AccessTr.neT
Ağ sürücüsüne Bağlanma ve Bağlantıyı Kesme - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Örnekleri ve Uygulamaları (https://accesstr.net/forum-access-ornekleri-ve-uygulamalari.html)
+--- Konu Başlığı: Ağ sürücüsüne Bağlanma ve Bağlantıyı Kesme (/konu-ag-surucusune-baglanma-ve-baglantiyi-kesme.html)

Sayfalar: 1 2 3

Cvp: Ağ sürücüsüne Bağlanma ve Bağlantıyı Kesme - Coskun0559 - 04/12/2010

(04/12/2010, 12:50)dreamt yazdı: Merhaba,
örneğiniz için teşekkürler.
Ekteki bat dosyalarını düzenleyerek kullanabilirsiniz.
kolay gelsin.

teşekkürler.

Cvp: Ağ sürücüsüne Bağlanma ve Bağlantıyı Kesme - mustafa_atr - 04/12/2010

Emeği geçenlere teşekkürler, güzel bir çalışma oldu

Cvp: Ağ sürücüsüne Bağlanma ve Bağlantıyı Kesme - mehmetdemiral - 05/12/2010

(04/12/2010, 12:50)dreamt yazdı: Merhaba,
örneğiniz için teşekkürler.
Ekteki bat dosyalarını düzenleyerek kullanabilirsiniz.
kolay gelsin.

Sayın quote, teşekkürler fakat burada şifre de olmalıydı. Bu nedenle net use yardımında da belirtildiği gibi

net use {aygıt adı *} [parola *] /HOME biçiminde kullanmak gerekiyor. Pazartesi günü çalışan bir örnek hazırlayacağım. Şu anda mobil internetten yazıyorum. O nedenle örnek gönderemiyorum.

Cvp: Ağ sürücüsüne Bağlanma ve Bağlantıyı Kesme - mehmetdemiral - 06/12/2010

Kullanıcı adı ve şifre de eklenebilmesi için örnek komut şu şekilde olmalı:

net use x: \\bilgisayaradi\paylasimadi /user:accounts\kullaniciadi sifre

Böylece x isminde bir ağ bağlantısı yapılır, bu bağlantı için kullanıcı adı ve şifre de bu komutla girilmelidir. Örnek bir kullanım aşağıdadır:

net use x: \\server\mehmet /user:accounts\administrator 123456789

Böylece "server" isimli makinenin paylaşılmış "mehmet" klasörü "administrator" kullanıcısı tarafından "123456789" şifresi girilerek terminaldeki bilgisayarda X sürücüsü olarak yerini alacaktır.

Kolay gelsin.
Bu komutu bu şekilde işletebilmek için bu çalışmayı yaklaşık 10 saatlik br emek sarfederek oluşturmuştum. Sonuçta çalıştığını görünce de tüm yorgunluğum geçmiştiImg-grin)

Cvp: Ağ sürücüsüne Bağlanma ve Bağlantıyı Kesme - accessman - 02/11/2012

(06/12/2010, 21:39)mehmetdemiral yazdı: Kullanıcı adı ve şifre de eklenebilmesi için örnek komut şu şekilde olmalı:

net use x: \\bilgisayaradi\paylasimadi /user:accounts\kullaniciadi sifre

Böylece x isminde bir ağ bağlantısı yapılır, bu bağlantı için kullanıcı adı ve şifre de bu komutla girilmelidir. Örnek bir kullanım aşağıdadır:

net use x: \\server\mehmet /user:accounts\administrator 123456789

Böylece "server" isimli makinenin paylaşılmış "mehmet" klasörü "administrator" kullanıcısı tarafından "123456789" şifresi girilerek terminaldeki bilgisayarda X sürücüsü olarak yerini alacaktır.

Kolay gelsin.
Bu komutu bu şekilde işletebilmek için bu çalışmayı yaklaşık 10 saatlik br emek sarfederek oluşturmuştum. Sonuçta çalıştığını görünce de tüm yorgunluğum geçmiştiImg-grin)

çok teşekkürler