Skip to main content

AccessTr.neT


Gizlilik Bilgileri

ozanakkaya
ozanakkaya
0
11736

Gizlilik Bilgileri

#1
Gizlilik bilgileri

    AccessTr.neT, ilke olarak, ziyaretçileri tarafından sitemize sunulan kişisel verileri ( adınız soyadınız, elektronik posta adresiniz) üçüncü kişilere satmaz, kiralayamaz ya da başka şekilde kullandıramaz. Bu bilgiler, olası bir kullanım durumunda tarafımızdan size önceden bilgi verilmeden ve bilgileri sunarken sizin açık izniniz alınmadan hiç bir şekilde doğrudan pazarlama ya da siz istemeden izleme amacıyla kullanılmaz. AccessTr.neT, sizin izninizle bu bilgileri aşağıdaki amaçlar için kullanacaktır:

  • Size abone olduğunuz konular ile ilgili yazışmalar göndermek
  • Size elektronik posta ile basın bültenleri ya da bildirimler göndermek
  • Size site yenilikleri hakkında bildirimler göndermek. 

    Kişisel bilgilere sadece yetkili AccessTr.neT personeli ya da bilgileri gizli tutmayı kabul etmiş olan temsilcilerimiz erişebilirler. AccessTr.neT, kişileri açıklamadan, istatistiksel bilgileri (tarayıcı tipi, coğrafi konum, yaş, cinsiyet, vb) sürekli iç gözden geçirme sürecimizin bir parçası olarak sitemizi iyileştirmek amacıyla kullanır. Bu bilgiler AccessTr.neT tarafından üçüncü kişilere açıklanmaz. Bu veriler sadece belirtilen amaç için kullanılabilir ve sizin izniniz alınmadan hiç bir tek taraflı haberleşme amacıyla kullanılamaz.

AccessTr.neT gizlilik politikası

    AccessTr.neT, sizlerin kişisel gizliliğini korumayı taahhüt etmektedir. Bu Gizlilik Politikası, AccessTr.neT tarafından bu web sitesinde toplanan bilgi türlerini ve bunları nasıl kullanıp koruduğumuzu ana hatlarıyla açıklamaktadır. Bu politika aynı zamanda sizlere web sitemizi ziyaret ettiğiniz zamanlarda "Kişisel Bilgilerinizin" toplanmasını istemediğiniz takdirde ne yapmanız gerektiğini ve bize sağlamış olduğunuz bilgileri nasıl değiştirebileceğinizi anlatmaktadır. Bu politika yalnızca bu web sitesi için geçerlidir. Örneğin, üçüncü şahısların mülkiyetinde olan web sitelerinde sponsorluğunu yapabileceğimiz reklamlar veya tanıtımlar için geçerli değildir.

Bu gizlilik politikası ile ilgili onayınız

    Web sitemizi kullanarak, sitenin bu alanında ilan edilen mevcut Gizlilik Politikamızın şartları ile mutabık olduğunuzu gösterebilirsiniz. Bu politikadaki şartlar konusunda mutabık değilseniz, lütfen bu sitede Kişisel Bilgilerinizi belirtmeyiniz.

    Bu sitede Kişisel Bilgi belirtmemeyi seçtiğiniz durumda, sitenin belirli alanlarına erişim sağlamak  veya bize e-mail göndermek gibi birtakım haklardan yararlanamayabilirsiniz.

Kişisel bilgilerin toplanması

    Bu Gizlilik Politikasında kullanıldığı üzere, "Kişisel Bilgi", ad soyad, şehir, e-posta adresi ve ofis versiyonu gibi teşhis edilebilecek kişisel bilgilerdir. Girmiş olduğunuz site, bu Kişisel Bilgi türlerinin bazılarını veya tümünü toplayabilir. Sizler bu bilgileri gönüllü olarak vermediğiniz takdirde, AccessTr.neT'in, sitemize yaptığınız ziyaretlerinizden herhangi bir Kişisel Bilgi toplamayacağı konusunda tarafınızı temin ederiz.

    Tarafımıza Kişisel Bilgi verdiğinizde, Gizlilik Politikasının şartları doğrultusunda tarafımızı bu bilgileri kullanmak konusunda yetkilendirmiş oluyorsunuz.
Girdiğiniz site sizden, üçüncü kişiler ile ilgili olarak da Kişisel Bilgiler almak isteyebilir (örneğin; site, bir arkadaşınıza elektronik posta veya Davetiye göndermenize müsaade edebilir, bu durumda söz konusu e-posta adresi gerekecektir). Bu tür bir bilgiyi yalnızca belirtilen amaç doğrultusunda kullandığımızı (örneğin, davetiye gönderilmesi) ve söz konusu üçüncü şahıs tarafımızla iletişime geçmediği takdirde ve sürece bu üçüncü şahısla e-posta yoluyla tekrar bağlantı kurmayacağımızı unutmayın. Üçüncü şahsın bilgileri kesinlikle kaydedilmez.

Bilgilerinizi nasıl kullanıyoruz?

    Bu web sitesinde Kişisel Bilgilerinizi kullandığınızda, bu tür bir bilgiyi, yalnızca toplanıldığı özel amaç doğrultusunda kullanacağız (örneğin, açtığınız veya abone olduğunuz konuya yeni cevap gönderildiğinde size bilgi vermek amacıyla). Bu bilgiler ayrıca, ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz konular ile ilgili size bilgi ve/veya teklif göndermek amacıyla da tarafımızca kullanılabilir. Bununla birlikte, istediğiniz zaman, bu tür bir iletişimden vazgeçebilirsiniz. ("Abone Olduğunuz Konudan Nasıl Çıkabilirsiniz " konusuna bakınız).

