AccessTr.neT
Müteselsil Sipariş Numarası Verme - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Excel (https://accesstr.net/forum-microsoft-excel.html)
+--- Forum: Excel Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-excel-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Müteselsil Sipariş Numarası Verme (/konu-muteselsil-siparis-numarasi-verme.html)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Cvp: Müteselsil Sipariş Numarası Verme - kanakan52 - 06/04/2020

(06/04/2020, 11:37)berduş yazdı: Kodlar şablona gore hazırlanır mesela eğer harf sayısı artarsa o da göz önünde bulundurulmali keypress olduğundan kodu tek harfe gore tasarladım ama 2 yada 3 harf olursa kod düzgün calismaz
Tek harf ise basamak sayısı kaç ise o kadar yazmanız yeterli 15 ise 15 yazmanız yeterli. Harf sayısı sabit mi peki? Yalnızız keypress tek harf olduğu için tek harfe gore yapildi.

Hocam siz beni anladınız aslında,

A00000000001
B00000000001
C00000000001
D00000000001
E00000000001
F00000000001

Mantığım böyle olmasını söylüyor... Çift olursa

Örneğin AB ile başlarsa ve yeni seri olarak AC yi seçersem kodlar "A" yı görür görmez tetiklenecek hissiyatı veriyor..

Yanlış olabilir ama bana tek harf yeterli..

Tekrar tekrar teşekkür ediyorum.

(06/04/2020, 11:48)accessman yazdı: Tuşa basarbasmaz tetklenecek ama neden

Hoıcam merhaba,

Alternatif  bir çözüm yolunuz varsa bilmeyen biri için yardımcı olasanız.. Ben de hangisi daha çok işime yarar karar versem .

Cvp: Müteselsil Sipariş Numarası Verme - accessman - 06/04/2020

(06/04/2020, 12:22)berduş yazdı: Hatanızda ısrara devam edebilirsiniz, anlamamaya çalışabilirsiniz o kisim beni ilgilendirmez ama haddinizi aşıp başkalarının isteklerine saçma diyemezsiniz. Daha once de diger uyelere karsi sizin yaptiginiz hatanin onda birini bile yapmzdiklari halde saygi unsurunu aşan mesajlar yazmıştınız. Ustelik Kastettiğim şey farklı bakış açısı değil sizin gibi saçma istekleri olan birinin başkalarının isteklerini haddini aşan biçimde elestirmesi.

(06/04/2020, 12:19)feraz yazdı: Neden keypress change değilde?
bu kendisinin bileceği birşey bana kalsa change olayini kullanir, .texte gore ayarlardim ama eğer sadece tek harf kullanacaksa, sayı kısmi değişmeyecekse sorun yok.
" saygi unsurunu aşan mesajlar " demişsiniz 
Linkini atabilir misiniz varsa öyle bir şey bende bileyim  özür dileyeyim

Cvp: Müteselsil Sipariş Numarası Verme - berduş - 06/04/2020

Ben cok net hatirliyorum size tepkili olma sebeplerimden biri de bu çünkü, "bu kadarini da yapamiyorsan birak", " bunun da ingilizcesini bilmiyorsa biraksin accessi", "boyle soru olmaz, bir mesajda tek soru sorulur, ben olsam cevap vermem" bu mesajlarinizi cok net hatirliyorum. Cunku ingilize yazdiginiz 2-3 mesajdan sonra size "lutfen ingilizce mesaj yazmayin benim gibi ingilizcesi yetersiz olan cok kisi var forumda" dedigimde bana aynen oyle demistiniz "bu kadarcik Ingilizce bilmeyen bıraksın bu işi." Kanimca hataniz da bu: kendi yaptıklarınızı görememek, isteklerinizi farklı bakış açısı olarak degerlendirip başkalarının isteklerini yanlış ve saçmalık olarak değerlendirmek.

Cvp: Müteselsil Sipariş Numarası Verme - feraz - 06/04/2020

Son çalışan dosyayı alabilirmiyiz ben yanlış userformlarda işlem yapmışım.

Cvp: Müteselsil Sipariş Numarası Verme - berduş - 06/04/2020

(06/04/2020, 13:41)feraz yazdı: Son çalışan dosyayı alabilirmiyiz ben yanlış userformlarda işlem yapmışım.
20. mesajdaki dosya tek var galiba

Cvp: Müteselsil Sipariş Numarası Verme - kanakan52 - 06/04/2020

(06/04/2020, 13:41)feraz yazdı: Son çalışan dosyayı alabilirmiyiz ben yanlış userformlarda işlem yapmışım.

Sayın feraz ektedir.

Keypress kullandım diye kızmayacan demi Img-grin

TBL_SIPRS formunu kullanıyoruz..