Skip to main content

AccessTr.neT


Access Demo Ve Lisanslama Örneği 2019 Yeni Yöntem

Access Demo Ve Lisanslama Örneği 2019 Yeni Yöntem

#1
Arkadaşlar. Size kendimce geliştirmeye çalıştığım bir basit lisanslama ve demo örneğini yolluyorum. Bu örneği adım adım açıklayalım:

1- Öncelikle gönderdiğim Mdsoft_demo uygulamasını kuruyoruz. Böylece aslında bir klasör açıp içine Access çalışmamız kopyalanıyor. Bu arada masaüstüne kısayol, ekle kaldır falan da yollanmış oluyor. Bunu Smart İnstall Maker programıyla hazırladım. 

2- Aynı kurulum içinde aslında bir gizli dosya da windows klasörüne kopyalanıyor. Bu bizim demomuzun kısıtlı çalışması için gereken bir dosya. Bu dosyanın adı windowsdem.dll... Aslında uyduruktan isim verilmiş bir dll dosyasıdır. 

3- Program çalıştığında önce windows dizininde bulunan bu dosyayı görerek "demo" çalışacağını anlar. Bunun için if koutuyla yapılmış bir dizi mantık kullanıyorum.

4- Bu şekilde kullandığım kod sisitemimde ayrıca tablodaki kayıt sayısına da bakarak 20'nin altındaysa devam, 20'den büyükse uyarı vererek demoyu bitiriyorum. 

5- Eğer lisanslama yapılması onaylandıysa, yani müşter 20 kayıtlık demoyu beğendiyse o zaman lisanlama dosyası Mdsoft_demo çalıştırılıyor. Bu şifreli bir kurulum dosyası. ŞİFRESİ 12345678900'dır. Bu kurulduğunda windows klasörüne windowslis.dll dosyası kopyalanıyor ve böylece lisanlama gerçekleşiyor.
.rar siteye lisans örneği.rar (Dosya Boyutu: 493,88 KB | İndirme Sayısı: 91)
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
#2
teşekkürler hocam
Cevapla
#3
katkılarınızdan dolayı
teşekkürler hocam
Cevapla
#4
Çalışma mantığı ile ilgili bilgi almak isteyenler sorularını yazarlarsa yardımcı olurum.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Cevapla
#5
Teşekkürler Hocam
Cevapla
#6
Teşekkürler
bir ara Smart İnstall Maker kullanımını da anlatırsanız çok makbule geçecek
Cevapla

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da