    Bazen Kişisel Bilgiler de dahil olmak üzere web sitelerimizde topladığımız verileri işlemesi veya analiz etmesi için üçüncü şahısları devreye sokabiliriz. Tarafınıza ait Kişisel Bilgilerin kullanılmayacağını taahhüt etmeyen hiçbir  üçüncü şahısa bilgileriniz kesinlikle verilmez ve verilmeyecektir.
Son olarak, Kişisel Bilgilerinizi, yasalar, arama emri, mahkeme celbi veya mahkeme emri ile gerekli olduğu takdirde ifşa edebileceğimizi bildiririz.

Toplayabileceğimiz diğer bilgiler

    Bilgisayarınızın sabit sürücüsünde yer alan web gezgininde saklanan bilgi dosyaları veya parçaları olan "kurabiye"leri (bilgi blokları, cookie veya çerez) duymuşsunuzdur. AccessTr.neT, "kurabiye"leri, ziyaret ettiğiniz özel site alanları ve web sitemizde yararlandığınız hizmetlerimiz gibi bilgileri toplamak için kullanabilir. Bu bilgileri sitemizi, ilgilendiğiniz ve ihtiyaç duyduğunuz ürünlerimizi değiştirebilmek için toplamaktayız. Web sitemizde gelecek faaliyetlerinizin hızlandırılmasına yardım etmek için bu "Kurabiye"ler de kullanılabilir. Örneğin, bir site, kullanılması ve aynı bilginin bir kez daha size sorulmasından kaçınmak için verdiğiniz Kişisel Bilgileri tanıyabilir. Birçok web gezgini, bir "kurabiye"yi kabul etmesi için önceden ayarlanır. Tercihen "kurabiye"leri reddetmek veya "kurabiye" gönderildiğinde ikaz edilmek açısından kendi web gezgininizi ayarlayabilirsiniz. Girdiğiniz sitede "kurabiye"leri reddetmek, sitenin bazı alanlarını gezmenizi veya siteyi ziyaret ettiğinizde kişiselleştirilmiş bilgilerin alınmasını engelleyebilir.
İlaveten, web sitemizin tanıtımını sürekli geliştirmekteyiz. Web sitemize girmek için ne zaman tıkladığınızı belirleyerek web sitemizin varlığının ne kadar etkili olduğunu ölçebiliriz. Site ölçme istatistikleri, web site deneyiminizin kişiselleştirilmesi yanında, - isimsiz ve bütünsel olarak - web sitesinin kullanımı ile ilgili istatistiklerin değerlendirilmesi için kullanılabilir. IP adresiniz (Internet'te gezdiğiniz zamanlarda bilgisayarınız için tayin edilen bir numara), kullanmakta olduğunuz Web gezgini tipi ve yine kullanmakta olduğunuz işletim sistemi gibi bilgisayarınız ile ilgili bilgiler de toplanabilir ve Kişisel Bilgilerinize bağlanabilir. Bu, web sitemizin, ziyaretçiler için en iyi web deneyimini sunmamızı ve etkili bilgi kaynakları olmasını sağlamak için gereklidir.

    Ziyaret ettiğiniz bazı sayfalar, AccessTr.neT'in tanıtım faaliyetlerini ve web sitesinin geliştirilmesini doğrudan destekleyen üçüncü şahıslarla paylaşılabilecek piksel etiketlerin kullanımı yolu ile bilgi toplayabilir. Örneğin, ziyaretçilerin web sitesi kullanım bilgileri, AccessTr.neT web sitesinde Internet manşetlerinin daha iyi hedeflenmesi amacıyla üçüncü şahıs olan reklam ajansımız ile paylaşılabilir. Bu resim kartlarının kullanımı yolu ile toplanan bilgiler, Kişisel Bilgilerinize bağlanabilse de kişisel olarak teşhis edilemez.

    Son olarak, bize sağlamış olduğunuz bilgileri, elimizde bulunan veya üçüncü şahıslardan aldığımız diğer bilgilere ilave edebiliriz. Bunu ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere daha çok hedeflenen hizmetleri sunmak için gerçekleştirmekteyiz.

Bilgi güvenliği

    Kişisel Bilgilerinizin güvenliğini sağlamak için makul önlemler almaktayız. Tüm teşhis edilebilir kişisel bilgiler, izinsiz erişimi, değiştirmeyi veya kötüye kullanmayı önlemek amacıyla kısıtlı erişime tabidir.

    AccessTr.neT'e hizmet yüklenicilerin, söz konusu bilgileri gizli tutmaları gerekmektedir ve AccessTr.neT için gerçekleştirdikleri hizmetleri yerine getirmek dışında başka hiçbir amaçla bu bilgileri kullanmalarına müsaade edilmemektedir.

Politikamızdaki değişiklikler

    AccessTr.neT'in, bu Gizlilik Politikasını değiştirme veya iptal etme hakkı saklıdır. Herhangi bir yeni politikayı burada ilan edeceğiz ve sürekli haberdar olmak istiyorsanız bu alanı sık sık ziyaret etmenizi veya bu konuya abone olmanızı istemekteyiz.

Bize ulaşın

    Bu Gizlilik Politikası ile ilgili herhangi bir görüş bildirmek, soru yöneltmek, veya Gizlilik Politikasının ihlali ile ilgili haber vermek isterseniz, [email protected] adresine yazın. AccessTr.neT bu talepleri karşılamak üzere gerekli adımları atacaktır.

    Aynı şekilde AccessTr.neT, web sitelerimiz ile ilgili gizliliğinizi korumayı taahhüt etmektedir. Bu Gizlilik Politikası ile ilgili sorularınız, görüşleriniz veya kaygılarınız için bizimle bağlantı kurmaktan çekinmeyin.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task