Skip to main content

AccessTr.neT

İki Tablodan Sorgu Oluşturmada Boş Kayıtları Gösterme

İki Tablodan Sorgu Oluşturmada Boş Kayıtları Gösterme

Sn. atoz112,

1. sorunuzun cevabı: "Evet". Aslında ilk başta bu sorunun cevabını açık bir şekilde belirtmeye çalışmıştım.

Alıntı:...standart listesi tablosunun tamamı olacak, ilave olarak revizyon tablosundan da aynı standart numarasına sahip kaydın en son (en çok) "revizyon_no" bilgisi ile bu revizyon numarasına ait olan "revizyon_tarihi" bilgisinin gelmesini istiyorum.

2. sorunun cevabı: "Hayır". Sadece revizyon olmuşlar listeleniyor derken, sorguya revize_standartlar_tablosundan revizyon_no ve revizyon_tarihi alanlarını ekleyince sadece revize standart tablosundaki kayıtlar geliyor demek istemiştim. Yani toplam 238 kayıt gelmesi gerekirken, sadece 77 kayıt geliyor.

3. sorunun cevabı: "Hayır". Aslında 2. ve 3. sorunun cevabı aynı. Revizyon olmayanların derken,kast ettiğim; Sorgu oluşunca revize_standartlar_tablosunda eşleşmesi olmayanların yani herhangi bir revizyon_no ve revizyon_tarihi kaydı olmayanların sorgu satırında boş gelmesini istiyorum.

Değerli vaktinizi ayırdığınız için çok teşekkürler

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: İki Tablodan Sorgu Oluşturmada Boş Kayıtları Gösterme - Yazar: Allback - 01/07/2015, 08:15
Task