AccessTr.neT
Alt Tablolarda İşlemler - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Cevaplanmış Soruları (https://accesstr.net/forum-access-cevaplanmis-sorulari.html)
+--- Konu Başlığı: Alt Tablolarda İşlemler (/konu-alt-tablolarda-islemler.html)

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: Alt Tablolarda İşlemler - fenerli6774 - 03/11/2020

Buraya yazınca anladınız mı

RE: Alt Tablolarda İşlemler - ozanakkaya - 05/11/2020

(03/11/2020, 01:07)fenerli6774 yazdı: Buraya yazınca anladınız mı

Neyi anladık mı?

RE: Alt Tablolarda İşlemler - fenerli6774 - 06/11/2020

"Turkce karaktere niye onem verilmiyor anlamiyorum sorulara verilen cevaplarda surekli soyleniyor" yorumu için söylenmiştir. Biz işe yeni başladık. Başlamadan önce forumu inceleme şansızımız olmuyor. Ya da böyle bir forumdan haberimiz olmuyor. Karşımıza güçlük ya da bilmediğimiz ya da beceremediğimiz bir şey çıkınca internette yardım ararken rastlıyoruz forumlara ve bilginin doğrusuna. Bir o kadar veri girişi yaptıktan sonra öğreniyoruz yaptığımız hataları. Böyle küçümseyecek şekilde yorumları kınıyorum. Ayrıca sayfama böyle bir yorum yapmasını da anlamsız buluyorum.

RE: Alt Tablolarda İşlemler - atoykan - 07/11/2020

Yorum küçümseme amaçlı yazılmış değil. Sizin bir hatanızı ben de dahil bir kaç kişi belirtmiş olmamıza rağmen ısrarla devam ettiriyor ya da gerekli özeni göstermiyor olmanız sebebi ile yazılmış. Sizce belki hatalı bir eleştiriye -ki bu tamamen sizin görüşünüz şahsen hatalı bir tarz üslup ya da yorum görmüyorum- burada size yardım etmeye çalışan birisine atar gider yapar tarzda cevap vererek sizin mantığınıza göre EN AZ O KADAR yanlış davranış sergiliyorsunuz.

Ve asıl önemli hatanız ise bir işe başlayacaksanız, önce o işin ne olduğunu araştırıp öğrenmelisiniz. Bilmeden tıkanıncaya kadar ilerledikten sonra çözüm aramak, sonrasında o veya bu sebeple size yardımcı olmaya çalışan birisine had bildirmeye çalışmak tadında bir cevap yazmak ise bence asıl kınanması gereken davranış.

"Kervan yolda düzülür" mantığı ile hareket edilebilir evet, ancak kervanı nasıl yolda tutacağını bilmeden yola çıkılmaz.

(06/11/2020, 23:29)fenerli6774 yazdı: Ayrıca sayfama böyle bir yorum yapmasını da anlamsız buluyorum.

Ayrıca sizin sayfanız falan değil, siteye bir konu eklemiş ve soru sormuş olmanız o sayfayı sahiplenmiş olduğunuz manası taşımıyor. Sizin gibi yüzlerce kişi bu sayfalara erişip öğrenmeye çalışıyor.

RE: Alt Tablolarda İşlemler - fenerli6774 - 07/11/2020

Evet haklısınız. Sayfa benim değil. Ama arkadaşların sorunumla ilgili yardım amaçlı Türkçe karakter ile ilgili uyarısının altına yazılmış bir yazı. Dolayısı ile oraya "anlama mümkün değil" gibi yorum yazılmasının hiç bir amacı yok. Küçümsemekten başka. Ayrıca atar gider asla yapmam. Küçümsemeler dışında. Yardımcı olmak güzel bir şey. Bu yüzden yardım isteyen insanlara yardımcı olan insanlara her zaman saygı duyuyorum ve örnek alıyorum. Fakat bana ihtiyaçları var diye de küçümsemiyorum ve de had bildirmiyorum. Bu ders anlatırken anlamayan öğrencilere "niye anlamazlarki, anlamam" şeklinde kurulan bir cümle ile aynı. Hoş bir cümle olmadığı için ders verdiğim öğrencilere asla böyle bir cümle kullanmam. Böyle bir cümle öğrencilerimi benden uzaklaştırır. Ve onlarda yanlış yada doğru bir savunma mekanizması oluşturur. Onların benden uzaklaşması onların zararınadır ama benim amacım onları uzaklaştırmak değil onlara yardımcı olmaktır. Bunu yazarken bir tartışma ortamı asla oluşturmak istemiyorum....

RE: Alt Tablolarda İşlemler - access_delisi - 07/11/2020

(26/10/2020, 15:47)access_delisi yazdı: Turkce karaktere niye onem verilmiyor anlamiyorum sorulara verilen cevaplarda surekli soyleniyor

(06/11/2020, 23:29)fenerli6774 yazdı: "Turkce karaktere niye onem verilmiyor anlamiyorum sorulara verilen cevaplarda surekli soyleniyor" yorumu için söylenmiştir. Biz işe yeni başladık. Başlamadan önce forumu inceleme şansızımız olmuyor. Ya da böyle bir forumdan haberimiz olmuyor. Karşımıza güçlük ya da bilmediğimiz ya da beceremediğimiz bir şey çıkınca internette yardım ararken rastlıyoruz forumlara ve bilginin doğrusuna. Bir o kadar veri girişi yaptıktan sonra öğreniyoruz yaptığımız hataları. Böyle küçümseyecek şekilde yorumları kınıyorum. Ayrıca sayfama böyle bir yorum yapmasını da anlamsız buluyorum.

Sayin @fenerli6774, yazdigim size hitaben yazilmis bir mesaj degil. Berdus hoca Turkce karakter ile ilgili mesaj yazdi. Oncesindede sorunuza cozum bulmak adina cevap yazmistim.
Yanlis anlasimis isem ozur dilerim. Turkce karakter kullanmanin Acisini daha onceden yaptiğim uygulamada yasadigim İcin yazdim. Surekli hatirlatildigi ve duzeltmem gerektigi soylenmesine ragmen onemsemedim ve 5 yillik emegim gitti.
Mesajimda Yanlis anlasilan bir durum var ise ve sizi kirdiysam ozur dilerim.