AccessTr.neT
Access Demo Ve Lisanslama Örneği 2019 Yeni Yöntem - Baskı Önizleme

+- AccessTr.neT (https://accesstr.net)
+-- Forum: Microsoft Access (https://accesstr.net/forum-microsoft-access.html)
+--- Forum: Access Örnekleri ve Uygulamaları (https://accesstr.net/forum-access-ornekleri-ve-uygulamalari.html)
+--- Konu Başlığı: Access Demo Ve Lisanslama Örneği 2019 Yeni Yöntem (/konu-access-demo-ve-lisanslama-ornegi-2019-yeni-yontem.html)Access Demo Ve Lisanslama Örneği 2019 Yeni Yöntem - mehmetdemiral - 21/06/2019

Arkadaşlar. Size kendimce geliştirmeye çalıştığım bir basit lisanslama ve demo örneğini yolluyorum. Bu örneği adım adım açıklayalım:

1- Öncelikle gönderdiğim Mdsoft_demo uygulamasını kuruyoruz. Böylece aslında bir klasör açıp içine Access çalışmamız kopyalanıyor. Bu arada masaüstüne kısayol, ekle kaldır falan da yollanmış oluyor. Bunu Smart İnstall Maker programıyla hazırladım. 

2- Aynı kurulum içinde aslında bir gizli dosya da windows klasörüne kopyalanıyor. Bu bizim demomuzun kısıtlı çalışması için gereken bir dosya. Bu dosyanın adı windowsdem.dll... Aslında uyduruktan isim verilmiş bir dll dosyasıdır. 

3- Program çalıştığında önce windows dizininde bulunan bu dosyayı görerek "demo" çalışacağını anlar. Bunun için if koutuyla yapılmış bir dizi mantık kullanıyorum.

4- Bu şekilde kullandığım kod sisitemimde ayrıca tablodaki kayıt sayısına da bakarak 20'nin altındaysa devam, 20'den büyükse uyarı vererek demoyu bitiriyorum. 

5- Eğer lisanslama yapılması onaylandıysa, yani müşter 20 kayıtlık demoyu beğendiyse o zaman lisanlama dosyası Mdsoft_demo çalıştırılıyor. Bu şifreli bir kurulum dosyası. ŞİFRESİ 12345678900'dır. Bu kurulduğunda windows klasörüne windowslis.dll dosyası kopyalanıyor ve böylece lisanlama gerçekleşiyor.


Cvp: Access Demo Ve Lisanslama Örneği 2019 Yeni Yöntem - C*e*l*o*y*c*e - 21/06/2019

teşekkürler hocam


RE: Access Demo Ve Lisanslama Örneği 2019 Yeni Yöntem - metınaycıcek - 23/06/2019

katkılarınızdan dolayı
teşekkürler hocam


Cvp: Access Demo Ve Lisanslama Örneği 2019 Yeni Yöntem - mehmetdemiral - 23/06/2019

Çalışma mantığı ile ilgili bilgi almak isteyenler sorularını yazarlarsa yardımcı olurum.