü için fonksiyonelliği feda etmişsiniz o sutunda bir tane geniş kontrol var diye hepsini geniş tutmuşsunuz
belki de benim takıntım ama her halükarda kullanışlı olmamış
kaydete basınca şöyle bir hata veriyor

[Resim: do.php?img=9997]
içinde biraz dolaştım belki de konuya hakim olmadığımdan pencereler arasında kayboldum
kullandıkça pratiklik kazanılıp ne nerede öğrenilir elbette 
temsili bir olayı baştan sona kaydedip bitirip yazdırıncaya kadar kaç farklı pencerede kaç farklı işlem yapmanız gerekecek denediniz mi
olaylar bir birini tetikliyor mu mesela
öğrenci adı çıkmazsa bir mesajla 
"yeni öğrenci kayıt formu" açılıyor mu
veya ceza çesidi listede yoksa yeni ceza çesidi kayıt formu açılıyor mu vs vs

Cvp: Meb Öğrencilerin Disiplin İşleri Programı - SeferŞANLI - 04/04/2020

Sayın accessman; Bu program benimde açıkcası hocuma gitmedi o yüzden EVDEKAL kapsamında yeni bir kurguyla birşeyler yapmaya çalışıyorum. Bir çok mesajımda yazdığım gibi bu tür şeyleri yazarak kod yazma, veri tabanı gibi bilgilerimi tamamen keyf aldığımdan dolayı yapmaya çalışıyorum.

* Evet pencerelerde kaybolma olayı var. Doğrudur
*Neden iki ceza; Genelde fazla olmaz. Aynı davranıştan tektar ceza verilmez. Bir Üst ceza verilir.
* Davranışlar ve karşılığında olan durumlar MEB nın yönetmeliğinde yayımlanır. Değişiklik olursa program güncellemesi olsun, istedim. Çünki kişi eklememeli. Yönetmelik değişirse programı yapan eklemeli.

Programın algoritması şöyle;
Bir öğrenci herhangi bir durumdan hukuki olarak disipline gönderilirse-ki bu yazılı şikayetle olur- ki bu dlekçeyi herkes verebilir- Olay önce müdüre, oradan rehber öğretmen kanalıyla bir başkan ve asil iki üyeden oluşan kurula gelir.
* Dilekçenin mahiyetiyle ilgili olaya karışan öğrenciler, ifade vermek için kurula yazılı davet edilir.
* Gelenlerin ifadeleri yazılı olarak alınır. varsa şahitlerin,
* Daha sonra ifadeye göre öğrenci fiili işlediği ve cezalandırılması kanaati oluşursa savunmaya yazılı davet edilir, sonrasında yazıl savunması alınır.
* Bu arada kurul başkanı öğrencinin okul içi dıı vs. davranışlarıyla ilgili olarak-öğretmen-rehber öğretmen-sınıf öğretmeni-veli- den zorunlu olmamakla birlikte görüş yazıları ister.
* son aşama kurul dosyayı inceler, ceza kararını ilili yönetmelik maddesine göre verir. Verilen cezayı öğrenciye, veliye, sınıf öğretmenine ve müdür yardımcısına tebliğ eder. dosya kapanır.

Cvp: Meb Öğrencilerin Disiplin İşleri Programı - SeferŞANLI - 04/04/2020

Ekteki gibi yola baş vurdum