AccessTr.neT

Tam Versiyon: İlişkisiz Metin kutularından Rapor oluşturmak
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Selam,,
Arkadaşlar yine tıkandım,
İlişkisiz metin kutularından oluşturduğum,Teklif formundan rapor oluşturmak istiyorum,
Bunun için bir Müşteri tablosu oluşturdum ve buradan rapor oluşturmaya çalıştım,ancak teklif formundaki verileri nasıl alacağımı çözemedim,yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden tşk.ederim.
Saygılarımla.
BİLGİSAYAR TOPLAMA.rar
teklif formunu oluşturmuşsun ama kayıtlı teklifleri bir tabloda tutmuyorsun.Mantık olarak yanlış olmuş.Verilen tekliflerin içerisinden nasıl çıkmayı düşünüyorsunuz?Öte yandan sorunuzun cevabı Rapora metin kutusu ekleyin ve denetim kaynağını =[Formlar]![frm_TEKLİF]![Açılan Kutu54] şeklinde değiştirin
Tşk,ederim dediğiniz mantık olarak doğru ama şöyle bişey de var,Örnek:"Şahıs geldi ben şu şu özellikleri içeren bir sistem oluşturmak istiyorum maliyet ne olur"dedi ve düşüneceğini söyledi gitti.Bu şekilde yapmamdaki amaç boş yere kayıtları şişirmemek.
İnceleyiniz 2 adet resimle acıkladım
şahıs gitti ve 3 gün sonra geldi ve bilgisayarı almak istediğini söyledi.Sizin daha önce topladığınız sistemin çıktısını getirmedi ve sizde dosyalarda şahsın adına göre aramaya koyuldunuz bulamazsanız başa dönmüş olacaksınız.Birde şöyle birşey var aynı şahıs sizden 1 den fazla teklif çıkartmanızı isteyebilir.Benim nacizane fikrim siz bu teklifleri tabloda tutun.Merak etmeyin kayıtlarda çok büyük şişmeler yaşamazsınız işinizi görür ve daha sağlıklı olur.
Haklısınız hocam dediğiniz mantıklı tabiki,o vakit teklif formunu ilişkisiz metin kutularından değilde,tablo oluşturmamız gerekecek sanırım.
Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11