AccessTr.neT

Tam Versiyon: Stok Rezerve Ve Satış
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3 4 5
merhaba Arkadaşlar

ekteki deneme veritabanımda takıldığım bir konu için desteğinize ihtiyacım var. 

* kumaş satın alma-stok-sipariş ve çıkış olarak planlanan bu uygulamada, stok kartında bir çok artikel var. bu artikeller, birden fazla sayıda olacak şekilde stoğa giriş yapıyor. örneğin (ekte göreceğiniz üzere) JAMES artikelinde birden çok barkodlu üretim var. bu barkod numaraları bizde ROLL olarak belirtilmiş. her bir ROLL kendi içerisinde detaylara sahip (metresi, hata numarası vb)
*müşteriden sipariş aldığımızda her bir artikelde  20.000 metre-10.000 metre gibi siparişimizi toplu açmak zorundayız. bunu ekteki veritabanında frmOrder formuyla açıyorum. burada altformda, bağımsız olan txtRezerve metin kutusuyla, frmRezerve formunu açıp stokları listeleyip, listelenen stokları tblRezerve tablosuna göndermek istiyorum. tblRezerve tablosuna hem bu artikel için seçilen tüm satırları hem de Order_ID numarasını nasıl atabilirim? 

umarım anlatabilimişimdir. biraz karışık oldu Img-grin 

tşk
Sonuç olarak amacınız Rezerve formundaki listelenen tüm kayıtları tek bir hareketle rezerve tablosuna mı taşımak mıdır?
mehmet bey merhaba

evet amacım bu, ama taşınan bu satırları siparişe de bağlamak istiyorum. yani her satıra, açık olan sipariş formunun Order_ID numarası da eklenmesi gerekiyor. 

kurdugum mantık da yanlış olabilir. açıkcası yönlendirmenize ihtiyacım var. 

tşk
Açık olan sipariş formunun order_id numarası nerede yazılı. Göremedim form üzerinde
mehmet bey

form başlığında görünür olarak işaretleyi hayır olarak bırakmışım kusura bakmayın.
Ben sizin trafik mantığınızı bilmediğim için konuya tepetaklak girmek zorunda kalıyorum. Benim açtığım tek form  frmRezerve formudur ve bu form üzerinde herhangi bir yerde order_id bilgisi göremiyorum. Bu değerin nereden geleceğini söylerseniz aramadan onu formda bir yere getirip, Sql sorgumun içine atabilirim. Böylece tabloya giden her satırın bir yerinde bu id numarası olur.
Sayfalar: 1 2 3 4 5