AccessTr.neT
Müteselsil Sipariş Numarası Verme - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Excel (https://accesstr.net/forum-microsoft-excel.html)
+--- Forum: Excel Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-excel-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Müteselsil Sipariş Numarası Verme (/konu-muteselsil-siparis-numarasi-verme.html)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Cvp: Müteselsil Sipariş Numarası Verme - accessman - 06/04/2020

(06/04/2020, 13:25)berduş yazdı: Ben cok net hatirliyorum size tepkili olma sebeplerimden biri de bu çünkü, "bu kadarini da yapamiyorsan birak", " bunun da ingilizcesini bilmiyorsa biraksin accessi", "boyle soru olmaz, bir mesajda tek soru sorulur, ben olsam cevap vermem" bu mesajlarinizi cok net hatirliyorum.  Cunku ingilize yazdiginiz 2-3 mesajdan sonra size "lutfen ingilizce mesaj yazmayin benim gibi ingilizcesi yetersiz olan cok kisi var forumda" dedigimde bana aynen oyle demistiniz "bu kadarcik Ingilizce bilmeyen bıraksın bu işi." Kanimca hataniz da bu:  kendi yaptıklarınızı görememek, isteklerinizi farklı bakış açısı olarak degerlendirip başkalarının isteklerini yanlış ve saçmalık olarak değerlendirmek.
Link atabilir misin

Cvp: Müteselsil Sipariş Numarası Verme - feraz - 06/04/2020

(06/04/2020, 13:45)kanakan52 yazdı:
(06/04/2020, 13:41)feraz yazdı: Son çalışan dosyayı alabilirmiyiz ben yanlış userformlarda işlem yapmışım.

Sayın feraz ektedir.

Keypress kullandım diye kızmayacan demi Img-grin
Hocam ben yanlış anlamışım olayı daha doğrusu dün en az 10 kere okumuşumdur anlamak için.

Bence keypess olayyına gerek yok gibi.Çünkü tek harf karakterine göre buluyor 2 adet harf girişi olmuyor.Konuyyu anladım bende alternetif yapabilirim.

Cvp: Müteselsil Sipariş Numarası Verme - kanakan52 - 06/04/2020

(06/04/2020, 13:48)feraz yazdı:
(06/04/2020, 13:45)kanakan52 yazdı:
(06/04/2020, 13:41)feraz yazdı: Son çalışan dosyayı alabilirmiyiz ben yanlış userformlarda işlem yapmışım.

Sayın feraz ektedir.

Keypress kullandım diye kızmayacan demi Img-grin
Hocam ben yanlış anlamışım olayı daha doğrusu dün en az 10 kere okumuşumdur anlamak için.

Bence keypess olayyına gerek yok gibi.Çünkü tek harf karakterine göre buluyor 2 adet harf girişi olmuyor.Konuyyu anladım bende alternetif yapabilirim.

Yeni bilgiye her zaman açığım hocam, farklı bir yöntem öğrenirim sayenizde..

Cvp: Müteselsil Sipariş Numarası Verme - feraz - 06/04/2020

Resimdeki gibi A  yazınca A00000000006 olarak gelmesi gerekmiyormu?Hiç gelmior ilk resimdeki gibi kalıyor.

[Resim: do.php?img=10006]
[Resim: do.php?img=10008]

Cvp: Müteselsil Sipariş Numarası Verme - kanakan52 - 06/04/2020

Hocam tabloda "AA" ,"AB" var, bunun olacağını tahmin etmiştim. Hatta bir kaç mesaj önce olabileceğini de yazmıştım. Vba dan bir çağrışım yaptı

B ye bastığınızda 2 geliyor ama değil mi ?

Bu arada az önce ibadetimi yaparken aklıma geldi, Keypress bu arkadaşlara ne yapmış olabilir diye Img-grin

keypress' in sayı veya harf girmeye başlayınca fonksiyon tetikleme harici başka özellikleri var da ben mi bilmiyorum, ( bilmiyor olabilirim, yeni yeni alışıyorum )

Change() ile Keypress arasında ne gibi fark var.. Yada böyle bir durumda ne kullanmam lazım?

Cvp: Müteselsil Sipariş Numarası Verme - berduş - 06/04/2020

accessman yazdı: Link atabilir misin
3500 mesajdan bulması kolay olsaydı atmıştım zaten ama anlayana buraya yazdığınız saçma kelimesi bile yeter.  Yazdiginizi ben biliyorum siz ister inanın ister inanmayin